Skocz do zawartości


Zdjęcie

  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

ShuTT
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Siemka wszystkim!

Od jakiegoś miesiąca jestem na redukcji, mniej lub bardziej udolnej, waga raz spadała, raz lekko się podbijała, raz była dopięta, raz popuszczona. Został mi około miesiąc do poprawy formy na tyle ile jest to w tym czasie możliwe. 

 

Teraz moje podstawowe informacje:

Wzrost: 177,5

Waga: ok. 78kg

Biceps: 38cm

Udo: 60cm

Łydka: 39cm

Pas: 87cm

 

Warzywa dodawane z tego co akurat pod ręką.

 

 

Suplementacja:

1. Odżywki białkowe ( zależnie od tego co kupię, obecnie peak oraz hi tec anabol protein ) 

2. Kreatyna hi tec hyper fusion

3. bcaa scitec 6400

 

Ułożona dieta: [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Chciałem przejsć na inny rodzaj diety, czyli opartą na tłuszczach i chciałem się dowiedzieć czy dieta jest ułożona chociaż w średnim stopniu poprawnie. Jeśli nie to co zmienić/dodać/uciąć :)

 


  • 0

ShuTT
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

@ref


  • 0

haapaj
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Chodzież
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:184

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Kilka rad:

 

  • Dorzuć warzywa do jak największej ilości posiłków. Np. do śniadania jajka z pomidorem, drugie śniadanie np. jabłko, obiad przykładowo brokuły, fasola szparagowa, itp. 
  • Orzeszki ziemne zastąp orzechami włoskimi lub migdałami, są o niebo lepsze i zdrowsze
  • Ryż biały zamieniłbym na parboiled + brązowy (na zmianę)
  • Jeżeli chcesz już smażyć jajka na śniadanie nie używaj oleju słonecznikowego, a oliwę z oliwek jak to robisz w kolejnych posiłkach (najlepiej na zmianę z olejem kokosowym)
  • I raz jeszcze co do śniadania. Jedno jajko nie zrobi żadnej różnicy, postaraj się wcisnąć w siebie z 2-3, albo jeżeli nie możesz to do tego jednego dorzuć kanapkę z pieczywa ciemnego pełnoziarnistego

Ogólnie rzecz biorąc dieta do dość mocnej poprawy, ale liczy się wytrwałość. Powodzenia :up:


  • 0

"Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga - powiedz mu o swoich planach"

 

Nie ma słabych chwil, są tylko słabe charaktery

 

motivation-5.jpg


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Zgadzam się z kolegą powyżej. Sniadanie z pewnością bardziej obfite (2 jajka to minimum!), ewentualnie polecam twaróg z orzechami i nasionami. Tak samo warzywa - ich ładuj do oporu bo dostarczają dużo mikroskładników, a dodatkowo maja mase błonnika i nie tuczą ! Pamiętaj by nie bazować tylko na kurczaku. Jest jeszcze indyk i ryby :). Białko w formie odżywki stosuj tylko w celu uzupełnienia diety, a nie jako jeden z posiłków. Na noc polecam wędzoną rybę, serek wiejski bądź twaróg.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


ShuTT
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Przecież jedno jajko ma 60g tak? tam jest 180 czyli 3 jajka jem. Przeczytaliście samą nazwę jajka a nie wybraną przeze mnie gramaturę :) Warzywa dodaję do każdego możliwego posiłku.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Przecież jedno jajko ma 60g tak? tam jest 180 czyli 3 jajka jem. Przeczytaliście samą nazwę jajka a nie wybraną przeze mnie gramaturę :) Warzywa dodaję do każdego możliwego posiłku.

Nie zakładaj, że nie czytamy. Nie wiem ile ma pojedyncze jajko bo nie ważę swojego jedzenia :) Co więcej większość planów ma gramatury podawane przy nazwach produktów bez przeliczników więc każdy ma prawo do błędu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


ShuTT
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Nie założyłem tego, źle to ująłem. Przepraszam. Chodziło mi o to że w gramaturze jest podane 180g ( wpisane przeze mnie ). Z resztą najprościej rzecz ujmując, bez zbędnych sprzeczek jem, jajecznicę z 3 jajek z pomidorami :) Oliwe z oliwek dałem również do śniadania zamiast oleju słonecznikowego, więc słucham dalszych porad za w/w dziękuję :) 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Z tłuszczy polecam jeszcze olej z pestek winogron/ryżowy/kokosowy (pamiętaj żeby był nierafinowany!). Również nasiona jak słonecznik czy pestki dyni, a także orzechy mogą stanowić bardzo dobre źródło tłuszczy. I jak wcześniej wspomniałem - odżywka białkowa najlepiej bezpośrednio po treningu bądź w sytuacji gdy nie możesz czegoś zjeść/masz niedostatek białka w posiłku.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


ShuTT
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Dokładnie tak jak napisałeś tak robię, lepszej jakości odżywkę ( 50/50 wpc izolat) piję bezpośrednio po ćwiczeniach a słabszej jakości uzupełniam dietę. Orzeszki, wiórki spożywam. Na wymienionej diecie źle się podziało bo startowałem tydzień 78,6, potem w piątek rano było 76,5, żeby w niedziele rano wróciło do 77,3. Nie rozumiem nic :) 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny

Jak dla mnie nigdy nie ma sensu kierować się wagą i wartościami liczbowymi. Najlepszym wyznacznikiem naszej formy i działań powinno być lustro oraz nasz wygląd. 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Wiciu
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta tłuszczowa na redukcję do oceny
Tyle że to nie jest dieta tłuszczowa ;)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: dieta, tłuszcz, redukcja, tłuszczowa, ocena, suplementacja

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024