Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suplementy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
10 odpowiedzi w tym temacie

Jack333
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Suplementy

Mam 22 lata, ważę 80 kg przy wzroście 176 cm ,trenuje 3/4 razy w tygodniu na siłowni - ćwiczenia obwodowe a po treningu aeroby około 45-60 min do tego stosuje dietę nisko węglowodanową, myślę głownie o schudnięciu ale także o wyrobieniu mięśni czy jakieś suplementy mogą być pomocne w tym? Myślałem o kreatynie,bcaa i o jakimś izolacie białka serwatki. Jeśli tak to jakie byłyby najlepsze?


  • 0

Haroldek48
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4948 postów
  • Pomógł: 180
660
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dabrowa Gornicza
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Wielki Mistrz, Iron Guru Vince, Gironda, Wyznaczył droge Która zamierzam, iść..
    nikt nie mówił że będzie Łatwo!!
  • Staż [miesiące]:Od 2000 roku
  • Wzrost [cm]:175
  • Biceps [cm] :48
  • Klatka piersiowa [cm]:128
  • Pas [cm]:84
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:170 x 2
  • Wyciskanie [kg]:140x2/ 120x 6/
  • Martwy ciąg [kg]:220x 3 / 240kg x1
  • Waga [kg]:86

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy
Jaki staż?
jeśli dopiero zaczynasz to na suplemety jeszcze za wcześnie :-)
  • 0

Jack333
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

no minal miesiac dopiero na silowni po dlugiej przerwie


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

Trzymasz odpowiednią diętę?


  • 0

TKWM


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

Wykonywanie po treningu siłowym 45 - 60 minutowych aerobów to błąd, bo o wiele lepiej zrobić 20 - 30 minut bardzo intensywnych aerobów niż 45 - 60 minut mało intensywnych.

Poza tym aeroby najlepiej jest robić w dni wolne od treningu siłowego (od 2 do 3 dni w tygodniu - co drugi dzień) LUB jeśli to nie jest możliwe, to można po siłowni (optymalnie 3 treningi aerobowe w tygodniu, maksymalnie 4).

 

W kwestii suplementacji - narazie bym się wstrzymał.

Jeśli to Twój pierwszy kontakt z siłownią, to suplementy narazie zbędne, odżywki też - zamiast tego dopracuj dietę, przykładaj się do treningów i śpij minimum 7, a optymalnie od 8 do 9 godzin na dobę.

Wyeliminuj słodycze, ogranicz alkohol, ogranicz śmieciowe jedzenie.

 

Efekty przyjdą z czasem.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Jack333
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

Tak trzymam się diety, posiłki co mniej wiecej 3h wystarczajace zebym sie najadl ale nie napchał. Jesli chodzi o aeroby to wielokrotnie się wahałem między czymś intensywnym a wlasnie takimi aerobami długimi, ale jak tak szukalem najlepszego sposobu to przeczytalem ze najlepiej bedzie po treningu siłowym z ćwiczeniami w stylu martwy ciąg, przysiady - takie co angażują wiele partii mięśni, aeroby 45-60 min z tętnem między 60-70% HR czyli w moim przypadku wygląda to na szybki marsz z prędkością okolo 6km/h przy nachyleniu 2% na bieżni. Podobno przy takim tętnie jest najlepsze spalanie tłuszczu. Stwierdziłem, że skoro większość się przy tym zgadza to czemu by nie spróbować. Próbowałem kiedyś tabaty z krokodylkami, ale stwierdziłem, że to nie dla mnie.


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

[...]aeroby 45-60 min z tętnem między 60-70% HR czyli w moim przypadku wygląda to na szybki marsz z prędkością okolo 6km/h przy nachyleniu 2% na bieżni. Podobno przy takim tętnie jest najlepsze spalanie tłuszczu. Stwierdziłem, że skoro większość się przy tym zgadza to czemu by nie spróbować. Próbowałem kiedyś tabaty z krokodylkami, ale stwierdziłem, że to nie dla mnie.

Tak naprawdę, to strefy spalania tłuszczu można kłaść między bajki, bo co z tego, że w czasie lekkich 45 - 60 minutowych aerobów spalisz trochę tłuszczu jeśli trening aerobowy o niskiej intensywności podniesie Ci tempo metabolizmu ledwo na kilka godzin, a organizm przestanie spalać tłuszcz lub będzie go spalał znacznie mniej już po kilku tygodniach takich aerobów ?

Dla porównania treningi interwałowe potrafią podnieść tempo spalania kalorii nawet na 24 godziny lub więcej.

Co do tabaty z krokodylkami - widocznie nie byłeś na takie coś na tamten moment gotowy.

 

Zrób tak - dopóki trening siłowy, a po nim trening aerobowy będzie Ci przynosił efekty w postaci poprawy kompozycji sylwetki (tracenie tkanki tłuszczowej) dopóty powinieneś trenować tak jak teraz.

Z czasem jednak zamiast wydłużać czas aerobów zwiększaj ich intensywność poprzez zwiększenie szybkości wykonywania aerobów jednocześnie skracając czas ich trwania.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

 

Dla porównania treningi interwałowe potrafią podnieść tempo spalania kalorii nawet na 24 godziny lub więcej.

Co do tabaty z krokodylkami - widocznie nie byłeś na takie coś na tamten moment gotowy.

Racja ! też jestem zdania, że o wiele lepszym rodzajem aerobów są interwały - intensywniejsze i przede wszystkim nie powodują przyzwyczajenia mięśnia. naprzemienne tempo i rodzaj wysiłku fizycznego przyczyniają się do większego zaangażowania układu mięśniowego jak i całego organizmu.


  • 0

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ


Jack333
  • Użytkownik
  • 4 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

A co myslicie o diecie niskowęglowodanowej?


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

O to pytaj w dziale dieta


  • 0

TKWM


Abetalipoproteinemia
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 5442 postów
  • Pomógł: 174
388
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:6 lat
  • Wzrost [cm]:168
  • Przysiad [kg]:82,5
  • Wyciskanie [kg]:70
  • Martwy ciąg [kg]:90
  • Waga [kg]:70

Napisano Ponad rok temu

Re: Suplementy

W dziale dieta znajdziesz na pewno odpowiedni temat. Oprócz tego poszukaj na naszym portalu znajduje się artykuł o systemie lowcarb → http://www.fabrykasi...szybka-redukcja


  • 1

Mój dziennik treningowy → NA CIELE SWYM HISTORIĘ MĄ PISZĘ




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024