Skocz do zawartości


Zdjęcie

Co ludzie z CLF powiedzą ?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
13 odpowiedzi w tym temacie

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Co ludzie z CLF powiedzą ?
Domyślam się jaka to miała być pozycja... co o niej sądzicie ?

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
Cos mu nie wyszlo :twisted:
Prawdopodobnie chcial wykonac to za szybko, czy cos, moze pod wplywem chwili, zreszta to nie ma znaczenia.... widac tutaj braki w podstawach i tyle :wink: :-)


Pozdro,
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
A mi się wydaje że oni tak poprostu robią tą pozycję... zdaje się że widziałem taką na kasecie Tat-Mau Wong'a (chyba), ale pewności nie mam... zresztą trudno podejżewać że instruktor aż tak się pomylił...
  • 0

budo_suseł
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 349 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań / Londyn

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
To miala byc Lock Qwa Ma ? Jeszcze nie widzialem by ani pan Ciembroniewicz, ani nawet Chan Yong Fa takie rzeczy wyprawial... no coz, rozni ludzie, rozne potrzeby heh. Tylko chcialbym zauwazyc, ze to co ten czlowiek zrobil jest ogromnie nieruchliwe....


Pozdro,


Ps. Zapomnialem, ze to jest Choy LAY Fut... no coz, to maja niezla masakre tam u siebie :P
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
Tak, to pewnie Lok Quei Ma. Tą pozycję chyba właśnie tak mają. Podobnie widziałem wykonywaną na filmikach ze strony :
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Na tych z formą Ping Kuen widać, może nie aż tak dokładnie jak na zdjęciu, ale wyglada tak samo.
  • 0

budo_ryurayo
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 103 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:GlazGO

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
nie cwiczylem nigdy CLF ale ten w zoltym stroju ma calkiem niezla:):):) :lol: :wink:
  • 0

budo_skiper
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1052 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
ryurayo, o co Ci chodzi bo chyba nie rozumiem. Dla mnie wygląda jakby normalnie sobie szedł.

Wracając do ćwiczącego to zwróciłbym też uwagę na ustawienie jego lewej stopy. Chyba nie jest poprawne. Podejrzewam, że nie powinna być "tak otwarta"(stopa), tylko tak ustawiona, że jakby stał w sei ping ma to miałby obie stopy równolegle.

Edit: jak obejrzałem więcej zdjęć ze stronki to wygląda na to, że chyba tą stopę jednak troszkę otwieją. Nawet przy "łuku i strzale"
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
To prawda, ta odmiana najbardziej różni się z całej plejady szkół CLF, a ich pozycje są tego najlepszym przykładem... co nie zmienia faktu że np. Tat-Mau Wong był mistrzem w full-contact azji południowo-wschodniej :D
  • 0

budo_limubai
  • Użytkownik
  • Pip
  • 44 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:znienacka

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
witam.
U nas w modliszce jst bardzo podobna pozycja "wejścia do koła"(ihuan bu),z tą różnicą, że nie dotyka się piętą do ziemi i środek ciężkości nie wystaje tak do przodu.
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
Hm, szkoła Tat-Mau Wonga chyba odeszła od korzeni stylu CLF :(
Chociaż z drugiej strony znam gościa, który pod wpływem kasety video z mr Wong`iem zaczął ćwiczyć CLF rodziny Chen :-)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?

Hm, szkoła Tat-Mau Wonga chyba odeszła od korzeni stylu CLF :(
Chociaż z drugiej strony znam gościa, który pod wpływem kasety video z mr Wong`iem zaczął ćwiczyć CLF rodziny Chen :-)


Nie wiadomo która odmiana odeszła najbardziej... ale faktem jest że odmiana mistrza Wong Tat-Mau (ucznia mistrza Hung Lee-Koon) najbardziej różni się od pozostałych odmian CLF


Chociaż z drugiej strony znam gościa, który pod wpływem kasety video z mr Wong`iem zaczął ćwiczyć CLF rodziny Chen :-)


Pewnie nie miał innej możliwości :)
  • 0

budo_marcin(18)
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 195 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Zakopane

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
tsailifo napisał:

Pewnie nie miał innej możliwości :)


Ano, nie miał :)
Przynajmniej nie jeżeli chodzi o CLF. Ale zawsze mógł iść na: karate, ju-jitsu, aikido itd. itp.
Kaseta z Wong`iem przekonała go do Kung Fu ogólnie, a do Choy Lee Fut w szczególności :)
  • 0

budo_tsailifo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2580 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Szczecin

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?
No tak :)

W Polsce mamy tylko dwie możliwości ćwiczenia CLF... z przekazu mistrza Wong Doc-Fai, oraz z przekazu mistrza Chan Yong-Fa... chociaż mam nadzieję że i to się wkrótce zmieni... np. w Stanach jest kilka odmian CLF i kilku uznanych nauczycieli...

Najbardziej znani to :

mistrz Wong Doc-Fai
# odmiana Kong Chow z przekazu mistrza Wong Gong (uczeń mistrzów Chan Yen i Chan Cheong-Mo)
# odmiana King Mui z przekazu Hu Yuen-Chou (uczeń mistrza Chan Yiu-Chi)
# odmiana Fut San z przekazu mistrzów Lau Bun (uczeń mistrza Yuen-Hai) i Hu Yuen-Chou (uczeń mistrza Chan Ngau-Sing)

mistrz Hung Li-Siu (Li Siu-Hung)
# odmiana Fut San z przekazu mistrza Hung Lee-Koong (uczeń mistrzów Yun Yim Cho, Poon Sing, Chow Bing, Leung Sai and So Kam Fook)

mistrz Ngan Cho-Keong
# odmiana King Mui z przekazu mistrza Ngan Won-Lung (uczeń mistrza Ngan Yiu-Ting )

mistrz Ng Fu-Tang
# odmiana King Mui z przekazu mistrza Chan Yiu-Chi (uczeń mistrza Chan Koon-Pak)
  • 0

budo_yankee8
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 105 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Co ludzie z CLF powiedzą ?

A mi się wydaje że oni tak poprostu robią tą pozycję... zdaje się że widziałem taką na kasecie Tat-Mau Wong'a (chyba), ale pewności nie mam...


Masz racje sam widziałem jak Tat-Mau Wong wykonuje w ten sposób Lock Qwa Ma na jednej ze swoich "szkoleniówek".

Tylko chcialbym zauwazyc, ze to co ten czlowiek zrobil jest ogromnie nieruchliwe....


Co do ruchliwości to kwestia wyćwiczenia ,wyglada niezdarnie ale opanowana napewno nie wpływa negatywnie na jego zdolności ruchowe. W końcu by tego nie ćwiczyli gdyby nie miało sensu :wink:
Przynajmniej nie dostają tak w kość jak przy znanej nam Lock Qwa Ma :)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024