Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowanie masy, a tłuszcz


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

helzwikholsztajn
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Budowanie masy, a tłuszcz

Witam! Mam 20 lat, 185cm wzrostu i 78 kg wagi. Na siłowni trenuję od 8 miesięcy. Od nowego roku zamierzam robić masę mięśniową. Planuje dostosować dietę, ale tu pojawia się pytanie: ile gram tłuszczu powinienem przyswajać? Moje obawy dotyczą tego, że jeśli zacznę przyswajać zbyt dużo tłuszczów, do podczas redukcji mogę mieć problem ze spalaniem. Różne metody obliczania zapotrzebowania podają mi inne wyniki, dlatego ciężko to dokładnie określić


  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowanie masy, a tłuszcz

Rozumiem, że ogólne zapotrzebowanie kaloryczne znasz ? Jeśli tak to rozłóż makro w ten sposób: białko 2-2.5 g /kg masy ciała, tłuszcze 1-1.5 g a reszta to węgle. Jeśli będzie Cię za bardzo zalewać to możesz dodawać tłuszczy kosztem węgli. Sam będziesz widział jaka opcja najlepiej na Ciebie działa.


  • 1

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowanie masy, a tłuszcz

Najlepiej wykorzystaj kalkulator BMR, który w szybki i prosty sposób pozwoli Ci na wyliczenie dobowego zapotrzebowania kalorycznego - a co za tym idzie poznania dokładnej ilości makro  :) Co do budowy masy....

 

Najlepiej skorzystać z gotowego poradnika budowania masy mięśniowej, w którym znajdziesz wszelkie informacje dotyczące tego procesu. Dietę musisz ułożyć jednak sam, jednak jeżeli ją skomponujesz wrzuć na forum. Z pewnością ktoś pomoże Ci w jej poprawie jeżeli zajdzie takowa potrzeba. Oprócz tego sprawdź poniższe teksty dotyczące samej diety na masę:

 

Dieta na masę

Pięć produktów, bez których nie zbudujesz masy


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024