Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta na mase


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

gosher
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta na mase

Witam, mam pytanie odnośnie diety na mase. Mam 21 lat ważę 65 kg i mam 170 cm wzrostu. Ćwiczę na siłowni od kilku lat lecz bez diety było trochę suplementacji typu kreatyna białka i przedtreningówki. Niestety nie mogę przytyć moje ramiona są cały czas takie same, a reszta tylko się rzeźbi. Chciałbym przytyć z 5-8 kg tylko nie wiem jak ułożyć dietę i dodam, że pracuje fizycznie na magazynie codziennie od 18 do rana po czym, gdy przychodzę do domu jestem cały wysuszony.


  • 0

Krzysiek1220p
  • Użytkownik
  • Pip
  • 29 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase

Pamiętaj dieta to podstawa bez tego nie ma efektów oblicz sobie dzienne zapotrzebowanie na kalorie potem jezeli chcesz przytyć zwieksz o 300 calori i podziel na 5 posiłków Z tego co napisałeś to również sądzę że bez diety zapewne masz troszkę jeszcze tłuszczyku więc najpierw dieta na redukcję a potem masa :) co do diety i obliczania wszystko jest na forum przykłady diet i jak wyliczyć kalorie :


Użytkownik Krzysiek1220p edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

mistrzu913
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 418 postów
  • Pomógł: 28
51
Dobra

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase

Witam, mam pytanie odnośnie diety na mase. Mam 21 lat ważę 65 kg i mam 170 cm wzrostu. Ćwiczę na siłowni od kilku lat lecz bez diety było trochę suplementacji typu kreatyna białka i przedtreningówki. Niestety nie mogę przytyć moje ramiona są cały czas takie same, a reszta tylko się rzeźbi. Chciałbym przytyć z 5-8 kg tylko nie wiem jak ułożyć dietę i dodam, że pracuje fizycznie na magazynie codziennie od 18 do rana po czym, gdy przychodzę do domu jestem cały wysuszony.

Patrząc na wagę czyli 65 kg to pewnie za bardzo nie ma co redukować. Trochę tłuszczyku nawet jak będzie to po masówce zrobisz redukcję i zejdzie ;) Jesli chcesz coś osiągnąc to dieta jest najważniejsza. Zacznij od obliczenia swojego zapotrzebowania kalorycznego. Dodaj do tego 300 kcal i obserwuj czy waga rośnie. Jeśli nie to znowu dodaj kcal. Białko trzymaj na poziomie 2 g /kg masy ciałą, tłuszcze ok. 1 g a reszta węglowodany. Jak bedziesz miał jeszcze jakieś pytania to śmiało pisz, pomożemy :)


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase

Jak dla mnie nie ma sensu pchać się w redukcję przy tak obciążającym trybie pracy. Póki co możesz rozpocząć budowanie masy - jak nadejdzie redukcja to i tak pozbędziesz się tego nadmiaru tłuszczyku (który przy 65kg musi być naprawdę niewielki :P ). W poniższych linkach sprawdzisz czym ejst dieta redukcyjna oraz czym się kierować podczas komponowania jadłospisu:

 

http://www.fabrykasi...-mase-miesniowa
http://www.fabrykasi...-zbudujesz-masy
http://forum-kultury...est-dla-ciebie/


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


gosher
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase

Dzięki za odpowiedź, ale trochę się mylicie, że bez diety nic się nie da. Wstawię może moje zdj i powiem wam jak wygląda mój dzień.

Zacznę od tego że pracuje 5 dni w tygodniu i dziennie przerzucam ok od 10 do - 20 ton kartonów przy czym chodzę po hali dziennie kilka km. Zazwyczaj wstaje 11-12, a moja praca zaczyna się różnie czasami od 16-18 a kończy się od 2-6 rano. Przerwę mam jedną o 22. Jak widać nie mam za bardzo czasu, żeby siedzieć nad garami dlatego też proszę o pomoc jak jeść w tych godzinach i ile jeść. Ogólnie ciężko jest mi przytyć, a tłuszczu bardzo mało mi się odkłada bynajmniej tak sądzę.


Użytkownik gosher edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

gosher
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta na mase

Jak dla mnie jest najbardziej ok. Co do spożywania posiłków - najlepiej jeść je zgodnie ze swoim organizmem i nie dopuszczać do pojawienia się uczucia głodu. Być może to bardzo wygodna odpowiedź, jednak zawsze daje takie zalecenie moim znajomym, którzy proszą o poradę w związku z dietą przy podobnym do Twojego trybie pracy.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024