Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening. Pomocc c


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

kiki32
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 2
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening. Pomocc c

Witam! :)

 

Przepraszam że w tym dziale, ale nie mam pojęcia gdzie to dać.

Chciałbym się zapytać o sztuki walki... znaczy trening, trenuję na siłowni plan FBW od czasu do czasu biegam... chciałbym się zacząć lepiej bić. Nie mam możliwości żeby chodzić na jakieś zajęcia. Jaki trening mi proponujecie? 

 


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening. Pomocc c

Samemu raczej ciężko nauczyć się bić.

Poza tym jeśli chcesz się umieć bić musisz zdawać sobie sprawę z tego , że użycie siły przeciw komuś w poważnych sprawach powinno być jedynie rzeczą ostateczną.

Ja osobiście na twoim miejscu skupiłbym się bardziej na technice samoobronnej oraz szybkości i czasie reakcji...

 

Po co chcesz się lepiej bić ma to jakiś głębszy sens czy po prostu , aby być gotowym w nagłych przypadkach bo to też może zaważyć o sposobie treningu..

 

Jeśli nie ma tu jakieś praktyka sztuk walk no to nie wiem czy ktoś ci coś doradzi .


  • 1

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


kiki32
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 2
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening. Pomocc c
A jakbym kupił worek i rękawice bokserskie? I bym boksowal. A od czasu do czasu z kolegami albo tata? To by coś pomogło?
  • 0

kiki32
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 2
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening. Pomocc c
A chce się lepiej bić bo wiesz jak to teraz jest po szkołach...wyjdę na ulicę czy ccoś to chce sobie umieć poradzić. Czasami w szkole nawet dochodzi do takich sytuacji a dobrze by było coś umiec. I takie pytanie... Czy siłownia dużo pomoże?
  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening. Pomocc c

Siłownia nie sprawi że będziesz umiał sie bić ... a jak chcesz sie nauczyć bić to zapisz sie na jakieś sztuki walki, Muay Thai, MMA, k1 .. boks ... 


  • 0

kiki32
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 168 postów
  • Pomógł: 2
10
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening. Pomocc c

Przeczytałeś wgl ten post? pisałem że NIE ma możliwości żebym chodził na sztuki walki...


  • 0

lukasz9179
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 517 postów
  • Pomógł: 8
46
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Sport,

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening. Pomocc c

A chce się lepiej bić bo wiesz jak to teraz jest po szkołach...wyjdę na ulicę czy ccoś to chce sobie umieć poradzić. Czasami w szkole nawet dochodzi do takich sytuacji a dobrze by było coś umiec. I takie pytanie... Czy siłownia dużo pomoże?

 

 

tak, nawet z 5 razy, a po za tym dźwigając ciężary na siłowni nie nauczysz sie bić (cytując z twojego postu, bo tak z tego postu wywnioskowałem), a po za tym ucząc sie samemu zadawać ciosy możesz wyuczyć sie złej techniki wyprowadzania ciosów ... 


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024