Skocz do zawartości


Zdjęcie

Schudnąć z białkiem.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Mortii
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Schudnąć z białkiem.

Witam!

Mam pytanie czy jeśli jem potrawy z dużą zawartością białka ogólnie staram się dobiałkowywać przez cały dzień od śniadania po samą kolacje.

Ostatnio usłyszałem że z taką dzietą nie schudnę a moim celem było schudnięcie i przybranie mięśni.

Ćwicze 5 dni w tygodniu na siłowni mój trening wygląda tak że robie trening siłowy a po nim biegam ok. 40 min 

 

 

                    Mam 17 lat ważę ok. 90 kg 


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Nie da się jednocześnie chudnąc i budować masy mięśniowej. Najpierw jedno,a potem drugie. To czy będziesz chudnął zależy od tego ile kalorii spożyjesz w ciągu dnia a nie od samego białka. Jeśli chcesz pozbyć sie zbędnych kg to musisz mieć dietę z ujemnym bilansem kalorycznym. Powinna ona się składać nie tylko z białka, ale również z węglowodanowi tłuszczy. Białko 2 g/kg masy ciała, tłuszcze 1-1,5 g a reszta węgle.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Proponowałbym kolejne 2 miesiące zastosować trening wdrożeniowo-obwodowy. Mowa tutaj o klasycznym już przykładzie planu FBW - Full Body Workout. Dzięki niemu przystosujesz i przygotujesz swoje ciało do nadchodzącej redukcji oraz przełączysz metabolizm na szybsze obroty. Dopiero po stworzeniu odpowiednich warunków będziesz mógł przejść na proces niwelowania tkanki tłuszczowej.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Stevvv
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Teoretycznie powinieneś chudnąć, ale jest wiele "ale"... Tak jak wspomniał kolega wyżej musisz mieć ujemny bilans kaloryczny, bez tego choćbyś jadł samą sałatę to nie schudniesz. Po drugie produkty wysokobiałkowe rzadko zawierają większe ilości błonnika, który jest niezwykle ważny nie tylko do obniżenia wagi, ale do zdrowego funkcjonowania układu pokarmowego w ogóle. Bardzo ważne jest też spożywanie NNKT np. z tłustych ryb, orzechów, oliwek, itp. Ogólnie zbilansowana dieta i dobrany indywidualnie trening, czyli ogólnie zdrowie, powinny być na pierwszym miejscu, jak będziesz konsekwentny to schudniesz


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Jak widzisz podstawą jest kwestia dopieszczenia diety. Dlatego najpierw skup się na prawidłowym odżywianiu !


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Pierwsza podstawa spraw w gubieniu wagi to ujemny bilans kaloryczny, bez tego ani rusz.

I musisz dostarczać organizmowi jakiegoś paliwa czyli węgli lub tłuszczy. 

Samo białko do prawidłowego funkcjonowania nie wystarczy ;) 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Kwestia wyboru "paliwa" to już kwestia stricte indywidualna - ja sam bazuje na węglach bo wiem jaką tendencję do tycia ma mój organizm dlatego zazwyczaj bazuje na mniejszej ilości tłuszczu. Choć przyznam szczerze, że od dłuższego czasu zastanawiam się nad przejściem na takowe odżywianie aby wreszcie się przekonać jak to jest w teorii.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Mortii
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Nie da się jednocześnie chudnąc i budować masy mięśniowej. Najpierw jedno,a potem drugie. To czy będziesz chudnął zależy od tego ile kalorii spożyjesz w ciągu dnia a nie od samego białka. Jeśli chcesz pozbyć sie zbędnych kg to musisz mieć dietę z ujemnym bilansem kalorycznym. Powinna ona się składać nie tylko z białka, ale również z węglowodanowi tłuszczy. Białko 2 g/kg masy ciała, tłuszcze 1-1,5 g a reszta węgle.

 Według internetowego kalkulatora kalorii wyszło mi że moje zapotrzebowanie to 3244 kcal

  • 15% białka: 487 kcal = 122 g
  • 55% węglowodanów: 1785 kcal = 447 g
  • 30% tłuszczu: 974 kcal = 109 g

  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Ja bym trochę to zmienił bo nie ma co sztywno patrzeć na wynik kalkulatora ;) Białko podnieś do 180 g, tłuszcze mogą tak zostać, a reszta to węglowodany, czyli tyle tych węgli ile Ci zostanie po odjęciu białka i tłuszczy. Trening siłowy 3-4 razy w tygodniu wystarczy najlepiej ćwicz systemem FBW (poczytaj sobie na forum co i jak ).Możesz po każdym treningu siłowym biegać tak jak do tej pory, ale skuteczniejszą formą pomocy w spalaniu tłuszczu będa interwały najlepiej w DNT.


  • 0

Mateusz95
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1958 postów
  • Pomógł: 38
181
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Podkarpacie.
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport !
  • Staż [miesiące]:od września 2013r.
  • Wzrost [cm]:180

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

A więc zaczynasz sobie redukcję od 3200 kcal i jak nie widzisz efektów w postaci zmiany w sylwetce lub spadku wagi to obcinasz kalorie. 

Najlepiej stopniowo po 100 kcal, aby później było z czego ucinać i nie dopadła Cię stagnacja.

 

W diecie redukcyjnej trzeba podbić białko to pozwala na uchronienie mięśni, przed spadkami.

A więc białka dostarczaj około 200g, tłuszczy około 100g, resztę z węglowodanów.


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Schudnąć z białkiem.

Pamiętaj też, że w sytuacji gdy obcinanie diety nic nie daje możesz wrzucić jakiś produkt o działaniu termogenicznym. Jednak podkreślam, że robimy to w momencie gdy deficyt kaloryczny w diecie nie przynosi żadnych efektów.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024