Skocz do zawartości


Zdjęcie

Początki 16 latka.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

rayz
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Początki 16 latka.

Siemano. Mam 16 lat i chodzę do 1 technikum. Waże około 55 kg mając lekko ponad 170 cm wzrostu. Mam problem, aby zrobić nawet 10 pompek. Zdecydowałem się, że czas coś zmienić, i chcę się zapisać na siłke. Ogranicza mnie tylko jedno, nie wiem kompletnie nic na temat cwiczeń i wszystkiego co z tym związane. Zacznę od tego, że ze względu na podział godzin w szkole, i tego że dojeżdżam ok. 30km, mam czas 4 dni w tyg - poniedziałek, wtorek, środa, piątek. Z tym że nie jestem pewny czy aby ćwiczenie 3 dni z rzędu to najlepszy pomysł, ale to tylko moje przypuszczenia. I tu pierwsze pytanie, czy jako początkujący mogę ćwiczyć te 3 dni z rzędu ? Może we wtorek jakiś lżejszy trening ?. Po 2, ile trwa taki trening ? Jak już wspominałem, dojeżdżam do miasta ok. 30 km, i autobusy nie jeżdżą co 30 minut, a w dodatku mam sporo nauki.

Kolejną rzeczą jest dieta i odżywki. Nie chcę używać sterydów. Jeśli chodzi o dietę, to jakoś nie chce za bardzo się ograniczać, ale miło by było, jakby ktoś napisał czego starać się jeść więcej, a czego unikać. I czy odżywki są konieczne ? Byłbym jeszcze bardzo wdzięczny, jeśli ktoś rozpisał mi trening na początek. Czas jaki mogę spędzić na siłce to ok. 1.5h. Pisałem też, że to zbyt masywnie zbudowanych nie należę, i siły też dużo nie mam. Chcę rozwijać wszystkie partie ciała. Z góry wielkie dzięki za wszystkie porady :)


Użytkownik rayz edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Maly Koksik

Maly Koksik
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2904 postów
  • Pomógł: 104
258
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Mazowieckie,Siedlce
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Kulturystyka glownie klasyczna, sporty silowe
  • Staż [miesiące]:kto by to liczyl
  • Wzrost [cm]:180cm
  • Biceps [cm] :43,5cm
  • Klatka piersiowa [cm]:118cm
  • Pas [cm]:78cm
  • Udo [cm]:61
  • Przysiad [kg]:nie wiem ale malo
  • Wyciskanie [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Martwy ciąg [kg]:nie wiem przestalem robic maksy
  • Waga [kg]:75 kg

Napisano Ponad rok temu

Re: Początki 16 latka.
Wiec tak zacznijmy od tego że na początek wystarczą Ci 3 dni treningowe,poniedziałek,środa,piontek.
Trening to oczywiście FBW- Full body workout informacje i plan treningowy znajdziesz w tematach podpietych.
Trening powinien trwać około 60 min.
To odżywki na tym etapie to strata kasy.
Aby nabrać masy potrzebujesz diety z dodatnim bilansem kalorycznym.
O więcej informacji na temat diety ,proszę pytać w dziale dieta.
  • 1
TRENING CZYNI MISTRZA, CHEMIA CZYNI CUDA!!!!!



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024