Skocz do zawartości


Zdjęcie

Góra brzucha - problem


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Góra brzucha - problem

Kiedyś ćwiczyłem praktycznie tylko górę brzucha, np. brzuszkami na piłce. Potem zacząłem ćwiczyć cały brzuch ale teraz góra wygląda nieproporcjonalnie oraz w dole już czuć "kolcki", natomiast na górze jest tylko wcięcie. Co zrobić, żeby to wygównać i mieć "kolcki" na całej długości?


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem

Stosuj ćwiczenia na brzuch z obciążeniem: allahy, brzuszku z obciążeniem, wznosy nóg na drążku z obciążeniem. 


  • 1

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem

Może na początek podam wiek itd. Mam 15 lat, czasami chodzę na basen, biegam i na rower. Na siłowni nie mam konkretnego planu, bo i tak za każdym razem coś zmieniam (chodzę ok 2-3 razy w tygodniu). Mam lekką skoliozę w odcinku lędżwiowym oraz piersiowym. Np. dzisiaj na siłce robiłem allahy, ale przy zbyt dużym obciążeniu bardiej czuję plecy niż brzuch, wolałbym coś bardziej ogólnorozwojowego, ale po prostu nie lubię godzinaki robić nożyc, rowerka i innych takich.


  • 0

Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem
Ile powtorzeń i serii?
  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem

Brzuszki na ławce skośnej z obciążeniem, wznosy nóg na drążku. Jeśli masz problem z tym, to musisz bardzo uważać. Masz ułożoną dietę? Ona jest głównie odpowiedzialna za widoczność mięśni brzucha. 

 

Powtórzenia w zakresie 20-25, serii 3-4 i takie 2-3 ćwiczenia wystarczą :) 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem
Czy mam dietę, no nie bylem u dietetyka, ale staram sie odżywiać zdrowo. Tzn zamiast pepsi piję wodę, zamiat lodów mlecznych sorbetowe. I tak istatnio jest problem z tym kto ma robić obiady wiec tutaj mogę cos zrobic tylko we wlasnym zakresie :/ a propos wznosów na drążku, jak to ma wygladać? Slyszalem kilka " prawidlowych" wersji, na przyklad jedna to nogi proste, druga to zgięte i 1 powtorzenie to cały zakres ruchu, a trzecie 1 powtorzenie to noginzgiete i zaczynam od uda rownoleglych do podlogi. Jak powinno być?
  • 0

Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem
Moj trening brzucha wygląda najczęściej tak: rowerek (1 seria, 125 powtórzeń na nogę), brzuszki na piłce 3x12 lub 4x10, mostek 3x40sek, bostek boczny 3x40sek. No i oprocz tego bieganie (glownie na bieżni ale zawsze), czasami pompki. Ostatnio robię allahy 4x10, tylko zastanawiam sie czy w tym momencie nie lepiej by było gore brzucha robić na rzeźbę, a dól na masę. No tak nie da się wyizolować, ale można popróbować. To ma sens?
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem

Wpisz sobie w Google hasło: 

 

Atrybuty męskości cz.4 - ABS / sześciopak

 

pierwszy wynik od góry to jest właśnie to.


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem

Ok, czyli tak: ok 1,2-1,5g białka na kilogram masy ciała, czyli 79-99 gramów dziennie. Oprócz tego trening 2 albo 3 razy w tygodniu i taki plan:

 

4x seria łączona:

brzuszki na piłce/spięcia z ciężarem 10x

przciaganie kolad do klatki 10x

 

a potem na dobitkę rowerek z maksymalną ilością powtórzeń. Do tego jakieś wielostawowe, np. wioślarz nad- i podchwytem.

Może być?


  • 0

Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem
Byłem dzisiaj w centrum leczenia wad postawy. Pani doktor mnie zbadała, poogladała rentgena i powiedziała, że:
1. Skrzywienie jest ale niewielkie, nawet nie nazwałaby go skoliozą tylko wadą postawy. Dała kartke z ćwiczeniami. Prawdę mówiąc apora część wydaje mi się bezsensu, wiec planowalem po prostu dolożyć je do standardowego planu treningowego
2. Już za bardzo nie urosnę (1-2 cm), bo kregoslup już kostnieje. Mam 180 coś (chyba 187cm) wiec nie narzekam, ale jestem ciekawy czy silownia mogla jakoś mocniej na to wpłynąć.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem

Ma Twoim miejscu zamiast myślenia o rzeźbieniu ABSu najpierw skorygowałbym wadę postawy - zrób to póki jeszcze jest na to szansa.

 

Podstawowe metody to: ćwiczenia korekcyjne w wodzie (w basenie/na pływalni), ćwiczenia korekcyjne na macie/materacu i zachowywanie prawidłowej postawy w czasie chodzenia / siedzenia / spania.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem
Ta wada to coś ok 5°, czyli prawie niezauważalna. No i ma ją większosć ludzi. Poza tym chcę sie zajać zarówno ABSem jak i kręgosłupem :)
  • 0

Pulpit
  • Użytkownik
  • Pip
  • 15 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Góra brzucha - problem
Mogę tutaj dać opis wykonywania tych ćwiczeń. Móglbym oprócz nich robić np. prostowanie na ławce rzymskiej? Do tej pory go nie robilem bo nie wiedzialem jaka jest ta wada, a chodzi w sumie tylko o wzmacnianie
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024