Skocz do zawartości


Zdjęcie

czy kopnieciem w udo mozna zabic


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
26 odpowiedzi w tym temacie

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

czy kopnieciem w udo mozna zabic
Temat wywolal wczoraj fale usmieszkow na #mma, ale do mnie to trafia.

Czy kopniecie kolanem w gorna czesc uda, trafione czysto, bardzo mocne moze zabic? Zalozmy ze kopniecie lamie kosc- co jest mozliwe. Co wtedy sie moze stac?
  • 0

budo_pancer
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 699 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:100-lica

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Jedyna możliwośc to chyba, że złamiesz kość a ona przebije tętnice udową (wtedy to już szybciutko :? ) , ale chyba powinni wypowiedzieć się lekarze.

Pancer (profilaktycznie już nie kopiący :wink: )
  • 0

budo_robertp
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic

Czy kopniecie kolanem w gorna czesc uda, trafione czysto, bardzo mocne moze zabic? Zalozmy ze kopniecie lamie kosc- co jest mozliwe. Co wtedy sie moze stac?


Ja nie lekarz, ale ZTCW to każde otwarte złamanie może zabić poprzez zator tłuszczowy (ale wiesz, każde złamanie żeber też teoretycznie się może skończyć krwotokiem w płucach, a jakoś sporo ludzi to przeżyło).

Potężny krwiak też jest potencjalnym źródłem paskudnych powikłań (widziałem gościa, któremu korba przy odpalaniu silnika ciężarówki dała w udo, pobyt w szpitalu, jakieś leki przeciwzakrzepowe - bez tego pewnie by wykitował lub stracił noge)
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
POtezny kop = zlamanie kolana badz kosci uda badz stluczeniem dwuglowego ... straszny bol ... przeciwnik pada ... uderza sie glowa o asfalt ... jest denat ... mozna zabic :D
  • 0

budo_wodnik szuwarek
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1113 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zachodnia Stolica Przemytu
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic

POtezny kop = zlamanie kolana badz kosci uda badz stluczeniem dwuglowego ... straszny bol ... przeciwnik pada ... uderza sie glowa o asfalt ... jest denat ... mozna zabic :D

ja tesh tak widze mozliwosc potencjalnego zgonu 8O
i jest to chyba najbardziej prawdobodobne, przebicie tętnicy udowej chyba nie jest aż tak czeste nawet przy złamaniu kości..ale nie ejstem lekarzem to tylko hipoteza.
rei all
  • 0

budo_kirin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 750 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Kraków
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Lekarzem nie jestem, ale zgon przy zlamaniu kosci udowej moim zdaniem moze byc wywolany:
1- masywnym krwotokiem - zwlaszcza przy schorzeniach ukladu sercowo-naczyniowego
2- zatorem tluszczowym - z tego co wiem zdarza sie to raczej rzadko

Zastanawiam sie, czy bol spowodowany urazem moze doprowadzic do wstrzasu neurogennego...

Prawdopodobienstwo zgonu z powodu zlmania kosci udowej u mlodego, sprawnego fizycznie czlowieka jest raczej niewielkie.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Chmm przede wszystkim wydaję mi się, że złamanie kości udowej po kopnięciu jest mało prawdopodobne a nawet jak uda nam się ją załamać to żeby to było złamanie otwarte jakoś tak "nie wydaje mie sie", więc kierował bym się w kierunku do terori Warhead-a.
  • 0

budo_mort2
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 78 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:skarżysko

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Sorry, ale dorzuce swoje trzy grosze. NIEZWYKLE trudno jest złamać kość udową, bo każda z nich wytrzymuje pół tony nacisku. Młotem czy czymś takim to może ale nie kopnięciem, oczywiście, teoretycznie można uszkodzić fragment łączący panewkę stawową z z trzonem kości (nie pamiętam jak się ten kawałek kości udowej nazywa, ale łamią go sobie starsi ludzie z osteoporozą głównie). Ogólni uszkodzenie kości udowej jest dosyć trudne. Natomiast zerwanie mieśnia albo ścięgna kolanowego może wywołać szok i pozbawić przytomności co w połączeniu z upadkiem albo wylewem może zabić.
  • 0

budo_kamikaze
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 333 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z tej strony ekranu

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic

NIEZWYKLE trudno jest złamać kość udową, bo każda z nich wytrzymuje pół tony nacisku.

Nacisk prostopadle czy wzdluznie przylozony do kosci bo to zasadnicza roznica...?
  • 0

budo_cocosh
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 215 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:W-wa

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Wzdłużnie oczywiście... Ale i tak, żeby złamać udo kopniakiem trzeba by mieć przepotworne pierdolnięcie... 8O
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Prawdopodobienstwo smierci po przemegapierdolnieciu lowem jest bardzo (bardzo) male (wrecz bardzo), co innego kalectwo
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
mowisz o kopnieciu goleniem?
  • 0

budo_tengu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 605 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wroclaw

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Tak jak napisal Tae Tad, prwadopodobienstwo jest male, ale rekonwalescencja i rehabilitacja po zlamaniu kosci udowej to juz inna bajka! Nie zycze tego nikomu! Jezeli chodzi o zgony, to slyszalem o przypadkach zgonu spowodowanego przez szok pourazowy po zlamaniu!
  • 0

budo_tae tad
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2258 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic

mowisz o kopnieciu goleniem?


tak, golen moze wyrzadzic owiele wieksza krzywde niz stopa, a jezeli chodzi o kalectwo to otarlem sie o to, dostajac kolano z wyskoku na udo (a w sumie na czesc uda i kolano, szpital, operacja rehabilitacja)
  • 0

budo_liczmistrz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2877 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawka

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic

mowisz o kopnieciu goleniem?


tak, golen moze wyrzadzic owiele wieksza krzywde niz stopa, a jezeli chodzi o kalectwo to otarlem sie o to, dostajac kolano z wyskoku na udo (a w sumie na czesc uda i kolano, szpital, operacja rehabilitacja)

Kopiac stopa mozna sobie zrobic wieksza krzywde niz przeciwnikowi...
  • 0

budo_administrator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4477 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
co jest bardziej bolesne- kolano z malej odleglosci z biodra czy lowkick goleniem?
  • 0

budo_robek73
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 171 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa, witamy czule.
  • Zainteresowania:VVD

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Kopnięciem zabić? Niezłe, niezłe można też wzrokiem sparaliżować, a oddechem zniechęcić do dalszych ataków. :)
  • 0

budo_martius
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4483 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Piastów / Wa-wa - EUROPA od ZAWSZE
  • Zainteresowania:JJ

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
To zalezy czy cios otrzyma osoba przyzwyczajona do bolu czy nie.
Silny bol moze spowodowac paraliz organizmu lub utrate przytomnosci co moze doprowadzic do zgonu. Mimo ze to sa wypadki sporadyczne to nie mozna ich calkowicie wykluczyc. A najczesciej nie wytrzymuje serce.
Byly takie przypadki kiedy kula gumowa trafiajac podczas demonstracji w noge demonstranta powodowala jego smierc i to nie na wskutek jego upadku i walniecia glowa w kraweznik ;)
  • 0

budo_mate
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2646 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic

co jest bardziej bolesne- kolano z malej odleglosci z biodra czy lowkick goleniem?

Wg mnie lowkick kolanem jest bardziej bolesny, kopniecia kolanem sa tymi najbardziej skutecznymi a im kopiesz nizej tym masz wieksza siłe, choc mi latwiej jest trafiac goleniem w udo Tak samo jest z technikami recznymi - łokciem mozna wiecej narobic szkody niż pięścia
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: czy kopnieciem w udo mozna zabic
Low Kick kolanem ? A co to za technika bo ja jakis glupi jestem ... 8O 8O
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024