Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na redukcje (maly problem)


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
12 odpowiedzi w tym temacie

kuba3118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:62,6

Napisano Ponad rok temu

Dieta na redukcje (maly problem)
Witam
Z 58 kg wbilem sie na 70 kg. Teraz mam zamiar z diety na mase przejsc na mase redukcyjna. Jest tylko jeden problem. Jestem na masie od okolo 5-6 miesiecy. Staralem sie stosowac diete w 100 % ale jest to moj pierwszy raz wiec latwo nie bylo. Po polowie czasu stosowania diety zaczalem zamiast kurczaka zjesc czasem schabowego lub zamiast ryzu/makaronu to jadlem ziemniaki/frytki. No i oczywiscie czasem smieciowe/tuczace zarcie.
 
Od jakiegos czasu potrafilem np. zamiast zjesc 150 g surowego kurczaka to jadlem ponad 200 g surowego kurczaka wiec jadlem jeszcze wiecej niz tyle ile powinienem aby przytyc. Jak patrze na stronce "potreningu.pl" to moje zapotrzebowanie kaloryczne gdy wazylem 58 kg wynosilo 2815 kcal, wiec dodalem dokladnie (343,9) aby przytyc wtedy wynik wynosil  (3 158,9 kcal dziennie).
 
Teraz nie wiem co zrobic. Odjac poprostu np. 200 kcal z tej "niby" diety ktora wynosila 3 158 kcal czy uzyc kalkulator i wpisac nowe dane czyli 70 kg i z tego wyniku odjac 200 kcal ?. Jak patrze to teraz moje zapotrzebowanie wynosi 3100 kcal zaznaczam ze wybieram " (duza aktywnosc (cwiczenia 3-5 razy w tygodniu) ".
 
(Nie jestem profesionalista i nie mam zamiaru byc, chce miec poprostu dobra sylwetke)

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Wylicz na nowo zapotrzebowanie, dostosowane do nowych parametrów czyli zwiększonej masy. Od tego wyniku odejmij wspomniane 200 kcal i uzyskany wynik rozbij na łączną ilość posiłków w ciągu dnia. Co do produktów - bazujesz na tych samych artykułach spożywczych co w czasie masówki tylko w innych proporcjach i mniejszych ilościach :) Do tego pamiętaj by utrzymywać białko na poziomie 2g aby zapobiec degradacji mięśni poprzez trening i obniżoną kaloryczność diety.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kuba3118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:62,6

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Wylicz na nowo zapotrzebowanie, dostosowane do nowych parametrów czyli zwiększonej masy. Od tego wyniku odejmij wspomniane 200 kcal i uzyskany wynik rozbij na łączną ilość posiłków w ciągu dnia. Co do produktów - bazujesz na tych samych artykułach spożywczych co w czasie masówki tylko w innych proporcjach i mniejszych ilościach :) Do tego pamiętaj by utrzymywać białko na poziomie 2g aby zapobiec degradacji mięśni poprzez trening i obniżoną kaloryczność diety.

2g bialka czyli 2 g bialka na 1 kg. Czyli 2 x 70 ?.....a jak z reszta ?

Tez nie zrozumialem za bardzo tego zdania : "aby zapobiec degradacji mięśni poprzez trening i obniżoną kaloryczność diety."


Użytkownik kuba3118 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)


2g bialka czyli 2 g bialka na 1 kg. Czyli 2 x 70 ?.....a jak z reszta ?

Najlepiej skorzystaj z kalkulatora BMR na naszej stronie aby dokładnie określić proporcje makroskładników co jest niezbędne przy komponowaniu diety.

 

 



Tez nie zrozumialem za bardzo tego zdania : "aby zapobiec degradacji mięśni poprzez trening i obniżoną kaloryczność diety."

Duża podaż białka na redukcji to podstawa - intensywne treningi na deficycie kalorycznym powoduje, że nasze mięśnie są dużo bardziej podatne czy też wystawione na ryzyko uszkodzeń przy wysiłku fizycznym. W tym celu nalezy spożywać większe porcje protein aby je uchronić.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kuba3118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:62,6

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Najlepiej skorzystaj z kalkulatora BMR na naszej stronie aby dokładnie określić proporcje makroskładników co jest niezbędne przy komponowaniu diety.

 

 


Duża podaż białka na redukcji to podstawa - intensywne treningi na deficycie kalorycznym powoduje, że nasze mięśnie są dużo bardziej podatne czy też wystawione na ryzyko uszkodzeń przy wysiłku fizycznym. W tym celu nalezy spożywać większe porcje protein aby je uchronić.

Link nie dziala :/. Znalazlem inna stronke.

Nie wiem czy to jest podobne do tego linku ktory chciales mi wyslac ale tutaj sa moje wyniki.e

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]    czy to oznacza ze musze przyjmowac 2747 kcal dziennie, czy jeszcze z tego wyniku musze te 200 kcal odjac ?

i czy bialko,tluszcze i wegle mam trzymac tak jak jest pokazane na tej stronce ?

 


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

jeżeli wcześniej miałeś 3100 a teraz 2700 to nie odejmuj !. 

 

Dopiero po pewnym czaise, powiedzmy 2 tygodniach odejmiesz kolejne 150 - 200 kalorii

 

Pozdrawiam 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

kuba3118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:62,6

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Chodzi o to ze na stronce pisalo . ((Aby schudnac, uwzgledniajac twoje calkowite zapotrzebowanie kaloryczne, powinnienes dostarczac organizmowi 2747 kcal)) i teraz rozumiem ze to juz mi dokladnie wyliczylo ze tyle mam jesc aby schudnac ?

w linku wszystko jest pokazane


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Chodzi o to ze na stronce pisalo . ((Aby schudnac, uwzgledniajac twoje calkowite zapotrzebowanie kaloryczne, powinnienes dostarczac organizmowi 2747 kcal)) i teraz rozumiem ze to juz mi dokladnie wyliczylo ze tyle mam jesc aby schudnac ?

w linku wszystko jest pokazane

 

Tak, trzymaj się takiej kaloryczności oraz proporcji makrosów jaką przedstawił kalkulator BMR ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kuba3118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:62,6

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Tak, trzymaj się takiej kaloryczności oraz proporcji makrosów jaką przedstawił kalkulator BMR ;).

Okej :) mam tylko nadzieje ze nie odebrali za duzo kcal :D

Mam tylko jedno pytanko. Jak mozesz to spojrz na te zdjecie i zobacz czy wszystko dobrze wybralem. Chodzi mi o to czy dobrze zrobilem ze wybralem ze chce schudnac i ze wybralem  Aktywnosc fizyczna " Duza (dosc ciezki trening kilka razy w tygodniu) " ?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Jak dla mnie ankieta jest bardzo dobrze wypełniona także czas wcielić dietę w życie i cieszyć się z jej korzyści !


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kuba3118
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 140 postów
  • Pomógł: 0
3
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:175
  • Waga [kg]:62,6

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Jak dla mnie ankieta jest bardzo dobrze wypełniona także czas wcielić dietę w życie i cieszyć się z jej korzyści !

ok dzieki :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

W razie kolejnych pytań, pisz śmiało w tym temacie bądź załóż nowy jeżeli będzie dotyczył czegoś zupełnie innego.


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


jagoda007

jagoda007
  • Zabanowany(a)
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na redukcje (maly problem)

Jak na moje oko lepiej wylicz jeszcze raz zapotrzebowanie. Powinno być odpowiednie do nowej wagi. Jeśli masz problem z ułożeniem diety to nic nie stoi na przeszkodzie, żebyś skorzystał z porad dietetyków albo trenerów personalnych. Jak już się za coś zabiera to lepiej od razu porządnie. U mnie przy redukcji polecono mi stosowanie Trizera www.trizer.pl. Z ich pomocą łatwiej pozbyć się tkanki tłuszczowej i uwidocznić swoje mięśnie. Po miesięcznym stosowaniu zauważyłam u siebie dwa kilogramy mniej i lepiej wyglądający brzuch. 





Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024