Skocz do zawartości


Zdjęcie

Paraliżowanie mięśni podczas wysiłku


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

Ardzej
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Paraliżowanie mięśni podczas wysiłku

Cześć,

od zeszłego roku mam straszny problem z przedramionami... Trenuję na motocyklu, gdzie przedramiona są chyba najbardziej pompowane, ale nie o pompę mi chodzi... W połowie zeszłego roku zaczęło mi paraliżować ramiona podczas jazdy, najpierw tylko prawa, później przeszło to też na lewą rękę... Zaczyna się to od koniuszków palców, i przechodzi aż pod łokieć... Głównie tracę czucie... Miałem dość długą przerwę pod koniec tamtego roku i myślałem, że wyleczyłem się z tego, ale wczoraj na treningu znowu się to zaczęło na obu rękach... Minie chwila i schodzi mi to dziwne uczucie paraliżu... Jakieś porady?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Paraliżowanie mięśni podczas wysiłku

Naglące słabnięcie mięśni w połączeniu ze stopniową utratą czucia może być bardzo niebezpieczne - podobne objawy występują w niektórych jednostkach o podłożu neurologicznym jak dystrofia mięśniowa czy polineuropatia. Z drugiej strony, może być to uwięźnięcie nerwu w kanale nadgarstka, który jest drażniony przez struktury kostne i daje takowe efekty.

 

Szczerze to polecam dokładne badania diagnostyczne aby określić przyczynę problemu oraz umówić się na wizytę do fizjoterapeuty/neurologa.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024