Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
24 odpowiedzi w tym temacie

kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Witajcie
Mam taką nietypowa prośbę.
Szukam osoby która pomogłaby mi w wybraniu odpowiednich suplementów/odżywek.
Jestem chory na dystrofie mięśniową LGMD2A(czyli mój organizm wytwarza za mało białka, kalpainy), mam 35lat, dopiero teraz od kilku miesięcy zacząłem ćwiczyć intensywnie w domu, 1,5h sam oraz 1,5h z fizjoterapeuta i masażysta(są to osoby młode jeszcze bez doświadczenia).
Tak naprawdę nie wiem do kogo mógłbym napisać w tej sprawie,  wiec tak pomyślałem że może tutaj.....
Obserwuję profil tego chłopaka on ma ciut inną odmianę dystrofii FSHD niż ja... Zażywa on taka suplementacje Isolate 100 trec, Super Omega 3 1400 też trec, Witaminy A-Z Hi-tec i Witamina D3, fa xtreme anticatabolix.
Ja jeszcze chce przyjmować PHYTOCHEM Creatin Monohydrat 500 g.
Ja wiem że moja prośba jest nietypowa i może nie macie czasu lub nie chcecie brać odpowiedzialności, ale ja szukam tylko podpowiedzi/wskazówek czy warto podjąć takie działanie.(jeśli sami nie możecie mi pomoc to może moglibyście mi podpowiedzieć do kogo napisać, niestety już od kilku lat nie chodzę)
Pozdrawiam  ciepło
Master :)

 

 

Witaminy Hi Tec: http://www.fabrykasi...aminy-i-mineray


  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Jak nie masz jakiś zakazów od lekarza to możesz śmiało zacząć suplementacje. 

Chyba że nic Ci lekarz nie mówił to skonsultuj to z nim, bo my tak na prawdę nie wiemy czego Ci można a czego nie.

Ale suplementy przy zachowaniu diety są raczej bezpieczne.

Ale mimo wszystko warto się upewnić profesjonalisty. 


  • 0

kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

dzięki a odpowiedź!!!

nie za bardzo wiem kogo spytać, może neurolog(dietetyka pytałem nie wie..., może trener personalny?)

A co do samych suplementów są one godne polecenia?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika
A jak jest u Cb z przyswajaniem białka?
Nie masz żadnych przeciwskazan do spożywania jakiegoś rodzaju białka bo to też jest ważne..
niektóre białka niektórych ludzi uczulaja..
  • 0

kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

nic mi o tym nie wiadomo mój kolega co ma taki sam rodzaj dystrofii jak ja, jadł Olimp 100% Natural Whey Protein Con,centrate  neurolog nie miała żadnych przeciwwskazań.... mi bardziej chodzi czy jeżeli to  wszystko(co wymieniłem w pierwszym poście) będę jadł to czy sobie krzywdy nie zrobię lub czy jedno, drugie nie wyklucza? czy nie przesadzę na początek?a może ten zestaw nie jest optymalny dla mnie, nie jem mięsa, tylko ryby, dużo warzyw i owoców a teraz zacząłem nabiał, sporadycznie chleb i makaron...


Użytkownik kkmaster edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika
W Hi tec ( A -Z masz wystarczajaca ilosć wit D)
więc, branie jej dodatkowo mija się z celem.
reszta jest ok.
  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Szybka męczliwość mięśni może zostać nieco złagodzona (tak przynajmniej wydaje mi się bazując na tym czego dowiedziałem się o tej chorobie na studiach) przez zwiększenie ilości białka. Dlatego stosowanie odżywki białkowej wraz z aminokwasami powinna być nie tyle szkodliwa co nawet pomocna :) Co do witamin najlepiej bedzie zainwestować w Vitamine-Multiple z Olimpu. z kreatyny szczerze bym zrezygnował póki co. Lepiej będzie najpierw samodzielnie pobudzić mięśnie treningiem. Po 1,5-2 miesiącach zobaczysz jak Twój organizm zareaguje na suplementację.

 

wytrwałości ! 


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

dziękuję za odpowiedź!!!

czyli robię zakupy Isolate 100 trec, Super Omega 3 1400 też trec, Vitamine-Multiple ssport, fa xtreme anticatabolix.

Witaminę D3 dodatkowo ponieważ, przeważnie ma się jej niski poziom i ciężko ją przedawkować chce sobie zrobić jeszcze badania krwi(ile mam tej witaminy)
Myślałem nad kreatyną ponieważ inny dysrofik powiedział że przyjmuje ją cały czas i widzi zauważalną  poprawę siły od 5 do 10%, więc też bym tak chciał :), no chyba, że odczekać ten 1-2msc i zobaczyć jak będę się czuł..

Nigdy nie brałem takich rzeczy, nawet witamin, dopiero od kilka miesięcy zacząłem ćwiczyć,i.. teraz pomyślałem dopiero nad suplementacją, ale pojęcia o tym zerowe :(.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Lepsze wrogiem dobrego - radzę by na początku zobaczyć jak zareagujesz na pierwsze treningi i te odżywki, a dopiero potem zaczniesz myśleć nad kreatyną. Jeżeli będzie wszystko ok to zakupisz kreatynę i będziesz budował powoli większą siłę mięśniową. Jak wspomniałem, lepiej wolniej a bezpieczniej aniżeli szybko i nie do końca pewnie ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Przeciwskazań nie mam (konsultowałem z lekarzem), wręcz zalecenie...

Ale mam problem, moje ćwiczenia muszą być bardzo łagodne, nie mogę przemęczyć mięśnia(mam nie ćwiczyć treningowo), ćwiczę dwa razy dziennie po 40min, przez 5 dni w tygodniu, a w weekend raz, 40min.

Jak sadzicie jak mam brać Isolate 100, na opakowaniu jest napisane :

Jednorazową porcję preparatu – 30 g (1,5 miarki) rozpuścić w 200 ml wody lub mleka, używając do tego szejkera lub miksera. W zależności od zapotrzebowania należy stosować 2–3 porcji dziennie. W dni treningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja do 1,5 godz. po treningu oraz III porcja przed snem. W dni nietreningowe: I porcja rano po przebudzeniu, II porcja pomiędzy posiłkami oraz III porcja przed snem.

 

brać cały czas jak w dni treningowe, po którym treningu?

 

albo to Xtreme Anticatabolix

Należy przyjmować jedną porcję po treningu.

 

czyli po którym treningu brać? przeważnie ćwiczę od 13 a później od 18

 

ps. jakie smaki polecacie?


Użytkownik kkmaster edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Białko stosuj wedle swojej diety i zapotrzebowania. Najlepiej bedzie przyjmować 2 porcje w ciągu dnia, zarówno po pierwszym jak i drugim treningu. Z kolei ten Anticatabolix możesz stosować po ostatnim treningu, ale większą porcję (np. 1,5 sugerowanej dawki) aby mieć pewność że dobrze zregeneruje (pamiętaj że Twój organizm szybciej się męczy przy wysiłku!).

 

Co do smaków to kwestia indywidualna - w przypadku białek zazwyczaj wybieram smaki owocowe lub czekoladowe, wanilia z reguły jest dla mnie zbyt słodka albo sztuczna w smaku ;).


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Wszystko zakupione zaczynam jeść :). Tak się zastanawiam przez jaki okres czasu to jeść(ćwiczyć muszę całe życie)/ cały czas? białko, aminokwasy, Vitamine-Multiple sport(ale ona pachnie, musi być strong:), nie przedawkuję?. Zapasu mam na dwa miesiące, czy powinienem zrobić sobie przerwę, czy mogę jeść cały czas? Z drugiej strony dokąd? przez cały rok?, całe życie?, sorry to pewnie głupie pytanie :P.


  • 0

kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

W Hi tec ( A -Z masz wystarczajaca ilosć wit D)
więc, branie jej dodatkowo mija się z celem.
reszta jest ok.

robiłem sobie badania na zawartość D3 i tak jak podejrzewałem, większość z nas ma jej niedobór mój wynik to 13 a mniej niż 20 to niedobór, 21-29 poziom niewystarczający , powyżej 30 wystarczający, wiec każdemu polecam jej przyjmowanie :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Wszystko zakupione zaczynam jeść :). Tak się zastanawiam przez jaki okres czasu to jeść(ćwiczyć muszę całe życie)/ cały czas? białko, aminokwasy, Vitamine-Multiple sport(ale ona pachnie, musi być strong:), nie przedawkuję?. Zapasu mam na dwa miesiące, czy powinienem zrobić sobie przerwę, czy mogę jeść cały czas? Z drugiej strony dokąd? przez cały rok?, całe życie?, sorry to pewnie głupie pytanie :P.

Białko najlepiej będzie spożywać zgodnie z dietą czyli przyjmować w celu uzupełnienia dobowego zapotrzebowania. Witaminy i aminokwasy są ciągle pożądane przez organizm dlatego zaleca się je przyjmować codziennie. Nie bój się o przedawkowanie, to naturalne składniki wiec nie ma obawy o jakieś reakcje niepożądane.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Mam jeszcze pytanie odnośnie stosowania w dni nietreningowe? Jak brać białko i aminokwasy? w jakiej dawce(teraz to weekend mam wolny od ćwiczeń).

Jem posiłki 5xdziennie.W dni treningowe jem białko po pierwszym treningu i wtedy tez zaraz mam już obiad(bo to godzina 15) czy nie za dużo kalorii naraz?. Natomiast pod drugim treningu jest to około 20 też jem białko i aminokwasy to jakieś 200kalorii, czy wtedy jeść kolacje czy tylko samo białko brać? No właśnie takie mam teraz dylematy :), ogólnie chce schudnąć więc pasowałoby mi jeść na kolacje tylko białko i aminokwasy, ale czy to jest zdrowe? Czy jedzenia białko a później zaraz obiadu też ma sens i jest zdrowe, niestety pory treningów nie mogę zmienić.

 

ps. Wasze białka i aminokwasy też są takie słodkie(dla mnie za....:)


  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

białkiem się uzupełnia dietę więc dajesz do tego posiłku gdzie Ci go brakuje.

Bcaa w dni treningowe możesz nie brać w ogóle a jak chcesz to rano na czczo :D 

Po treningu masz spożyć normalny posiłek bo to jest najważniejszy posiłek ;) 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Białko stosuję zazwyczaj bezpośrednio po treningu albo jako uzupełnienie najuboższego w proteiny pokarmu. Aminokwasy zazwyczaj w trakcie treningu (1,5 porcji). W dni nietreningowe jedynie rano na czczo.

 

Nigdy nie spotkałem się ze zbyt słodkimi amino - piłem gorzkie, ale nigdy za słodkie. Co do białek...zdarzały się wybuchy cukru.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Białko jem, nie mam żadnych uczuleń :). Zjadłem już 30 tabletek Vitamine-Multiple sport, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że tam są duże dawki i zasugerował żebym sobie zrobił długą przerwę od tych witamin, jak sadzicie kupić sobie jakieś inne? słabsze? ale jakie?


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Białko jem, nie mam żadnych uczuleń :). Zjadłem już 30 tabletek Vitamine-Multiple sport, lekarz pierwszego kontaktu stwierdził że tam są duże dawki i zasugerował żebym sobie zrobił długą przerwę od tych witamin, jak sadzicie kupić sobie jakieś inne? słabsze? ale jakie?

 

Stosuję regularnie te witaminy i jeszcze nigdy nie przeprowadziłem jakiejś szczególnie długiej przerwy. Nie chcę wychodzić na tego co pozjadał wszystkie rozumy, ale wydaje mi się że przy intensywnych treningach dobrze jest dostarczać do organizmu zwiększoną ilośc mikroskładników. Odwołam się jeszcze do siebie - od dłuższego czasu stosuję je systematycznie i nie zaobserwowałem żadnych objawów ubocznych.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


kkmaster
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dobor suplementów/odżywek dla dystrofika

Witam

Białko cały czas przyjmuje, wagę mam cały czas taka samą, staram się trzymać dietę, od 3 tygodni zacząłem zażywać kreatynę, zastanawiam się też na L-Glutamina czy możecie mi jakaś polecić w proszku?

Dziękuje.

Pozdrawiam


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024