Skocz do zawartości


Zdjęcie

Masa


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Koko222
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 3
26
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Masa
Jak wiecie nadal jestem na masie z 65-66 zrobilo sie 73-74 kg :) tylko w pasie troche wiecej o jakies 5 cm :/ kalkulator tluszczu wylicza mi 12%.. kaloryfer widoczny wcale nie gorzej niz wczesniej tylko troszke wiecej tluszczu w dolnej czesci... i niepokoi mnie ta cała zmiana... nie wiem czy w dobrym kierunku idę.. w pasie 80 cm w klatce 100 nie wiem jak to odpierać... wczesniej nie pamietam ile bylo jak mierzylem... prosilbym o jakies rady odnoscie tego ile jeszcze masowac czy cos moze zmienic dodac nie wiem... prosze o jakies sugestie :) bede wdzieczny bardzo :)
  • 0

Koko222
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 3
26
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa
Zadam tutaj jeszcze kilka pytan poniewaz nie chce tworzyc nowego tematu... czytalem sobie jak na poczatku trenowali kulturysci zazwyczaj bylo to bardzo duzo 2 godziny dziennie 6 razy w tygodniu np Arnold... i sie nie przetrenowal efekty mial super... na poczatku najbardziej trenowal klate i biceps... wiem ze nie mozna odgapiac od kulturystow ale wtedy dopiero zaczynal przeciez byl na tym poziomie co i ja... a ja efektow jakis super nie mam. Co jakbym trenowal wiecej i dluzej? Lepsze efekty by byly? Lub tylko klate i biceps na razie tak jak to robil Arnold?
Chcialbym wiedziec czy trenowanie 3-4 razy w tygodniu po godzinie a trenowanie 6 razy w tygodniu po 2 godziny bedzie przynosilo rozne efekty? Ktore lepsze? Prosze o odpowiedzi :) mam nadzieje ze zrozumieliscie o co chodzk bo troche taka burza mozgow :D
  • 0

KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa

Co do drugiego pytania Arnold  brał ogromne ilości streródów dlatego mógł sobie pozwolić na codzienny trening w dodatku 2x dziennie. Dla Ciebie 3/4 dni wystarczą więcej nie znaczy lepiej... tutaj potrzeba kilku lat aby coś osiągnąć (naturalnie) to nie sprint a maraton tak już jest nie zrobisz super formy w 2 miesiące.


  • 0

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Koko222
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 3
26
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa
Dzieki :) nie wiedzialem ze na sterydach jechal... a co do pierwszego pytania umiesz cos doradzic? :)
  • 0

KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa

Według mnie zbyt duże zmiany w bardzo krótkim czasie robisz z tego co widziałem co 2 tygodnie plan chcesz zmieniać to nie jest dobra droga. Ćwicz jednym planem przez 6/7 tygodni po czym robisz deload i widzisz czy dany plan działa. Deload musisz robić odpoczywa wtedy układ nerwowy który nie jest ze stali i musi odpocząć. Mięśnie w pełni się regenerują deload niesie same plusy a nie wiem czy stosujesz u siebie ten "tydzień przerwy" trenuj na dużych ciężarach ale zawsze pamiętaj o technice połączenie mózg-mięsień da najlepsze efekty powtórzenia trzymałbym od 6 do 12 z treningu na trening stała progresja obciążenia. Jeśli progresja będzie już niemożliwa wtedy schodzisz do 80% z ciężarem w danym ćwiczeniu i progresujesz na nowo. Oczywiście dieta podstawą masy jeśli będziesz jadł byle co to Cie podleje a nie o to tutaj chodzi.


  • 0

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Koko222
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 523 postów
  • Pomógł: 3
26
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Masa
Nie robilem jeszcze tygodnia przerwy... pocwicze jeszxze (2 treningi) zeby przecwiczyc rowno wszystkie partie i wtesy zrobie :)
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024