Skocz do zawartości


Zdjęcie

Podstawowa wiedza


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Goral9000
  • Użytkownik
  • Pip
  • 20 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Katowice
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:174
  • Waga [kg]:80

Napisano Ponad rok temu

Podstawowa wiedza

Witam.

 

Jak już wspominałem w pierwszym moim poście zaczynam przygodę z siłownią. Jest to kolejny etap na liście moich postanowień, udało mi się rzucić palenie i ograniczyć alkohol. Teraz czas na własne ciało.

Oto kilka pytań za odpowiedzi do których będę bardzo wdzięczny:

 

- ważę około 83kg ale mam troche za duży brzuch który mi się nie podoba, gdy zacznę dietę i trening na mase aby dobić do 90kg  to brzuch też mi się powiększy czy jest możliwość aby rozbudować ogólnie mięśnie i spalic tłuszcz na brzuchu

- jaki trening na początek aby przygotować mięśnie i ścięgna do wysiłku, jak często trenować (nie jestem ograniczony czasowo)

- siłownia i dieta a alkohol, ograniczyć czy całkiem zrezygnować?

- dietę wprowadzić tak z dnia na dzień czy również jest jakiś okres przejściowy?

 

Z góry dziękuję za pomoc.


Użytkownik Goral9000 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Compound Guy
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
7
Neutralna
  • Lokalizacja:Jaworzno
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Produkcja muzyki, siłownia,
  • Wzrost [cm]:184
  • Biceps [cm] :35
  • Klatka piersiowa [cm]:104
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:60
  • Waga [kg]:84

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowa wiedza

Dietę stosuje się cały czas, ponieważ to sposób odżywniania się. Można ją modyfikowac pod konkretny cel. Zwiększając  masę mamy na mysli zwiększenie kaloryczności (ale nie kosztem zróżnicowania i dobrego wplywu na stan organizmu). Zatem zmiany warto wprowadzac stopniowo, aby się nie zniechęcić zbyt szybko. Powoli coraz to lepsze jakosciowo produkty, coraz bardziej zbilansowane posilki. Zalezy jak duzo tego tluszczu masz. Zdjecie byloby pomocne. Wtedy mozna stwierdzic czy najpierw to zrzucac czy od razu masowac.

 

Alkohol - alkohol to trucizna. Tak samo jak smazone węglowodany, spalone mięso, czy podgrzewana wędlina wypełniona azotynami. Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, bo dawka czyni truciznę. Napicie się jednego piwa popołudniu napewno Ci nie zaszkodzi, Wypicie 4 piw po treningu napewno Ci nie pomoże. Sam bardzo lubie piwo (dobre, nie koncernowe, tzw "zimne" xd), ale brzuszka piwnego nie mam, dbam o to, żeby go nie bylo i nie pozwalam sobie na picie przed i po treningu, ani na przecholowanie.

 

Trening na początek to fbw (cale ciało naraz), z ciężarem własnego ciała byłby ok, co drugi dzień. Myślę, że miesiąc styknie (ewentualnie dwa gdybyś chciał dokłądniej sie przygotowac), potem można się przerzucić na dodatkowe, wolne ciężary


Użytkownik Compound Guy edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Podstawowa wiedza
Lepiej, dla zdrowia wypić, 1-2 lampki, dobrego czerwoneg wina, niż piwa..
małe, dawki czerwonego wina bogatego, w ,, Restiwanol"
działają, zbawiennie na układ krążenia, i również chamuja, Utlenianie Testosteronu...
podobne działanie ma też, owoc granatu..
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024