Skocz do zawartości


Zdjęcie

Odchudzanie


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Odchudzanie

Witam, odkąd pamiętam miałem oponkę na brzuchu i zawsze byłem trochę takim grubaskiem. W te 12 miesięcy trochę się zmieniło ponieważ twarz już nie jest taka pulchna :P Jednak mam ten odstający brzuch i tłuszcz na klatce co nie wygląda fajnie. Poniżej załączam zdjęcia. W te wakacje chcę zacząć nowy trening ponieważ przez krótki okres czasu ćwiczyłem na siłowni, efekty są raczej mizerne. Moim celem była masa mięśniowa, chciałem rosnąc i wyglądać po prostu lepiej, jednak postanowiłem, że najpierw zrzucę ten brzuch, pozbędę się tłuszczu żeby być szczupłym. Czy racjonalnym jest ćwiczenie siłowo na siłowni i np. bieganie lub jazda na rowerze? Chcę spróbować zacząć biegać ok. 20 min na początek jednak czy to wystarczy. Ścisłej diety nie mam po prostu zdrowo się odżywiam, owsianki, ryż, kurczak, warzywa, czasem owoce(Karmowski mówi, żeby owoce wywalić przy odchudzaniu bo zbiera się tłuszcz po nich :P). Piję dużo wody, szczególnie gdy są wakacje, ciepło jest to piję dużo. Siłownia+Bieganie/Jazda na rowerze będzie ok i spalę ten tłuszcz? Może kupić jakiś spalacz tłuszczu typu Thermo Speed Extreme? Ważę 60 kg, niewiele, ale nie chcę tego tłuszczu :/

 

ZDJĘCIA (POLECAM SOBIE ODDALIĆ TROCHĘ :v)

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

 

W rzeczywistości wygląda to gorzej :P 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Super z tymi treningami, wodą, zdrowym odżywianiem, ale jeżeli nie trzymasz jako takiej diety czyt. nie wiesz ile jesz to ciężko będzie zgubić tkankę tłuszczową. Bez wcielenia w życie ujemnego bilansu trudno mówić o odchudzaniu czy redukcji, polecam więc na chwilę obecną dopilnować swoją dietę. Co do suplementacji - spalacz tkanki tłuszczowej możesz wrzucić na ostatni miesiąc gdy sam zauważysz że tak naprawdę dieta nie przynosi rezultatów.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie
Ok, najwyżej ten spalacz kupię w drugim miesiącu wakacji, ale czy to działa i nie wpływa źle na zdrowie? Czy liczenie kalorii w aplikacji typu "Fat Secret" będzie ok?
  • 0

Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

NIE MOGŁĘM EDYTOWAĆ PONIEWAŻ WYSWIETLAŁO SIĘ, ŻE NIE MAM PRAWA DO EDYTOWANIA

 

Jak obliczyć BMR? Na fabryka siły wychodzi mi

2264 kcal

  • 15% białka: 340 kcal = 85 g
  • 55% węglowodanów: 1245 kcal = 312 g
  • 30% tłuszczu: 679 kcal = 76 g

W MagDiet wychodzi 3062 lub 3602 aby utrzymać wagę. To w zależności czy wybiorę ekto czy endomorfik. Nwm sam czy jestem ekto czy endo, ale raczej ekto :P

Z innej strony waga ciała x 24 czyli 60x24=1440 :P

Podajcie mi proszę wzór lub obliczcie mi to sami jeśli potraficie bo ja już nwm.

Waga: 60 kg

Wzrost 176 cm

Wiek: 17 lat


  • 0

Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Mógłby się ktoś wypowiedzieć na temat obliczania BMR?

 

Ok, obliczyłem TDEE tak jak tutaj i wyszło mi 2582 zapotrzebowania i napisane jest żeby odjąć od tego 300 kcal czyli wychodzi 2282 czyli całkiem podobnie jak na kalkulatorze z fabryka siły :D Jedynie TEA nwm czy dobrze obliczyłem :v (Ilość treningów w tygodniu) x (Czas trwania treningu) x (kcal na minutę), w tym ostatnim dałem 5 i razem wyszło 1600 kcal :P Jest dobrze? Spożywać ok 2200 kcal czy trochę mniej?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Jak dla mnie nie ma sensu korzystać z paru kalkulatorów naraz - przez to właśnie powstają problemy z określeniem poprawnej ilości kalorii. Przede wszystkim pamiętaj by nie zaczynać od drastycznego obcięcia. Wspomniane 300 kcal to bardzo dużo dla organizmu, dlatego lepiej na początku zmniejszyć bilans o 150 ale być pewnym że nasze ciało dobrze zareaguje na takową zmianę.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Ok, tak zrobię tylko wiesz jeśli z 2500 odejmę to 150 i będę spożywał 2350 kcal, a tak naprawdę mój organizm do utrzymania stałej wagi potrzebuje 2100 to będę na dodatnim bilansie kalorycznym :P Jednak bieganie czy jazda na rowerze spala kcal, więc i tak raczej będę na minusie prawda?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Wiesz, mimo że tyle potrzebujesz to utrzymania wagi to i tak organizm odczuje to ucięcie. Moim zdaniem lepiej stopniowo wdrażać wspomniane deficyty aniżeli przywalic z grubej rury i spowodować szok dla naszego metabolizmu. łatwo wtedy o efekt jojo, co raczej dla nikogo nie jest pożądane ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Ok, dzięki za odpowiedzi :) Jeśli miałbym kupić spalacz tłuszczu jakiś to jaki do ok 50/60 zł? 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Ok, dzięki za odpowiedzi :) Jeśli miałbym kupić spalacz tłuszczu jakiś to jaki do ok 50/60 zł? 

Nie ma najmniejszego sensu kupowac spalacza za te pieniądze. Lepiej od razu odłożyć większą ilość kasy na coś skutecznego. Co więcej, termogeniki poleca się tylko stosować na sam koniec redukcji gdy dieta już nie daje rady.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie
Jednak chciałbym coś na pobudzenie w cenie do 80 zł. Chodzi mi o naturalne składniki.
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Zdecyduj się w końcu czego chcesz - pobudzenia (tutaj kłaniają się przedtreningówki) czy spalacza (czyli środka nasilajacego potliwość i intensyfikującego spalanie tkanki tłuszczowej).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Zdecyduj się w końcu czego chcesz - pobudzenia (tutaj kłaniają się przedtreningówki) czy spalacza (czyli środka nasilajacego potliwość i intensyfikującego spalanie tkanki tłuszczowej).

Czytając opisy spalaczy tłuszczu natrafiałem na zdania, że pobudzają, ale chodzi mi o spalacze.


  • 0

Visual
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Polecasz których z tych? Jeśli nie to coś od siebie zapodaj, byłbym wdzięczny :)

 

Scitec Revex 16

Allnutrition Burn4All
 

USA Labs Cutting Edge


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Odchudzanie

Więc tak, Revex testowałem i przyznam szczerze że dla mnie bez rewelacji także odpuściłbym. Ten z Allnutrition patrząc na skład raczej też nie powala na kolana choć nie stosowałem, ale na pierwszy raz może okazać się niezły. Co do Cutting Edge słyszałem masę dobrych opinii lecz też nie miałem okazji testować. To co mogę polecić od siebie to, któraś z poniższych pozycji:

 

MuscleTech Hydroxycut Pro Clinical

SAN Tight


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024