Skocz do zawartości


Zdjęcie

FBW + Capoeira, a trening mięśni brzucha.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

umdoistres
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

FBW + Capoeira, a trening mięśni brzucha.
Witam.
Od lutego uczęszczam na siłownię. Trenuję FBW 3 razy w tygodniu (Warm-up, trening i cool-down zajmuje mi ponad 1h). Dodatkowo 2 razy w tygodniu trenuję capoeirę (warm-up, trening i cool-down zajmuje 1,5 h). Borykam się z wątpliwościami w aspekcie trenowania mięśni brzucha. Czy przy moich aktywnościach skupiać się na treningu tej partii mięśni oddzielnie?
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW + Capoeira, a trening mięśni brzucha.

Jeśli trenujesz siłowo trzy razy w tygodniu na wolnych ciężarach i wykonujesz ćwiczenia wielostawowe, a dodatkowo jeszcze trenujesz capoeirę, to moim zdaniem nie ma zbytnio sensu skupiać się na treningu brzucha.

 

Brzuch pracuje intensywnie przy ćwiczeniach wielostawowych - zwłaszcza przy przysiadach ze sztangą i przy martwym ciągu (aczkolwiek nie tylko).

Warunkiem aby tak było jest wykonywanie serii tych i innych ćwiczeń bez pasa treningowego - pasa należy używać tylko wtedy kiedy podchodzisz do bicia rekordów siłowych (np. sprawdzanie ile kg jesteś w stanie wziąć na jedno powtórzenie), czyli niezwykle rzadko.


  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

umdoistres
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW + Capoeira, a trening mięśni brzucha.

Jeśli trenujesz siłowo trzy razy w tygodniu na wolnych ciężarach i wykonujesz ćwiczenia wielostawowe, a dodatkowo jeszcze trenujesz capoeirę, to moim zdaniem nie ma zbytnio sensu skupiać się na treningu brzucha.

 

Brzuch pracuje intensywnie przy ćwiczeniach wielostawowych - zwłaszcza przy przysiadach ze sztangą i przy martwym ciągu (aczkolwiek nie tylko).

Warunkiem aby tak było jest wykonywanie serii tych i innych ćwiczeń bez pasa treningowego - pasa należy używać tylko wtedy kiedy podchodzisz do bicia rekordów siłowych (np. sprawdzanie ile kg jesteś w stanie wziąć na jedno powtórzenie), czyli niezwykle rzadko.

Moje rozważania na ten temat są dokładnie takie jak twoje. Po prostu utwierdziłeś mnie w przekonaniu. Dzięki :-)

W trening siłowy mam wkomponowane zarówno martwy ciąg, jak i przysiady czy wykroki. Pasa nie używam, bo z nabytej wiedzy wiem, że w ten sposób wyłączamy tłocznię brzuszną. Bić rekordów nie zamierzam żeby nie uszkodzić kręgosłupa. W treningach capoeira są tysiące kopnięć, obrotów, etc - dla mojej prywatnej informacji "macam" sobie brzuch przy wykonywaniu technik i jest on napięty jak stal, więc mięsień wykonuje pracę. Dodatkowo, trener wprowadza do treningów ćwiczenia wytrzymałościowe.

Dziękuję za odpowiedź. Teraz mogę odhaczyć problem jako "wyjaśniony" i iść dalej.

Pozdrawiam.


  • 0

matyjudo
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wrocław
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW + Capoeira, a trening mięśni brzucha.

Jeśli uczciwe robisz ćwiczenia wielostawowe, to dodatkowe nie są niezbędne.

 

Cała sztuka w poprawności wykonania i odpowiedniej dla Ciebie ilości powtórzeń.

Wtedy jest git.


  • 0

umdoistres
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: FBW + Capoeira, a trening mięśni brzucha.

Jeśli uczciwe robisz ćwiczenia wielostawowe, to dodatkowe nie są niezbędne.

 

Cała sztuka w poprawności wykonania i odpowiedniej dla Ciebie ilości powtórzeń.

Wtedy jest git.

Witaj.

Przykładam się do prawidłowej techniki i nie oszukuję siebie samego na treningach.

Obecnie stosuję metodę mieszaną tj.:

środa - 3 ćwiczenia wielostawowe x 3 serie  x 8 potworzeń

piątek - 3 ćw. wielost. x 5 serii x 5 powt.

niedziela - 3 ćw. wielost. x 2 serie x 15 powt.

 

Przerwy odpowiednio: 1 min - 2 min - 3 min


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024