Skocz do zawartości


Zdjęcie

Maszyny


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
14 odpowiedzi w tym temacie

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Maszyny

WItam! Ostatnio pewna osoba powiedziała mi, że kiedy dziewczyna robi nogi na maszynach ( suwnica itd ) to wtedy biodra się poszerzają? Jestem trochę tym zdziwiona i nie wiem czy to prawda. Jeśli tak to jakie robić ćwiczenia żeby spadły cm z bioder i ud? Lepsze będą wykroki i przysiady z obicążeniem?


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Ogólnie panuje opinia, że ćwiczenia na wolnych ciężarach (sztanga, hantle) są lepsze aniżeli te na maszynach. Sam osobiście też tak uważam, wtedy uczymy się panowania nad ciężarem, nad naszym ciałem i cały ruch wykonujemy nim. Jeśli chodzi o maszyny to oczywiście możesz ich używać. Poszerzanie bioder wiąże się z budową mięśni, ale myślę że nie będzie to mocno widoczne i odczuwalne, o ile w ogóle nastąpi :) 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Właśnie i tak mam szerokie biodra i masywne uda i tak trochę tego się obawiam, bo bardziej chciałabym zeby to tam pogubić, a nie żeby przybyło;p


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Oczywiście przy diecie z ujemnym bilansem kalorycznym centymetry będą lecieć, ale także ciało się ujędrni i przykładowo te 50 parę cm w udzie już nie będzie takie same :) 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


KazekPB
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 15
34
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12miesięcy bez przerwy z dietą ogólnie prawie 2 lata
  • Wzrost [cm]:187
  • Biceps [cm] :43
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Pas [cm]:96
  • Udo [cm]:68
  • Przysiad [kg]:140x1
  • Wyciskanie [kg]:110x1
  • Martwy ciąg [kg]:180x1
  • Waga [kg]:98kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

jeśli będziesz trzymać ujemny bilans kcal to cm będą uciekać, jeśli kalorie będą przekraczać twoje dzienne zapotrzebowanie to cm może przybyć :)


  • 0

"Nie ważne kim byłeś liczy się to kim jesteś a najważniejszym jest kim będziesz jutro"

 

 

 

Zapraszam do Polubienia Strony - Filmy/Muzyka/Motywacja/Treningi/Dieta

 

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Żeby to było tylko te ,,50":) wiem, wiem, dieta najwazniejsza:) oczywiscie staram sie jesc 4-5 posiłków dziennie w odstępie 3-4 godz , dużo, warzyw, ryb, kurczaka:) no i troche owoców z rana


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

I tak trzymaj :) 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Tylko niestety czasami pomiędzy posiłkami coś ,,skubne":) a wy jak tam macie diety czy raczej zdrowe odżżywianie:)?


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Co masz na myśli pisząc, że czasami pomiędzy posiłkami coś skubniesz ? Słodycze ?

Wystarczy kupić sobie odżywkę białkową, która jest odpowiednio słodka, a wtedy wystarczy, że napijesz się odżywki, a ochota na słodkie powinna minąć.

 

Co do maszyn - maszyny w Twoim treningu powinny stanowić jedynie UZUPEŁNIENIE ćwiczeń na wolnych ciężarach.

Dlaczego ? Bo ćwicząc na maszynach musisz poświęcić od 2 do nawet 3 razy więcej czasu na osiągnięcie tych samych efektów jakie normalnie byś osiągnęła przy użyciu ćwiczeń na wolnych ciężarach.

Czyli aby osiągnąć określoną sylwetkę na wolnych ciężarach musisz ćwiczyć 2 lata, a żeby osiągnąć taką samą sylwetkę ćwicząc na maszynach musisz trenować 4 - 6 lat, a co za tym idzie chodzi o to, aby ćwiczący na maszynach musiał wykupić więcej karnetów w celu uzyskania takiego samego efektu jaki miałby trenując na wolnych ciężarach.

Ponadto wiele maszyn wymusza na ćwiczącym nienaturalny tor ruchu - chyba nie muszę pisać czym to się może skończyć w dłuższym horyzoncie czasowym.

Trening na wolnych ciężarach jest więc oszczędnością czasu i pieniędzy.

 

Skoro piszesz, że masz szerokie biodra i masywne uda, to wstaw tutaj zdjęcia sylwetki widzianej od przodu i zdjęcia sylwetki widzianej od tyłu, a my ocenimy czy rzeczywiście tak jest.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Jak już coś skubie to staram się, żeby to nie były słodycze, tylko np orzechy ewentualnie owoc ( rodzynki ). jednak nie mówię, że nie  zdarza mi się raz na jakiś czas zjeść jakiegoś batonika. Jeśli chodzi o ćwiczenia to np wykroki, przysiady  obciązeniem tak? Z tym zdjęciem to bym siępowstrzymała, bo się wstydze...


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Wyślij mi w prywatnej wiadomości (twarz możesz zamazać w Paintcie).

 

Postaw na ćwiczenia podstawowe - martwy ciąg (klasyczny, na "prostych nogach", rumuński, sumo), przysiady ze sztangą (przednie i tylnie), wykroki, zakroki, podciąganie na drążku (w różnych rodzajach chwytu), wyciskanie leżąc (polecam sztangielki), pompki na poręczach, wyciskanie sztangielek siedząc (w górę).

Jeśli nie jesteś w stanie samodzielnie podciągać się na drążku, czy robić pompek na poręczach (dipsów), to wykonuj je z pomocą partnerki/partnera treningowego.

Uzupełnij to ćwiczeniami z użyciem wyciągów i maszyn, np. przyciąganie drążka wyciągu górnego do klatki piersiowej, wiosłowanie z użyciem wyciągu dolnego w siadzie płaskim, uginanie nóg leżąc, prostowanie nóg siedząc, przysiady na hack-maszynie.

Do tego jako dodatek stosuj uginanie przedramion ze sztangielkami lub z uchwytem wyciągu dolnego, prostowanie przedramion z użyciem wyciągu górnego, etc.

Jako, że jesteś kobietą, to nie musisz się obawiać ciężkich ćwiczeń, ani ćwiczenia z dużymi ciężarami, bo jako kobieta masz od kilku do nawet 20 razy mniej testosteronu niż mężczyźni, czyli masz od kilku do 20 razy mniejsze możliwości rozwoju mięśni od mężczyzn.

 

Polecam książkę "Atlas treningu siłowego", które autorem jest Frederic Delavier.

Książkę można albo kupić w oryginalnej wersji na Allegro (cena łącznie z przesyłką ok. 65 zł lub nieco mniej).

Znajdziesz w niej informacje o treningu wszystkich mięśni, nie tylko o tym jakie ćwiczenia angażują które głowy danego mięśnia, ale również - co jest bardzo ważne - jak uniknąć większości kontuzji związanych z uprawianiem kulturystyki, fitnessu i ogólnie rzecz biorąc treningów siłowych.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Póki co mam takie tylko stare zdjecia, aktualnych za bardzo nie mam, musiałabym zrobić;) dzięki wielkie za rade:)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Mogą być te starsze zdjęcia, ewentualnie postaraj się dla mnie i zrób aktualne.

Wyślij je w prywatnej wiadomości poprzez to forum.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Gosiulka92
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 160 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Płeć:Kobieta
  • Zainteresowania:Sport, ksiażki, taniec
  • Staż [miesiące]:ok. 2 lat silownia, wcześniej fitness razem ok 5 lat
  • Wzrost [cm]:167

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Nie wiem czemu, ale nie moge wysłać wiadomośści...


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Maszyny

Wysłałem do Ciebie poprzez forum Fabryki Siły prywatną wiadomość.

Sprawdź swoje konto mailowe (to, którego adres podałaś przy rejestracji tutaj na forum), bo każda wysłana poprzez forum wiadomość prywatna przychodzi też na maila.

W wiadomości podałem Ci mój adres e-mail na który możesz wysłać to o co Cię prosiłem,

Gdyby nie było nic w odebranych, to sprawdź w Spamie.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024