Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początkujący - posiłek potreningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

davidstar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początkujący - posiłek potreningowy

Witam serdecznie :)

Kupiłem niedawno ławeczke, sztangę hantelki i zaczałem ćwiczyć. Do tego pompki, brzuszki przysiady. Tak zacząłem czytać o diecie i stwierdziłem, że bez pewnych zmian w moim dotychczasowych żywieniu sie nie obejdzie. Żeby mięśnie rosły po treningu trzeba coś konkretnego zjeść.

Informacyjnie ważę ok 81 kg, wzrost 181 cm. Chciałbym wyrzeźbić klatkę i brzuch, no i żeby bicki troche urosły, ale bez przesady. Nie mam parcia na to, żeby wyglądać jak Pudzian.

Po treningu zawsze wypijam 30 g produktu KFD nutrition "premium WPC 80" z 200 ml mleka. To jest zastrzyk 2,02 g węglowodanów, 23,1 g białka oraz 1,45 g tłuszczu. To jest od razu po treningu. Czytałem o oknie anabolicznym. Czyli gdzieś ok godziny po treningu powinienem zjeść normalny posiłek: węglowodany+białko. No i tu rodzą sie pytania:

ile gramów węglowodanów, ile białka? ile w sumie kcal mogę w siebie włożyć?

Czy dobrze robie że zaraz po treningu ładuje takiego szejka? Gdzieś czytałem ze najpierw sie powinno zjeść węglowodany dopiero pozniej białko . Sam juz nie wiem.... tyle artykułów przeczytałem i już zgłupiałem. Także proszę Was o pomoc.


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - posiłek potreningowy

Od razu po treningu możesz przyjąć białko+ jakiś owoc najlepiej banan. A do godziny po skończonym treningu pełno wartosciowy posiłek węgle+białko, czyli np. kasza/ryż + kurczak/indyk/ryba. Co do kaloryki to najważniejsze żeby na koniec dnia zgadzała się liczba kalorii i rozkład makro.


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - posiłek potreningowy

Dieta to 70% sukcesu jeśli chodzi o trening. Dobrze ułożona i zbilansowana pozwoli naprawdę urosnąć :) Co do pytań poprzednik ma rację, bezpośrednio po treningu przyjmij sobie węglowodany proste, żeby odzyskać straconą energię na siłowni. 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM


Rakunio
  • Użytkownik
  • Pip
  • 24 postów
  • Pomógł: 1
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - posiłek potreningowy

Tak jak już było to pisane, zaraz po treningu do odżywki dodaj banana.

Na godzinę po treningu zjedz ryż/makaron/kasze i kurczaka/rybę.

Ilość ciężko określić ponieważ musi zgadzać się z bilansem całodniowym.

Jeżeli nie masz ułożonej diety na cały dzień, niech to będzie po prostu średni posiłek, taki żebyś nie czuł głodu, ale też nie "napchał" się za bardzo.


  • 0

davidstar
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - posiłek potreningowy

A jak np zjadłem ryż paraboliczny, kurczaka , jakąś sałatke do tego na 2-3 godziny przed treningiem no to powiem Wam szczerze jakbym znowu miał jeść rybę/kurczaka to ujechałbym tak może z tydzien i bym się porzygał :D Kupiłem sobie jogurty naturalne, twarogi chude, , nie wiem moze po prostu na kilka kromek chleba pełnoziarnistego ułozyć plasterki tego twarogu , do tego jakies owoce i wszystko? taki posiłek byłby dobry? Mam na mysli cały czas posiłek potreningowy. Z tym bananem świetna myśl, dziekuję Wam. Tak bedę teraz robił.


Użytkownik davidstar edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - posiłek potreningowy

Twaróg jest dobry na noc z tego względu, że białko się wolno wchłania. Przecież nie musisz jeść ciągle ryżu i kurczaka. Jako zamiennik ryżu kasza/makaron/ziemniaki.  Zamiast kurczaka daj jakieś inne mięso. Raz gotuj, innym razem może być smażone lub pieczone.


  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - posiłek potreningowy

Twaróg po treningu możesz też jeść. 

Gdzieś czytałem że powoduje większy wyrzut leucyny niż np. wołowina, więc się nadaje bardzo dobrze po treningu ;) 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Początkujący - posiłek potreningowy

Najważniejsze w diecie to brak monotematyczności - moim zdaniem nie ma nic gorszego aniżeli bazowanie ciągle na tych samych produktach. Dlatego staraj się jak najczęściej wykorzystywać różne źródła białka/tłuszczy/węgli. Dieta pozornie wydaje się ograniczona, ale jak się tak dobrze zastanowić to gama produktów jest naprawdę wielka. Nie zapominaj o warzywch, tak często pomijane w dietach przynoszą naprawdę wielkie korzyści dla naszej formy jak i zdrowia. Co więcej, dodatkowo "zapychają" przez co unikamy podjadania i odstępstw na rzecz niezdrowych przekąsek.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024