Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prośba o pomoc w dobraniu odpowiednich suplementów.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Feelx
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Prośba o pomoc w dobraniu odpowiednich suplementów.

Witam chciałbym poprosić o pomoc w dobraniu odpowiednich suplementów do mojego trybu życia i celu który chciałbym osiągnąć. W przeciągu ok 9 miesięcy udało zrzucić mi się ponad 22 kg, udało mi się to poprzez całkowite wyeliminowanie cukrów z diety plus staram się w miarę zdrowo odżywiać. Co do ćwiczeń to wyglądają one tak rano ok 80 pompek na poręczach, w pracy (jestem magazynierem w firmie meblarskiej także cały dzień mam styczność z jakimiś formami dżwigania) ćwiczę na drążku 3 chwyty po 3 serie po 10-15 powtórzeń + ćwiczenia na poręczach w tych samych proporcjach po pracy ćwiczę brzuch przez około 1 godz , oprócz tego 3 razy w tygodniu biegam po ok 20 km i chodzę na basen ok 2 razy w tygodniu na koniec dnia również 80 pompek na poręczach. Efekt jaki chciałbym uzyskać to na pewno fajna rzeżba, kondycja i odpowiednie umięśnienie. Przez ilość ćwiczeń powoli ciało odmawia posłuszeństwa (problemy z regeneracją , bóle mieści i ścięgien) i dlatego doszedłem do wniosku że pasuje zacząć odpowiednią suplementację, tylko jedyny problem że nie wiem dokładnie co. Bez problemu do tych ćwiczeń mógłbym dorzucić siłownie np 4 razy w tygodniu. Proszę o pomoc w dobraniu odpowiednich odżywek .


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w dobraniu odpowiednich suplementów.

Cóż na wstępie muszę zapytać o kwestię diety - czy posiadasz odpowiednio dostosowany do swoich aktywności fizycznych i obowiązków plan żywieniowy ? Problemy regeneracyjne oraz dolegliwosci bólowe są nie tylko efektem przetrenowania, ale i (prawdopodobnie) niedostatecznej podaży pożywienia. Wylicz swoje zapotrzebowanie za pomocą kalkulatora BMR (http://www.fabrykasily.pl/bmr).  Uzyskany wynik pomniejsz o jakieś 200 kcal i podziel na 5 posiłków w ciągu dnia. Oprócz tego poczytaj o samej diecie redukcyjnej w poniższych tekstach:

 

http://www.fabrykasi...a-jak-ja-ulozyc

http://www.fabrykasi...jsze-informacje

 

Co do suplementacji....cóż skoro już tyle zleciałeś to na pierwszy ogień możesz zainwestować w dobre witaminy (Universal Animal Pak/Olimp Vitamin Multiple) oraz dobre aminokwasy. Tutaj mogę Ci polecić następujące nazwy:


BSN Amino X

DORIAN YATES Dynamino
GASPARI Aminolast
OLIMP BCAA Xplode
UNIVERSAL BCAA Stack / Juiced Aminos
USP Modern BCAA 8:1:1 / Aminolift
 

Póki co spalacz jest niepotrzebny. Jego możesz włączyć dopiero gdy zdecydujesz się na treningi na siłowni. Pozdro !

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...s-376g-2,p.html


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Feelx
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w dobraniu odpowiednich suplementów.

Dzięki wielkie za pomoc, co do diety to jest z nią różnie. Nie mam specjalnie wyliczonych kalorii jakoś sama dieta jest dla mnie większym wysiłkiem niż ćwiczenia. Staram się jeść śniadanie, drugie śniadanie, obiad (2 daniowy) i po treningu jakieś owoce. Witaminy + magnez zażywam.  Czy aminokwasy + witaminy wystarczą żeby poprawić wygląd sylwetki i poprawić siłę i formę na drążkach i poręczach ???  Po zrzuceniu moich kilogramów ciało stało się trochę "lelawe" i brakuję mu siły i mocy przy ćwiczeniach , czy coś można do tego dorzucić, jakieś inne na siłę ??  i żeby się wyrzeźbić Jeśli dorzuciłbym do tego siłownię jaki zestaw warto spróbować ?? np. kreatyna + aminokwasy + coś jeszcze ???  Na razie testuję zestaw pompki + praca + ćwiczenia na drążkach i poręczach + bieganie 20 km ( na zmianę z basenem 2.5 km) + pompki i potrzebuję jakiegoś wsparcia suplementami na dodatkową siłę i rzeżbę. Pozdrawiam 


  • 0

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Prośba o pomoc w dobraniu odpowiednich suplementów.

osobiście rekomendowałbym dorzucenie do tego monohydratu kreatyny i beta-alaniny. To połączenie bardzo dobrze uzupełnia wzajemne działanie i przynosi naprawdę niezłe korzyści. Być może ktoś z forum poleci coś innego, ale jak dla mnie taki zestaw może być :)


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024