Skocz do zawartości


Zdjęcie

Czy mogę tak brać i razem mieszać suplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

Piotr G.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Czy mogę tak brać i razem mieszać suplementy

Witam czy mogę tak brać i razem mieszać?

Dzień Treningowy:
- po śniadaniu tabletka witaminy i omega 3 
- BCAA 10g + Beta-alanina (4g) + Jabłczan Kreatyny (5g) 30-20 min przed treningiem (zmieszane razem)
- BCAA (10g) + Kreatyna(5g) + Białko (15g) + banan po treningu rozpuścić w 250ml wody (zmieszane razem)

Dzień nietreningowy:
- Kreatyna(5g) + Beta-alanina (4g) + BCAA (10g) naczczo 30 min przed śniadaniem popić lub rozpuścić w 250 ml wody (zmieszane razem)
- po śniadaniu tabletka witaminy i omega 3 

Chce brać optymalnie aby nie marnować suplementów.

Dodam ze tych dni nie treningowych będę miał mało bo 3 razy siłka i 2-3 razy interwały aeroby, czy dzień kiedy ide na siłownie i dzień kiedy idę pobiegać 45 min traktować tak samo ?

 

​Proszę o pomoc


Użytkownik Piotr G. edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

amaro
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mogę tak brać i razem mieszać suplementy

jak smak Ci będzie pasował i żołądek nie będzie miał nic przeciwko to w zasadzie tak. Tylko po co mieszać razem? Kwaskość jabłczanu kreatyny z bcaa zmieszana z zapewne słodkim białkiem i bananem to nie brzmi za ciekawie. W dni nie treningowe dlaczego chcesz ładować proch ma pusty żołądek? Wypij po śniadaniu.

 

,, traktować tak samo D.T z D.NT przy bieganiu'' a jak się czujesz po 45min biegu? To bieg ciągły 45min? Czy przemiennie z chodem, ile km robisz?, ile kcal spalasz?.  To ważne, bo jak idziesz faktycznie biegać i jesteś zmęczony to jako trening, a jak przebieżka traktowana jako dodatek na siłownie z której wracasz prawie nie zmęczony to tylko bcaa ja bym wziął.


  • 0

Piotr G.
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mogę tak brać i razem mieszać suplementy

Wcześniej biegałem 12k w około godzinę ale to za bardzo spala mi mięśnie wiec zszedłem do 8km w około 40-45 min trochę zmęczony jestem ale nie bardziej niż po siłce.

Raczej nie biegam w ten sam dzień co siłownia  czyli potraktuje taki dzień jak treningowy chyba będzie najlepiej 

 

Robię redukcję i dlatego tak intensywnie

 

Masz racje ze mieszanie białka z jabłczanem to nie za dobry pomysł

 

wyczytałem ze BA i jabłczan jest dobrze brać razem na pusty żołądek, BCAA mogę brać po śniadaniu

 

 

Ale czy proporcje są dobre i czy czas brania jest OK?


  • 0

amaro
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mogę tak brać i razem mieszać suplementy

Ja bym brał tak:

D.T

rano po śniadaniu 5g kreatyny + 10g bcaa

przed treningiem 4g beta alaniny

po treningu 5g kreatyny + 10g bcaa + posiłek lub ew. jak wolisz banan z białkiem ( nie znam twojej diety ale to za mało 15g białka i banan ) ( ja bym wypił gainera )

 

D.N.T

rano po śniadaniu 5g kreatyny

10g bcaa

4g beta alaniny

 

co do tego na pusty żołądek bież jak chcesz, niby ,, lepiej'' na pusty żołądek ale uwierz, że to lepiej odbije się prędzej czy później na żołądek. Chodzi tylko o to iż na pusty żołądek przyswajanie będzie dużo szybsze niż po śniadaniu.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Czy mogę tak brać i razem mieszać suplementy

Ja z kolei proponowałbym tak

 

Bezpośrednio przed treningiem - kreatyna
Do 30 minut przed treningiem - beta-alanina
W czasie treningu jako napój około treningowy - BCAA

Po treningu - kreatyna

 

W dzień wolny:
rano - kreatyna+BCAA

 

Natomiast beta-alanina w dzień bez treningu nie jest potrzebna. Jeżeli chodzi o sam sposób stosowania, lepiej na pusty żołądek ze względu na wspomnianą już szybszą przyswajalność.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024