Skocz do zawartości


Zdjęcie

martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
48 odpowiedzi w tym temacie

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?

to w tym wypadku nie ufałbym takiej potocznej opinii, bo za bardzo potwierdzenia w fizjologii to nie ma. Ja tak jak mówiłem stawiałbym na efekt jaki wywołuje tłocznia brzuszna przy ćwiczeniach które wymagają dużej stabilizacji czyli znaczne podniesienie ciśnienia w jamie brzusznej.

to nie ufaj, ja uważam że jednak coś w tym jest :) Czytałem też kiedyś jakieś badania na temat wpływu specyficznych ćwiczeń (martwy i przysiad ze sztangą) na wydzielanie hormonu wzrostu. U osób które wykonywały te ćwiczenia poziom hormonu po treningu był wyższy.
  • 0

budo_maveric
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 651 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z środka

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
Cos w tym jest, ale nie hormon wzrostu.
PZDR
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
na 90% testosteron
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?

Pomyśl, że Ross robi wiele ćwiczeń podobnych do martwego, poza tym pomyśl ile lat on pracował na te 225kg ...

Gubrin

zgadzam sie. chodzi mi jednak o to, ze martwego ciagu wlasnie nie robil.
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
Po pierwsze

Ćwiczenia siłowe wywierają niezwykle mocny wpływ na wydzielanie takich hormonów jak testosteron czy hormon wzrostu (somatotropina).Otóż ćwiczenia z obciążeniem niezwykle silnie pobudzają przysadkę mózgowa do produkcji hormonu wzrostu. Przez wiele lat uważano, że jest on produkowany jedynie w okresie wzrostu i rozwoju organizmu i zanika gdy osiągnie on fizyczną dojrzałość. Obecnie wiemy, że hormon wzrostu może oddziaływać na organizm przez cały okres życia i odgrywać ogromna rolę w rozwoju mięśni, rozmaitych narządów i zapewniać udane życie seksualne.

Po drugie

Praca z dużym ciężarem, o małej ilości powtórzeń skutecznie powoduje przyrost siły, prawdopodobnie dzięki zwiększaniu się poziomu testosteronu oraz buduje system nerwowy. Natomiast trening o dużej liczbie powtórzeń przy umiarkowanym ciężarze skuteczniej pobudza wydzielanie hormonu wzrostu, byłoby więc wielkim błędem pomijać tę część treningu. Wydzielanie hormonu wzrostu w wyniku intensywnego treningu także jest silnym bodźcem spalania tłuszczu.

Po trzecie
inne fora i wiedza instruktora
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
zgadzam się z tym że produkcja hormonu może być zwiększona przy zwiększonym wysiłku to naturalna adaptacja organizmu. Ale w tych źródłach co podałeś nikt nie potwierdził autentyczności "efektu Schwarzenegera" który jest dla mnie bezsensem bo nie widzę żadnego powiązania z wydzielaniem hormonu wzrostu a wymiotowaniem.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
Te całe obliczenia to jedna wielka ściema. Arnoldzik już w wieku 16 lat (jak podają niektóre źródła) się dopingował. Kilka lat temu w Making of Pumping Iron sam przyznał, że brał popularną metę (mówił o 3 tabletkach dziennie - inni kulturyści z tamtego okresu twierdzą, że brał znacznie więcej niż się przyznawał). O soczek też się "igłą zahaczył". :wink:
  • 0

budo_deprawator
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 514 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:z Sodomy i Gomory

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
No ba. Żaden z czołówki kulturystów nie jest czysty i chyba żaden nie idzie w zaparte że nic nie brał :twisted: Arnie chyba nigdy nie zaprzeczał, że brał doping.
  • 0

budo_matkd
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 625 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
co do martwego novocaine bylo na t-nation jakis program na zwiekszenie martwego bez robienia samego martwego;) ...
  • 0

budo_d.o.m.i.n
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 57 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
Emm chcecie powiedzieć że w wieku 17 lat (do końca jeszcze dojrzewać nie skończyłem) chodząc na siłownie i stosować mniejszy ciężar i większą ilość powtórzeń będzie mi się więcej hormonu wzrostu wydzielać i będę wyższy ? Czy chodzi tu tylko o wielkość mięśni ? A i napiszcie mi jak to jest w końcu z tym martwym ciągiem i przysiadem ze sztangą.. dużo dają ale ponoć hamują rośniecie ?(w moim wieku np) Czy to tylko mit taki ?
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
mit.

Recommendations

Based on the available medical and scientific data, we strongly recommend the following:

1. Weightlifting training programs for youth should be conducted by well-trained adults. Ideally, the supervising staff should be certified to coach by USA Weightlifting, the National Strength and Conditioning Association, or both. These organizations have easily accessible and effective coaching education programs. All weight training coaches and personal trainers should take a university course on how to teach weight training exercises, and more colleges and universities should offer such courses.
2. To effectively and safely coach youth in weight training, a coach-to-trainee ratio of 1:12 or less is recommended. It must be understood that every weight room serving youth is a teaching environment not just a fitness facility where kids exercise. Any facility – private, commercial, or educational – that allows children and adolescents to train without instruction and active supervision is inviting disaster.
3. Weight training should take place in facilities equipped to support safe training practices (housekeeping, behavior policies, equipment, emergency plans, etc.).
4. Properly supervised skill-based weightlifting programs are appropriate for children and can commence as early as 6 years of age.
5. Total exercise training time from all sources should not exceed 15 hours per week. Coaches must be aware of this and consider the cumulative effect of all of the child’s physical activities.
6. The use of maximal training loads has been proposed to place the young athlete at risk of injury. No data currently exists that substantiates this allegation. The use of maximal and near-maximal loads is encouraged, under the proper supervision. These loads should be used cautiously and applied only as part of a regimented training program plan for technically proficient trainees. Each attempt must be supervised and safety measures must be in place.
7. Training should be a fun enterprise. When training is no longer fun, kids will no longer train.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

u mnie na silowni z trenerem przychodi 13-14 latek.
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
mam kumpla ktory trenuje trojboj silowy
mowi ze po treningu siadow przez godzine nie ma szans zeby mu stanal

jest to mozliwe :?:

BTW. pytanie jest jak najbardziej powazne 8)
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
o zesz kurwa jego mac...
widzialem filmik z Rossem :!:

495 funtow robione przez kolesia ktory wazy kilka kilo wiecej niz ja 8O

Br. Boots - in the future think twice before you bang away on your keyboard


:) :) :) :) :)

Ross rzadzi 8)
  • 0

budo_yeri
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 328 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice/Krosno

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
Siemasz Karku!
Pamiętasz coś jeszcze ojczystego języka,czy już się na szkocki przestawiłaeś całkiem? :)
Gratuluje awansu na kierownika siłowni,jak tam się u Was ta funkacja nazywa?
No a o temacie czyli o martwym ciągu-no ja startuję w takiej wadze jak ten Twój Ross,matrwego ciągu nie ćwiczę wogóle i nigdy nie ćwiczyłem,ale jak kiedyś próbowałem to 200 kg podniosłem,ciężkie to było,ale myślę,że i 225 bym dał radę.Co prawda to tylko jedno powtórzenie było a nie trzy,ale zawsze.
A Ty tam ile na martwy zakładasz i na ile powtórzeń?
Pozdro Karku,trimaj się tam w tej Szkocji :D
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?

Siemasz Karku!
Pamiętasz coś jeszcze ojczystego języka,czy już się na szkocki przestawiłaeś całkiem? :)
Gratuluje awansu na kierownika siłowni,jak tam się u Was ta funkacja nazywa?
No a o temacie czyli o martwym ciągu-no ja startuję w takiej wadze jak ten Twój Ross,matrwego ciągu nie ćwiczę wogóle i nigdy nie ćwiczyłem,ale jak kiedyś próbowałem to 200 kg podniosłem,ciężkie to było,ale myślę,że i 225 bym dał radę.Co prawda to tylko jedno powtórzenie było a nie trzy,ale zawsze.
A Ty tam ile na martwy zakładasz i na ile powtórzeń?
Pozdro Karku,trimaj się tam w tej Szkocji :D

siemasz Virus!
polska jenzyka ja zapominac.
ty to w ogole silny jestes, biorac pod uwage, ze jestesmy w tej samej kategorii wagowej.
moj martwy to na dzis dzien 140, probowal w czwartek. moze 150 dalbym rade. a x5 moge robic ze 12
pracuje z kolesiem co na silowni 5 lat cwiczy, 75kg, mowi, ze bierze 220 na martwy (i akurat bede mogl to sprawdzic, bo jestesmy obaj w universyteckim klubie).
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
czyli nie da sie zrobic masy bez niszczenia kregoslupa :?:
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?

czyli nie da sie zrobic masy bez niszczenia kregoslupa :?:

nie da sie zyc bez niszczenia kregoslupa.
  • 0

budo_silver
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 747 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:88.1 FM
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
itosu, wszystko jest dla ludzi - martwy ciąg też. Jak sobie zechcesz podnieść bez rozgrzewki i wcześniejszego ćwiczenia 250kg, to i święty Boże nie pomoże - kręgosłup i tak sobie zjebiesz. :wink:
  • 0

budo_itosu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3089 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Leszno
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
wszyscy trojboisci maja powiekszone przestrzenie miedzykregowe w odcinku ledzwiowym

prowadzilem ostatnio dyskusje na ten temat z lekarzem sportowym ktory w dodatku ma specjalnosc ortopedyczna

gosc mi powiedzial ze zadnemu trojboiscie nie powinien podpisywac zgody na start w zawodach ale wie ze to choroba zawodowa

to tak gwoli systematycznego cwiczenia martwego ciagu ktory de facto sam lubie i uwaxzam za podstawe silowni

tylko mowie ze nawet poprawnie wykonywany nadwereza kregoslup

chyba ze sie myle w takim razie poprawcie mnie

pozdr
  • 0

budo_gubrin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1323 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: martwy ciag -trzeba go cwiczyc, by byc silnym?
A sztuki walki niszczą stawy i prowadzą do obitej mordy.
A wspinaczka niszczy stawy dłoni.
A bieganie niszczy stawy klanowe.
A sumo prowadzi do otyłości.
A gra w szachy prowadzi do bycia nerdem.
etc. ;)

Gubrin
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024