Skocz do zawartości


Zdjęcie

Biceps


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

dziki6012
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Biceps

Chodzi mi o to czy jest sens robić biceps w pon śr i piątki...?
Czy mięśnie potrzebują regeneracji...
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biceps

Wszystko zależy od szeroko rozumianej intensywności treningowej. Również spore znaczenie ma tu poziom wytrenowania.


  • 0

dziki6012
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biceps
Jestem dopiero początkujący na siłowni
  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Biceps
Możesz robić Fbw, cwiczac całe, cialo, w pn/śr/pt..
nie, tylko biceps..
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Biceps

Jeśli jesteś początkujący, to na początek przez conajmniej 6 miesięcy lub nawet do jednego roku zalecane jest abyś trenował całe ciało na siłowni 3 razy w tygodniu metodą FBW.

Trening FBW jest zalecany dla początkujących przez tak doświadczonych kulturystów jak Robert Piotrkowicz czy Waldemar Nol.

Cechą charakterystyczną treningu FBW jest to, że każda grupa mięśniowa trenowana jest w nim 3x w tygodniu (co drugi dzień), ale z małą objętością.

Ogólnie zaleca się taką objętość dla początkujących:

 

- małe partie (bic, tric, barki, klatka) - od 6 do 12 serii łącznie w ciągu całego tygodnnia, czyli w poniedziałek od 2 do 4 serii, w środę od 2 do 4 serii i w piątek od 2 do 4 serii.

- duże partie (np. nogi, plecy) - od 12 do 16 serii tygodniowo - rozbite na 3 dni

 

FBW charakteryzuje się tym, że mamy 2 lub 3 zestawy ćwiczeń i w przypadku 2 zestawów na każdą grupę mięśniową robimy w poniedziałek zestaw A, natomiast w środę zestaw B, a w piątek znowu zestaw A.

W następnym tygodniu zaczynamy od B, potem A, potem znów B i tak dalej.

Przykład - w poniedziałek na biceps robi się uginanie przedramion ze sztangą łamaną stojąc, a w środę robi się uginanie przedramion ze sztangielkami z supinacją nadgarstka, z kolei w piątek znów ze sztangą.

Po 6 - 8 tygodniach zmienia się plan FBW na inny.

 

Poczytaj na stronie Fabryka Siły i na forum Fabryka Siły o treningu FBW jak również poczytaj o FBW w internecie.

Pamiętaj, że ćwiczyć należy całe ciało, a nie tylko biceps.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024