Skocz do zawartości


Zdjęcie

Trening dla szesnastolatka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

NeYq
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Trening dla szesnastolatka

Witam, od jakiegoś miesiąca staram się jeść regularnie i ćwiczyć typowo pompki i brzuszki. do dyspozycji posiadam też drążek, sztangę, dwie sztangielki i obciążenia o łącznej wadze około 30 kg. Po miesiącu treningu stwierdzam duży wzrost masy mięśniowej jednak jest jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Mianowicie są to Barki. żadne ćwiczenia nie przynoszą rezultatu, nie staram się trenować barków nie siłę ponieważ obawiam się kontuzji. Chciałbym zapytać i jednocześnie poprosić o udzielenie rad, jak w najlepszy sposób wyćwiczyć tę partię mięśniową. Z góry dziękuje i pozdrawiam!


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla szesnastolatka

Dlaczego obawiasz się kontuzji?

 

Opisz  dokładnie jak wygląda twój trening.


  • 0

TKWM


Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla szesnastolatka

Witam, od jakiegoś miesiąca staram się jeść regularnie i ćwiczyć typowo pompki i brzuszki. do dyspozycji posiadam też drążek, sztangę, dwie sztangielki i obciążenia o łącznej wadze około 30 kg. Po miesiącu treningu stwierdzam duży wzrost masy mięśniowej jednak jest jedna rzecz, która nie daje mi spokoju. Mianowicie są to Barki. żadne ćwiczenia nie przynoszą rezultatu, nie staram się trenować barków nie siłę ponieważ obawiam się kontuzji. Chciałbym zapytać i jednocześnie poprosić o udzielenie rad, jak w najlepszy sposób wyćwiczyć tę partię mięśniową. Z góry dziękuje i pozdrawiam!

WItam na forum Fabryki :)
Mógł byś napisać w czym jest dokładnie problem ? Może wcześniej miałeś jakieś problemy z barkami ?
Co do mojej przygody z barkami to powiem tak. Ja wykonywałem pompki z przechylaniem się do przodu. 
Oraz wykonywałem zwykłe pompki z różnym rozstawem rąk. Po tym jak odczuwałem więcej siły przeszedłem do pompek w staniu na rękach przy ścianie. Więc możesz połączyć takie pompki z ćwiczeniami z hantlami.
Pozdrawiam ;)


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Trening dla szesnastolatka

Na barki dbaj o technikę, przy jakimkolwiek wyciskaniu czy wznosach sztangielek skup się by barki starać się "rozpychać" najszerzej jak się da- wtedy praca będzie głównie szła z barków, a nie kaptórów. Następnie zwiększ też zakres powtórzeń w serii daj koło 15, a najlepiej różnicuj np 5-10-15-20 na jednym treningu w formie przedstawionej regresji.


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024