Skocz do zawartości


Zdjęcie

Mięśnie brzucha


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

matias007007007
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Mięśnie brzucha

Witam Mam 16. Chciałbym od was się polecić jakie ćwiczenia  na początek są wskazane, aby wyrobić mięśnie brzucha, dodaje, że dopiero chciałbym zacząć ćwiczyć... Ważę około 60kg, wzrost 172 czy nie powinienem najpierw nabrać masy ? Jaką dietę polecalibyście na co dzień...


Użytkownik matias007007007 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha

Z taką masą to łatwo mieśnie brzucha zrobisz.

Podejrzewam , że zalany nie jesteś więc w twoim przypadku na 98% same ćwiczenia wystarczą.

Jak dla mnie to przybierz na masie do 67 kg i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Zdrowe tycie to 0,5 - 0,7 kg na tydzień według mnie - jeśli przytyjesz więcej jest prawdopodobieństwo , że połowa z tego może być nawet tłuszczem.

 

Dieta na codzień.. to zależy od ciebie jeśli idziesz w mase no to dieta z dodatnim bilansem kalorycznym jest wskazana.

 

ćwicz całe ciało a nie sam brzuch bo inaczej odbije się to na twoim zdrowiu w przyszłości

 

Poruszyłem kilka kwestii ale możesz nie wszystkie.

Masz jeszcze jakieś pytania do nas ?


  • 1

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "


matias007007007
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha

Z taką masą to łatwo mieśnie brzucha zrobisz.

Podejrzewam , że zalany nie jesteś więc w twoim przypadku na 98% same ćwiczenia wystarczą.

Jak dla mnie to przybierz na masie do 67 kg i zobaczymy jak to będzie wyglądać.

Zdrowe tycie to 0,5 - 0,7 kg na tydzień według mnie - jeśli przytyjesz więcej jest prawdopodobieństwo , że połowa z tego może być nawet tłuszczem.

 

Dieta na codzień.. to zależy od ciebie jeśli idziesz w mase no to dieta z dodatnim bilansem kalorycznym jest wskazana.

 

ćwicz całe ciało a nie sam brzuch bo inaczej odbije się to na twoim zdrowiu w przyszłości

 

Poruszyłem kilka kwestii ale możesz nie wszystkie.

Masz jeszcze jakieś pytania do nas ?

Co polecasz jako "dodatkowy bilans kaloryczny" ? W międzyczasie chciałbym zacząć robić ćwiczenia na mięśnie brzucha jakie polecacie. Dużo biegam na co dzień... Co jeszcze może wchozidzić w zakres ćwiczeń ?


  • 0

58podejscie
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 503 postów
  • Pomógł: 46
82
Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kalistenika
    Siłownia
    Kolarstwo
    Biomechanika inżynierska
  • Staż [miesiące]:8 lat

Napisano Ponad rok temu

Re: Mięśnie brzucha

dodatkowy bilans kaloryczny = tzn nadwyżka kaloryczna . Już wytłumaczę na prostym języku.

Załóżmy , że w ciągu dnia zjadasz 2600 kcal - wtedy jesteś super świetny i wspaniały bo jesz to co chcesz i kiedy chcesz ( zazwyczaj wtedy jak jesteś głodny ) - wtedy wszystko wystarcza twojemu organizmowi ale jeśli chcesz więcej kilogramów musisz jeśc więcej w tym przypadku 3000 - 3100 kcal (zależy od aktywności  fizycznej)

dodatkowy bilans kaloryczny czyli musisz wykroczyć ponad normę tego co zazwyczaj jesz  (300 - 500 kcal więcej )

Jak masa nie rośnie dodajesz 50-150 kcal.

Wagę na czco możesz sprawdzać co tydzień.

 

 

Na brzuch polecam ci scyzoryki , rowerek , deska , unoszenie kolan do klaty ( w zwisie na drążku ) , unoszenie nóg do drążka  , wycieraczki , mostek (bardzo bardzo warto włączyć te ćwiczenie , mało oddziałowuję w sumie ale jest genialne )

Oczywiście nie stosuj ich wszystkich wybierz 3-4 najważniejsze według ciebie i je stosuj.

Brzuch przy niskie intensywności ( 3 treningi)

Brzuch przy średniej intensywności ( 2 treningi )

Przy wysokiej ( 1 trening )

 

Jeśli dużo biegasz to twój organizm akceptuje to jako stały wysiłek , że tak powiem czynność codzienna czyli twoja nadwyżka powinna być jeszcze troszkę wyższa

 

W zakres ćwiczeń na całe ciało no to ćwiczenia które podałem wcześniej oraz podstatowe : pompk , przysiady , wspięcia na palce obunóż  , podciąganie..

 

Oczywiście możesz uczęszczać na siłownie i tam ćwiczyć z ciężarami ale to wedle upodobań.


  • 0

 " Jesteś na tyle dobry , na ile  dobry jest Twój najsłabszy punkt ."

" Bycie mistrzem nie polega na dokopaniu przeciwnikowi w walce, lecz zachowaniu zaraz po niej! "




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024