Skocz do zawartości


Zdjęcie

Spadek siły


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
4 odpowiedzi w tym temacie

rudirude
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Spadek siły
Witam,
mam problem, ponieważ spada mi siła mięśni całego ciała.
Na siłownię chodzę drugi miesiąc intensywnie, wcześniej przez dwa lata chodziłem na siłownie po dwa razy w tygodniu w celach rekreacyjnych.
Wcześniej trenowałem biegi i jeździłem wyczynowo na rowerze, jednak po urazie kręgosłupa musiałem zaprzestać, ponad 3 lata temu( dystanse powyżej 5km, a rower to freeride).

Mój trening jest dosyć intensywny: Na siłownię chodzę 5x w tygodniu pon-pt. W weekendy przejeżdżam na rowerze górskim ok 40-70km.
1godzinę nieco ponad zajmuje mi trening siłowy,czyli jeden z trzech mięśni większych górnych(klatka/barki/plecy)-4ćwiczenia jednego dnia na poszczególna partię + biceps/triceps-trzy ćwiczenia serie e wszystkich ćwiczeniach to 12-10-8
Drugą godzinę zajmuje mi jazda na rowerku stacjonarnym(dosłownie po tym ze mnie kapie).
15-30 minut zajmują mi ćwiczenia na brzuch i boksowanie worka

Mam 21lat i ważę około 65kg (zależy, waha się +-0,5kg) i mam 174cm wzrostu.
Wymiarów dokładnych nie znam, wiem, że biceps 33cm, a obwód pasa pod pępkiem to 75cm. Jestem w tym momencie średnio wyrzeźbiony, bez napinana brzucha widzę, delikatny zarys mięśni brzucha w lustrze. Nogi robię tak konkretnie tylko w ramach zajęć na uczelni, czyli 3ćwiczenia na czworogłowy uda, 2 na dwugłowy, 2 na pośladki.
Moim celem treningowym jest wyrzeźbienie i zredukowanie najlepiej całkowicie tkanki tłuszczowej, nie zależy mi na budowaniu masy mięśniowej.
Słodyczy nie jem, jedynie gorzką czekoladę(90%) ok 2 małych kostek po treningu.
Jem sporo nabiału(jogurty odtłuszczone, same białka z jajek po około 30 tygodniowo, twaróg chudy z dżemem)
Poza tym mięsa to staram się piersi indycze i z kurczaka, wątróbka.
Pieczywo jem razowe albo żytnie.
Ser żółty, wędlina, pomidor ogórek, margaryna masmix, czasem jakiś majonez w małych ilościach (słoik 400ml wystarcza mi na dwa miesiące, wiec naprawdę mało).
Alkoholu praktycznie zero(1-3piwa na miesiąc).
No czasem są odstępstwa od i jakieś małe grzeszki w diecie jak np. pizza czy kebab, ale ogólnie widzę efekty i rzeźbi mi się ciało.
Do tego pijam sporo kawy z dużą ilością chudego mleka, ale kawy na pewno nie odstawie, bo wspomaga mnie w nauce, zarówno herbata czasem też.
Dietę wspomagam witaminami i minerałami Olimpu, treningi spalaczami tłuszczu Thermo speed Olimpu.

Dla przykładu dodam podnosiłem ponad 2 miesiące temu w ostatniej serii w pierwszym ćwiczeniu na klatkę poziomo 70 kg teraz mam problem z 60kg.
Z góry dziękuję za rzeczową radę.

Oczywiście chodzi mi o nieopadanie z siły, nie muszę mieć przystoów na sile wielkich, bylebym nie opadał
  • 0

firefly
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1838 postów
  • Pomógł: 0
169
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:od połowy 2007
  • Wzrost [cm]:172

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek siły
moim zdaniem to przetrenowanie
  • 0
Pomogłem? Daj plusa:)

Kawałek na ten tydzień:

http://www.youtube.com/watch?v=Zq64GRGpLQc

jan5
  • Użytkownik
  • Pip
  • 11 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek siły
Za często trenujesz, zrób sobie w śr. przerwę. Poza tym jedz więcej jeśli chcesz trenować tak intensywnie i pamiętaj o cukrach po treningu dla regeneracji. Nie ćwicz też codziennie tych samych mięśni, daj im czas na regeneracje. A no właśnie jeśli spada ci masa to siła też może zacząć spadać.
  • 0

rudirude
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek siły
Dzięki. Czy sądzicie, że odżywka wysokobiałkowa i kreatyna wspomogłyby mnie na sile?
  • 0

KAM

    Wujek

  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 3978 postów
  • Pomógł: 8
105
Bardzo Dobra
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Płynę od 2008

Napisano Ponad rok temu

Re: Spadek siły

Dzięki. Czy sądzicie, że odżywka wysokobiałkowa i kreatyna wspomogłyby mnie na sile?


Kreatyna tak a białko to tylko uzupełnienie diety
  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024