Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta dla 15latka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
17 odpowiedzi w tym temacie

donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta dla 15latka

Witam

 

 

Mam 15 lat, 173,5cm wzrostu i ważę 83kg

 

Chciałbym w końcu wziąć się za siebię. 

Bardzo lubię jeździć na rowerze, jednak mam wrażenie, że to jest za mało, bo wiadomo, wiele czynników może mi przeszkodzić w wykonywaniu tego aerobiku, np. pogoda. Dotychczas odżywiałem się średnio zdrowo. Nie przepadam za słodyczami, jednak sporadycznie raz na 2 miesiące zdarzyło mi sie podebrać cukierka czy kilka tabliczek czekolady. Bardziej byłem za dosyć częstymi zapiekankami (czasem 3 - 4 razy w tygodniu) z szynką, serem, pomidorem i cebulą, na obiad często zdarzały mi się spaghetti, ok 5x w tygodniu obiad typu ziemniaki + mięso. Na kolację / śniadanie często jajecznica na smażonej szynce i cebuli, ale najczęściej jakieś kanapki.

Czy mógłby mi ktoś podesłać jaka dieta mogłaby być pode mnie dobra? Taki typowy dzień a najlepiej tydzień takiej diety. Z góry dzięki.


  • 0

kuba3118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:62,6

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Czesc

Nie jestem specem ale dam ci tyle co wiem.

Wejdz na ta stronke " http://www.fabrykasily.pl/bmr " wypelnij wszystko co tam pisze i zobacz ile kcal potrzebujesz aby utrzymac wage. Pamietaj aby najlepiej wybrac opcje Duza aktywnosc (cwiczenia 3-5 razy w tygodniu) bo to bedzie raczej twoj tryb treningu.

Nastepnie odejmij okolo 200 kcal i zacznij sobie zrobic diete. Poczytaj troche na temat diety na redukcje. Najlepiej abys jadl. Ryz,makaron,rybe,kurczaka,jajka i tym podobne, ale reszte informacji juz znajdziesz na necie.

Jezeli po np. 7 dniach zobaczysz ze nic nie schudles to odejmij znowu kilka kcal. np. 100 - 150 i sprawdz czy sa jakies zmiany.

Wydaje mi sie ze wystarczy tobie cardio 3 razy w tygodniu po 30 min rowerek lub bieganie. Mam nadzieje ze pomoglem, pamietaj nie poddawaj sie :)

 

(Nie dam ci gotowej diety najlepiej bedzie jezeli sam sie nauczysz co i jak. Poszukaj na necie moze znajdziesz gotowa diete ale najlepiej abys sam wybral co i kiedy bedziesz jadl a nie robil to co ktos lubi. Pozdrawiam)


Użytkownik Abetalipoproteinemia edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Prawda jest taka, że w tym wieku potrzebujesz nie diety a zwykłej zmiany nawyków żywieniowych. Po prostu wyrzucić wszystkie śmieci, które dotychczasowo spożywałeś na rzecz zdrowych i świeżych artykułów spożywczych. Staraj się by zawsze zjadać pełnowartościowy posiłek w postaci mięsa, węgli (kasze/ryże/makarony/ziemniaki) oraz warzyw, które jedynie podkręcą metabolizm do intensywniejszej pracy. Oprócz tego zacznij się ruszać - nawet 30 minut biegania co drugi dzień będzie na początku lepsze aniżeli bazowanie na samej diecie :)

 

Jeżeli szukasz gotowych posiłków to polecamy sprawdzić dział Posiłek dnia gdzie znajdziesz przepisy zarówno na śniadania czy obiady, jak i podwieczorki i kolacje.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Prawda jest taka, że w tym wieku potrzebujesz nie diety a zwykłej zmiany nawyków żywieniowych. Po prostu wyrzucić wszystkie śmieci, które dotychczasowo spożywałeś na rzecz zdrowych i świeżych artykułów spożywczych. Staraj się by zawsze zjadać pełnowartościowy posiłek w postaci mięsa, węgli (kasze/ryże/makarony/ziemniaki) oraz warzyw, które jedynie podkręcą metabolizm do intensywniejszej pracy. Oprócz tego zacznij się ruszać - nawet 30 minut biegania co drugi dzień będzie na początku lepsze aniżeli bazowanie na samej diecie :)

 

Jeżeli szukasz gotowych posiłków to polecamy sprawdzić dział Posiłek dnia gdzie znajdziesz przepisy zarówno na śniadania czy obiady, jak i podwieczorki i kolacje.

Dzis zaczalem swoje odchudzanie i zjadlem : 

śniadanie : 2 kanapki , 1 z kromka z chleba zytniego i plastrem wedliny i pomidora, a 2 z kromka z chleba zytniego i twarozkiem z warzywami

2 sniadanie : kanapka  - 1 kromka chleba zytniego, plaster wedliny, pomidor, ogorek

3 posilek 50g ryzu 200g filet z piersi kurczaka + brokuly, czosnek do tego, cebula

4 posilek 1/3 ananasa, 2 kromki chleba zytniego i 100g twarogu poltlustego, 70g jogurtu naturalnego, do tego dodalem pomidor ogorek czosnek i troche cebuli i troche pieprzu

5 posilek 2 kromki chleba zytniego, pasta jajeczna zrobiona z : 1 jajka, 1/4 ogorka, natka pietruszki i 1,5 lyzki jogurtu naturalnego

 

i czy taka dzienna dieta nie wplynie na moje odchudzanie lepiej, niz to co jadlem dotychczas, czyli na sniadanie kanapki, jajecznica lub jajko na twardo/miekko, na obiad jakas zupa (niedietetyczna, najzwyklejsza) i ziemniaki z miesem, czesto pieczonym, smazonym i duszonym + surowka, na kolacje kanapki, mleko z platkami (nie owsianymi, takimi miodowymi, fitness albo chocapic lub cini minis)?

 

+ jak z przyprawami? moge wszystkie?


Użytkownik donmateo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Dzis zaczalem swoje odchudzanie i zjadlem : 

śniadanie : 2 kanapki , 1 z kromka z chleba zytniego i plastrem wedliny i pomidora, a 2 z kromka z chleba zytniego i twarozkiem z warzywami

2 sniadanie : kanapka  - 1 kromka chleba zytniego, plaster wedliny, pomidor, ogorek

3 posilek 50g ryzu 200g filet z piersi kurczaka + brokuly, czosnek do tego, cebula

4 posilek 1/3 ananasa, 2 kromki chleba zytniego i 100g twarogu poltlustego, 70g jogurtu naturalnego, do tego dodalem pomidor ogorek czosnek i troche cebuli i troche pieprzu

5 posilek 2 kromki chleba zytniego, pasta jajeczna zrobiona z : 1 jajka, 1/4 ogorka, natka pietruszki i 1,5 lyzki jogurtu naturalnego

 

i czy taka dzienna dieta nie wplynie na moje odchudzanie lepiej, niz to co jadlem dotychczas, czyli na sniadanie kanapki, jajecznica lub jajko na twardo/miekko, na obiad jakas zupa (niedietetyczna, najzwyklejsza) i ziemniaki z miesem, czesto pieczonym, smazonym i duszonym + surowka, na kolacje kanapki, mleko z platkami (nie owsianymi, takimi miodowymi, fitness albo chocapic lub cini minis)?

 

+ jak z przyprawami? moge wszystkie?

(nie wiem czemu nie moge edytowac? ogolem moja dzisiejsza dieta to 1249 kcal


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Jak dla mnie dieta nie wygląda źle, ale bazowanie na kanapkach nie jest do końca ok. Zminimalizuj pieczywo do jednego posiłku w ciągu dnia (najlepiej pierwszego, bo będzie najwięcej czasu na jego spalenie). Zamiast niego możesz użyć wafli ryżowych bądź zrobić sobie płatki owsiane z dodatkiem owoców i orzechów. Do tego w pierwszym dołóż lepsze źródło białka - jaja, ryby, orzechy.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Dzięki sprytnej aplikacji na telefon odkryłem, że dziennie jem więcej białka (za dużo) niż węglowodanów ( za mało). Jakie produkty mogę zjeść, aby dostarczyć więcej tych węglowodanów? I ta aplikacja na podstawie danych ktore podalem ( czy "pracuje" na siedzaco, stojaco czy w ruchu, ile razy w tygodniu cwicze, ile mam lat, ile mam wagi i wzrostu, ile chce schudnac i w ile)ustawila mi, ze moje dziennie bmr powinno wynosic 1710, tymczasem na takiej diecie, jaka podalem wyzej mam tylko 1249 kalorii. Czy odcięcie ponad 400 kalorii nie odbije mi się w jakis sposob, np w postaci efektu jojo czy spowolnionego metabolizmu?

 

+ lepiej platki owsiane na mleku czy na wodzie? moge jesc np banany? Sa to dosc kaloryczne owoce, ale nie potrafie wymyslic zbyt duzo owocow, ktore moglbym wkroic sobie do takich platkow. Tylko wlasnie banany i ewentualnie jablka. 

+ co z tymi przyprawami?

+ chyba nie powinienem codziennie jesc 50g ryzu bialego + 125g filetu z piersi kurczaka + 35g brokolow, jakies pomidory itp, a na to sie zapowiada, bo nie mam w ogole pomyslu co innego na ten najbardziej syty posilek dnia moglbym zjesc. jakies pomysly?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Dzięki sprytnej aplikacji na telefon odkryłem, że dziennie jem więcej białka (za dużo) niż węglowodanów ( za mało). Jakie produkty mogę zjeść, aby dostarczyć więcej tych węglowodanów? I ta aplikacja na podstawie danych ktore podalem ( czy "pracuje" na siedzaco, stojaco czy w ruchu, ile razy w tygodniu cwicze, ile mam lat, ile mam wagi i wzrostu, ile chce schudnac i w ile)ustawila mi, ze moje dziennie bmr powinno wynosic 1710, tymczasem na takiej diecie, jaka podalem wyzej mam tylko 1249 kalorii. Czy odcięcie ponad 400 kalorii nie odbije mi się w jakis sposob, np w postaci efektu jojo czy spowolnionego metabolizmu?

 

+ lepiej platki owsiane na mleku czy na wodzie? moge jesc np banany? Sa to dosc kaloryczne owoce, ale nie potrafie wymyslic zbyt duzo owocow, ktore moglbym wkroic sobie do takich platkow. Tylko wlasnie banany i ewentualnie jablka. 

+ co z tymi przyprawami?

+ chyba nie powinienem codziennie jesc 50g ryzu bialego + 125g filetu z piersi kurczaka + 35g brokolow, jakies pomidory itp, a na to sie zapowiada, bo nie mam w ogole pomyslu co innego na ten najbardziej syty posilek dnia moglbym zjesc. jakies pomysly?

 

Co do aplikacji polecam skorzystać z kalkulatora BMR, który znajduje się na naszej stronie. Wtedy będziesz mieć pewność, że liczba obliczonych kalorii jest wiarygodna ;). Odcięcie ponad 400 kcal to duży szok dla organizmu. Zacznij od 200 i zobacz jak zareaguje organizm. W razie czego zawsze możesz zwiększyć ten deficyt.

 

W przypadku owisanki jak bardziej Ci smakuje. Osobiście preferuje na mleku, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie omlet z płatkami owsianymi :) Co do owoców to oprócz wspomnianych bananów i jabłek możesz wypróbować kiwi, gruszki, pomarańczę bądź śliwki.

 

Przyprawy jak najbardziej polecam. Sam najczęściej wykorzystuje curry/kurkumę, pieprz czarny, kmin rzymski, ostrą i słodką paprykę, czarnuszkę oraz wszelkiego rodzaju zioła jak pietruszka, tymianek, oregano bądź lubczyk. Nie tylko uatrakcyjniają smak potraw, ale i podkręcają pracę mtabolizmu.

 

W przypadku ostatniego pytania:

Mięso: kurczak/indyk/wątróbka/wołowina/cielęcina/ryby
Węgle: kasze/ryże/makarony/płatki owsiane/ziemniaki
Tłuszcze: oliwa z oliwek, olej ryżowy/kokosowy/z pestek winogron
Warzywa: jak dla mnie bez ograniczeń.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Co do aplikacji polecam skorzystać z kalkulatora BMR, który znajduje się na naszej stronie. Wtedy będziesz mieć pewność, że liczba obliczonych kalorii jest wiarygodna ;). Odcięcie ponad 400 kcal to duży szok dla organizmu. Zacznij od 200 i zobacz jak zareaguje organizm. W razie czego zawsze możesz zwiększyć ten deficyt.

 

W przypadku owisanki jak bardziej Ci smakuje. Osobiście preferuje na mleku, a jeszcze lepszym rozwiązaniem będzie omlet z płatkami owsianymi :) Co do owoców to oprócz wspomnianych bananów i jabłek możesz wypróbować kiwi, gruszki, pomarańczę bądź śliwki.

 

Przyprawy jak najbardziej polecam. Sam najczęściej wykorzystuje curry/kurkumę, pieprz czarny, kmin rzymski, ostrą i słodką paprykę, czarnuszkę oraz wszelkiego rodzaju zioła jak pietruszka, tymianek, oregano bądź lubczyk. Nie tylko uatrakcyjniają smak potraw, ale i podkręcają pracę mtabolizmu.

 

W przypadku ostatniego pytania:

Mięso: kurczak/indyk/wątróbka/wołowina/cielęcina/ryby
Węgle: kasze/ryże/makarony/płatki owsiane/ziemniaki
Tłuszcze: oliwa z oliwek, olej ryżowy/kokosowy/z pestek winogron
Warzywa: jak dla mnie bez ograniczeń.

 

Witam

 

po pierwsze chciałbym bardzo serdecznie podziekowac za uzyskana tu pomoc. Pierwszy raz w zyciu czuje, ze w koncu osiagne swoj najwiekszy cel, czyli schudniecie.

Przez miesiac udalo mi sie schudnac lekko ponad 3kg. Wynik moze w porownaniu do pewnych osob na tym forum nie za duzy, + to ze jakos specjalnie po mnie niestety nie widac, ale ja jestem bardzo zadowolony. Kazdy spalony gram mnie cieszy.

moje 1 pytanie to : skoro moje bmr w tej chwili to 1640-1670 kcal, a ja spozywam dziennie 1200 - 1500, i nie gloduje specjalnie ( ewentualnie po powrocie z szkoly tj. miedzy 2 a 3(takim obiadowym) posilkiem jakos tak zauwazylem, ze czekajac na ryz/kasze/makaron pelnoziarnisty i filet z piersi kurcz/rybe  rzucam sie na jedzenie, a to zlapie garsc zurawiny, suszonych sliwek, moreli, zjem tego z 1,5 garsci, czasem siegne po wafla ryzowego na sucho), to mam to zostawic tak jak jest, i bede chudl tak jak chudne i mam gwarancje, ze nie odbije mi sie to pozniej?

2 pytanie : moja dieta jest troche juz monotonna, czy takie zestawy : 

sniadanie prawie codziennie 2 wafle ryzowe + ociupinke masla (zdaje sobie sprawe, ze jest niezdrowe, ale na sucho sie nie da po prostu;p) i jakas szynka (bron boze jakis boczek czy cos boczkopodobnego - unikam) / jajko na twardo lub to i to  i pomidor / tunczyk w sosie wlasnym/w wodzie // w prawie kazde weekendy/wolne(swieta np) (pon-pt nie ma czasu tego robic, szkola, szybciej zlapac wafla i szynke) dodaje do miski 30g kiwi, ok 25g banana, 15g suszonych sliwek 15g suszonych moreli 15g zurawiny do tego 30g platkow owsianych i zalewam 100g jogurta naturalnego <-- ten wlasnie przepis szczegolnie mi sie juz znudzil, cos slyszalem o jakichs przepisach na pyszna owsianke, ale szczerze nie znam sie na tym i samodzielnie to wole nie ryzykowac

2 sniadanie to pon - pt jem w szkole, a wiec ZAWSZE jest to chleb razowy/zytni, jakies 20g szynki do tego i pomidory, ogorki i jest to bardzo malo kaloryczny posilek, chyba przez to trace te kalorie dzienne z bmr, ale tez no co innego mozna przyniesc do szkoly? nie wyjme jakiejs jajecznicy czy czegos na przerwie, po prostu nie i tyle :P // w weekendy, wolne to  2 wafle ryzowe + jajko na twardo / 20g szynki lub to i to

3 posilek to jak wracam ze szkoly 50g ryzu bialego/kaszy/makaronu pelnoziarnistego + 180 - 200g filetu z piersi kurczaka / pstrąga / pstraga lososiowego / dorady ostatnio do tego jakies brokuly gotowany

4 posilek to samo co 2 posilek

5 posilek czesto jajecznica z 2 - 3 jajek (zalezy od spozytych w tym dniu kalorii) na parze + 2 wafle ryzowe // lub to samo co 1 i 2 posilek

wydaje mi sie to monotonne, mam takie wrazenie, ze te posilki so zbyt malo roznorodne, czasem 4-5 dni jem prawie to samo kazdego posilku. co mozna dodac? nie prosze o rozpisywanie sie i jakies szczegolowe przepisy, tylko po prostu o podsuniecie jakiejs 1 -2 potrawy do 2 - 3 posilkow

3 pytanie - czy fakt, iz wyskoczylo mi teraz dosyc sporo pryszczy moze byc spowodowane przyprawami, ktorych dodaje do posilkow dosyc duzo? bo tak sobie to obliczylem, ze to akurat od wtedy, kiedy zaczalem sie brac za siebie, i cos kiedys slyszalem ze przyprawy moga cos miec do tego

4 pytanie -  robie to  co 2 dni i jestem juz na takim etapie, ze daje rade robic wszystko tak jak jest na koncu filmiku w tabelce, jednak zauwazylem prawie znikomy postep, a wrecz jego brak, przy robieniu pompek. tak jak na poczatku robilem 6, tak teraz robie moze 7 + to ze moze troche mniej sie mecze przy ich robieniu. w porownaniu do pozostalych cwiczen, ktorych ilosc robie teraz dwukrotnie wieksza niz przy poczatkach, jest to dla mnie troche dziwne. czym moze to byc spowodowane? zbyt malym bicepsem/tricepsem i ogolnie zbyt mala sila? czy to mi sie poprawi wraz z robieniem tych treningow?

5 pytanie - robi sie coraz cieplej i mysle ze za tydzien wyciagne rower. czy polaczyc trening domatora z rowerem, czy jesli akurat jazda na rowerze ulozy mi sie z treningiem domatora, i z roweru wroce po 40km przejadzce, zmeczony i spocony, to co wtedy? wciaz wtedy bede mial robic ten trening domatora? to jakos nie odbije mi sie na zdrowiu, przemeczenie itp? :P

z gory dzieki za odp


  • 0

donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

 6x3, tak teraz robie moze 7x3 + to ze moze troche mniej sie mecze przy ich robieniu. w porownaniu do pozostalych 

edit


Użytkownik donmateo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

reff


Użytkownik donmateo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

To że podjadasz świadczy o tym, że organizm męczy się przy aktualnej diecie i warto wprowadzić 

 

pewne korekty. 2 pytania nie zobaczyłem - sprecyzuj.

 

Tak wysypka może byc spowodowana przyprawami a zwłaszcza pikantnymi, również może być

 

spowodowana okresem dojrzewania. 

 

Ten trening, który przedstawiłeś to jest jakaś porażka, polecam zmienić to a na pewno dodać podciągania.

 

Co do roweru, 40 km to jest spory dystans i wątpie, że będziesz miał siły na trening, musiał byś kaloryczność

 

posiłków podbijać sporo. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

To że podjadasz świadczy o tym, że organizm męczy się przy aktualnej diecie i warto wprowadzić 

 

pewne korekty.  konkretnie, jakie korekty?  2 pytania nie zobaczyłem - sprecyzuj. podałem swoją całą dietę licząc na to, że ktoś mi to poprawi lub ew. potwierdzi, że ten jadlospis jest ok / liczylem na to, ze ktos poda mi jeszcze pare posilkow, bo odczuwam lekka monotonie w swojej diecie

 

Tak wysypka może byc spowodowana przyprawami a zwłaszcza pikantnymi, również może być

 

spowodowana okresem dojrzewania. 

 

Ten trening, który przedstawiłeś to jest jakaś porażka, polecam zmienić to a na pewno dodać podciągania. znowu - konkrety, na jakie inne cwiczenia wymienic? i nie mam w domu gdzie sie podciagac.

 

Co do roweru, 40 km to jest spory dystans i wątpie, że będziesz miał siły na trening, musiał byś kaloryczność

 

posiłków podbijać sporo. 


Użytkownik donmateo edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

proponuje to co ja robię na śniadanie 

 

serek wiejski, 2 kiwi, płatki owsiane, odrobina rodzynek i orzechów. 

 

No niestety będziesz musiał zakupić drążek ! 

 

Podciagania, pompki, przysiady, planki !


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

donmateo
  • Użytkownik
  • Pip
  • 22 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
 
To ja, po raz kolejny ;p. W jaki sposób ogarnąć i włożyć sobie w 1 dzien dokładnie wyliczone te wszystkie białka, węgle i tłuszcze bez pomocy dietetyka? Jak mogę sobie wyliczyć że dziennie tyle i tyle białka, tyle tłuszczy a tyle węgli? Przecież każdy posiłek ma określoną ilość węglowodanów ale i tłuszczy i nie wyobrażam sobie, żeby to tak wszystko sobie dokładnie rozplanować. Musiałbym chyba mieć 3 słoiki : w 1 białko, w 2 węgle a w 3 tłuszcze i dziennie wybierać z nich określoną ilość :P

  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

hehe dobrą anegdotę z tymi pudełkami napisałeś, aż sobie zanotuje :)

 

Tak, każdy produkt ma określoną kaloryczność i ilość makroskładników. 

 

Ale dla tego są stworzone kalkulator, które pomagają nam obliczać właśnie ilość tych składników.

 

Np. Ryż, 100 gram filetu, pomidory do tego i łyżka oliwy z oliwek. to wszystko wpisujesz do kalkulatora 

 

i masz wynik np: węgli 70 gram x 4 = 280 kalorii. Białko 20 gram x 4 = 80 kalorii. Tłuszczy 7 gram x 9 = 63 kalorii.

 

= 423 kalorii. i tak jest z każdym produktem. 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

waleriaem
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Monotonia zazwyczaj uśmierca całe odchudzanie. Gdy jemy ciągle to samo to z niechęcią sięgamy po te posiłki i ciągnie nas do czegoś nowego. Poszperaj w sieci za gotowymi posiłkami dietetycznymi i zainspiruj się nimi. Zawsze też możesz odłożyć kilka złotych i wykupić sobie dietę od dietetyka online, bo takie nie kosztują dużo, a są tak samo profesjonalne jak z gabinetu dietetycznego. Sama mam dietę, którą dostałam do suplementu Trizer. Nie odczuwam monotonii i nie martwię się układaniem posiłków. W Twoim przypadku powinieneś zwrócić uwagę na swoje nawyki żywieniowe. Powinny wejść Ci w krew i pojawiać się codziennie. Zapiekanki kilka razy w tygodniu to niezbyt rozsądne, ale w ciągu miesiąca można sobie raz na jakiś czas pozwolić na nie.


  • 0

ines
  • Użytkownik
  • Pip
  • 32 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta dla 15latka

Suplement taki jak Trizer, mimo, że składa się z naturalnych składników nie jest przeznaczony dla dzieci w wieku dojrzewania. Natomiast pomysł z profesjonalną dietą może być trafiony. Najlepiej skonsultuj to ze swoimi rodzicami. W tym wieku powinieneś pomyśleć po prostu o zdrowym odżywianiu, włączeniu większej ilości owoców i warzyw do diety. Przede wszystkim spędzaj mniej czasu przed komputerem. Biegaj, graj w piłkę, koszykówkę, siatkówkę. Załóż rolki na nogi. Ważne, żebyś się po prostu ruszał.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024