Skocz do zawartości


Zdjęcie

Połamana noga jaki trening?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

michal_178
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Połamana noga jaki trening?
Witam wszystkich na forum. Mam nie mały problem miesiąc temu złamałem poważnie nogę było to otwarte złamanie podudzia. Skręcili mi piszczel na śruby i przynajmniej rok lub więcej nie pójdę do pracy i tym wolnym czasie chciał bym wrócić na siłownie jako inwalida. Po miesiącu leżenia chciał bym zacząć ćwiczyć. W domu mam siłownie skromną bo parę lat temu ćwiczyłem. Mam 29 lat i ważę 95kg przy wzroście 179. Chciał bym prosić o porady jak ułożyć plan treningowy. Mój sprzęt na siłowni to atlas , ławeczka z sztangą -prosta i skos, hantle, gryf łamany i prosty. Chciał bym głównie ćwiczyć na atlasie i hantlami bo na ławeczce się boję o nogę na razie.
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Połamana noga jaki trening?
Powiem Ci tak, 3-4 lata temu jak jeździłem na bmxie, złamałem nogę w kostce (zastałe złamanie z przemieszczeniem). Też miałem śruby, i pół roku gips na nodze. Do dziś noga w kostce mi się nie zgina w pełnym zakresie, i nie mogę robić np przysiadów bez podpórki pod pięty. Jak założyli mi gips, to oczywiście myślałem tylko o powrocie na rower - głupi pomysł, nie?:whistle: Po jakimś miesiącu "nauczyłem" się gipsu, czułem go prawie jak nogę. Po dwóch miesiącach zacząłem jeździć po ogródku na rowerze (z gipsem, hehe). Mało rozsądnie, ale nic mi się przykrego nie stało. Dlatego Tobie poradzę narazie wstrzymać się od wszystkich treningów na jakiś miesiąc, naucz się chodzić z tym gipsem itd. Potem możesz ćwiczyć, ale wiadomo, żadnych dużych ciężarów, bo męcząc się z nimi chcąc nie chcąc np dociskasz nogi do podłoża, a tego Ci robić nie wolno. Dlatego sztanga na ławce raczej odpada, możesz robić jakieś rozpiętki, pompki (tylko miękko pod nogami musisz mieć) i inne. Dodam, że jak oprzesz kule o ścianę, to możesz fajnie robić pompki na poręczach:D Więc pamiętaj, przede wszystkim rozsądek
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

michal_178
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Połamana noga jaki trening?
Dzięki za poradę. Tak jak mówisz spokojnie na razie. Na ławce nie będę wyciskał sztangi tylko te ćwiczenia które nie obciążają nogi. Najbardziej mię martwi utrata kondycji i nie wiem jak sobie s tym poradzić ?
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Połamana noga jaki trening?
Hm no nie wiem, może jakieś rozpiętki z ciężarem ok 2-3kg, i robienie z tego ćwiczenia aerobowego? Że wiesz, szybkie tempo i wiele wiele powtórzeń. Do tego może brzuszki bez obciążenia szybkim tempem
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024