Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak się odchudzić?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

LemQQ
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Jak się odchudzić?
Witam mam 17 lat i chciałbym się odchudzić mam 184 cm wzrostu i ważę 89 kg.Nie jem słodyczy staram sie jeść zdrowo. Chodzę 2 razy w tygodniu na siatkówkę po 1.5 h. Od czasu do czasu rowerek lub pobiegam trochę . Co jeszcze mogę zrobić aby osiągnąć swój cel ? Polecacie mi jakieś diety czy ćwiczenia? Z góry dziękuję za odpowiedzi.
P.S. Jestem nowy na forum :)

Użytkownik LemQQ edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się odchudzić?

Przede wszystkim musisz dopilnować dietę, która w przypadku odchudzania będzie polegać na deficycie kalorycznym. Oznacza to, że po obliczeniu swojego dobowego zapotrzebowania (np. za pomocą kalkulatora BMR) musisz nieco uciąć z otrzymanego wyniku. Początkowo proponuje 200 kcal, a to co zostanie rozdziel na całkowitą ilość posiłków w ciągu dnia (zazwyczaj 4-6). Co do samych artykułów spożywczych oraz sposobu układania diety, zaglądnij do tematów podpiętych w tym dziale. Znajdziesz tam wszystko czego potrzebujesz ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się odchudzić?

Trening siaty traktuj jako aeroby. 

 

Zdecydowanie polecam trening siłowy. 

 

Najlepiej sprawdza się przy spalaniu tkanki tłuszczowej :)

 

Pozdrawiam 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

LemQQ
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się odchudzić?
Dziekuje serdecznie. Co powinienem jeść a czego powinnem unikać ?
  • 0

ines
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się odchudzić?

Podstawy już jakieś masz. Jesteś aktywny fizycznie, starasz się odżywiać zdrowo. Widzę, że masz motywację. To najważniejsze. Dieta podczas odchudzania jest kluczowa. Oblicz sobie zapotrzebowanie na kalorie, odejmij 200-300 kcal a następnie rozpisz sobie posiłki. Jeśli będziesz miał z tym problem to poradź się dietetyka albo poszukaj oferty online gdzie rozpisują indywidualnie diety. Sama mam dietę online od spalacza Trizer układaną na podstawie wcześniejszego wywiadu za pomocą kwestionariusza ankiety. 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się odchudzić?

Nadmiaru słodyczy, napoi słodzonych gazowanych. 

 

Nie wiem też jak Twój organizm zachowuje się się tłuszczach, całkiem możliwe, że trzeba będzie zmniejszyć. 

 

Pozdrawiam 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

waleriaem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak się odchudzić?

Podstawy już jakieś masz. Jesteś aktywny fizycznie, starasz się odżywiać zdrowo. Widzę, że masz motywację. To najważniejsze. Dieta podczas odchudzania jest kluczowa. Oblicz sobie zapotrzebowanie na kalorie, odejmij 200-300 kcal a następnie rozpisz sobie posiłki. Jeśli będziesz miał z tym problem to poradź się dietetyka albo poszukaj oferty online gdzie rozpisują indywidualnie diety. Sama mam dietę online od spalacza Trizer układaną na podstawie wcześniejszego wywiadu za pomocą kwestionariusza ankiety. 

Też mam tą dietę od Trizera. Jest układana online, nie ma się kontaktu wzrokowego z dietetykiem, ale to jej wcale nie umniejsza. Jest tak samo dobra jak ta układana po wizycie w gabinecie. Po prostu uzupełniasz bardzo szczegółową ankietę. Jeśli zdecydujesz się na dietę od profesjonalisty to ja jak najbardziej polecam konsultacje w sieci. Po pierwsze koszt jest o wiele niższy. Po drugie nie musisz czekać na konkretną datę wizyty. Po trzecie nie musisz nigdzie jeździć i marnować czasu. Jak dla mnie to same zalety.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024