Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan, dieta itp. 20 lat amator


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

Fazee
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan, dieta itp. 20 lat amator

Witam,

 

Proszę o rady w stronę planu treningowego, intensywności, może jakiś link do poradników, artykułów i jakieś informacje na temat odżywek/suplementów.

 

Mam:

 

-20 lat

-175cm wzrostu

-87 kg wagi

-nie mam planowanej wagi

-35 cm biceps

-ok. 102 cm klatka

-93 cm w pasie/talii(mam tłusty brzuszek który chce przy okazji zrzucić :P )

-55 cm w udzie

-29 cm przedramię

-40 cm łydka

-ćwiczyłem boks+siłownia prawie rok, później siłka z przerwami tak przez okres miesiąca/dwóch max, później brakło czasu

-mam zamiar zacząć ćwiczyć, mogę robić tyle treningów ile trzeba, mogłoby być codziennie/co dwa dni, jeżeli chodzi o intensywność to mam zamiar wziąć się do roboty więc zdaje się na wasze rady :)

-tendencja do tycia

-łakomstwo i słabość do słodyczy, mięsa, makaronu ryżu i białego pieczywa

-zakupiłem na promocji 1kg GAIN BOLIC 6000 Olimp w decathlonie(przeczytałem, że jest uniwersalny, ma szybkie efekty i pomaga w rzeźbieniu), mam spalacz, zostawiłem go jakiś czas temu u znajomego, biały słoiczek 60 tabletek

-nie mam kontuzji ale raczej się o nie boję bo mam dosyć sztywny kręgosłup w odcinku lędźwiowym/guzikowym z powodu braku ruchu w ostatnim czasie, jestem słabo rozciągnięty ale mam raczej grube kości i ścięgna, nigdy nic nie naciągnąłem/złamałem w okresach trochę intensywniejszego wysiłku fizycznego.

 

Cel: Nie zależy mi na numerku na wadze a na sylwetce, mięśniach i zgubieniu brzuszka, chcę wyrzeźbić ciało i nabrać trochę siły. 

 

Dodam, że nie lubię za bardzo jeździź na rowerze, wolę bieganie lub sporty drużynowe.

 

Jak już pisałem chciałem dowiedzieć się jak zacząć, ogólnorozwojówka czy rzeźbienie, co zakupić(od razu proszę o jakieś podstawowe informacje odnośnie funkcji wartości odżywczych pod kątem kulturystycznym lub jakiś link), podstawowe wskazówki odnośnie diety i treningu i wszystkiego o czym nie wspomniałem i o czym chcielibyście się podzielić.

 

Mam nadzieję, że opis jest odpowiednio szczegółowy i nie za długi, od razu dziękuję za odpowiedzi i rady, nie obrażę się jeżeli w odpowiedzi na każdy temat który mnie interesuje podacie podstawowe wskazówki żebym resztę potrzebnych informacji znalazł sam :P .

 

 


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan, dieta itp. 20 lat amator

http://forum-kultury...yli-jak-zacząć/

 

Do tego aeroby 3-4x w tygodniu z odpowiednią dietą


  • 1

Fazee
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan, dieta itp. 20 lat amator

Rozumiem, fbw+aeroby prawdopodobnie na schudnięcie? :P

Jakieś wskazówki odnośnie diety np wysokobiałkowa czy raczej ograniczenie kalorii? nie bardzo sie na tym znam ale poszperam w dziale 'Dieta'.

Co z suplementami? Mogę coś brać czy na razie nie ma sensu?

Dzięki za odp.


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan, dieta itp. 20 lat amator

Z diet polecam wysokowęglowodanówkę lub lowcarb, obie proste bez zbędnych kombinacji, grunt byś wcześniej ogarnął odpowiednie zapotrzebowanie na kcal i nie zszedł z nim za nisko a będzie dobrze ;)


  • 0

Fazee
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan, dieta itp. 20 lat amator

Dzięki za odp.

Pytanko: Lowcarb rozumiem że na redukcję, a czy wysokowęglowodanówka nie jest odwrotnością lowcarbu? Z nazwy wynika że lowcarb= niskie węglowodany :P Chyba że sugerujesz stosowanie najpierw jednej albo drugiej albo że nie rozumiem idei :(


  • 0

Maksym Riznyk
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 4373 postów
  • Pomógł: 203
358
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Street Workout - It's my Way !!!
  • Staż [miesiące]:96
  • Wzrost [cm]:177
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan, dieta itp. 20 lat amator

Witam,

 

Proszę o rady w stronę planu treningowego, intensywności, może jakiś link do poradników, artykułów i jakieś informacje na temat odżywek/suplementów.

 

Mam:

 

-20 lat

-175cm wzrostu

-87 kg wagi

-nie mam planowanej wagi

-35 cm biceps

-ok. 102 cm klatka

-93 cm w pasie/talii(mam tłusty brzuszek który chce przy okazji zrzucić :P )

-55 cm w udzie

-29 cm przedramię

-40 cm łydka

-ćwiczyłem boks+siłownia prawie rok, później siłka z przerwami tak przez okres miesiąca/dwóch max, później brakło czasu

-mam zamiar zacząć ćwiczyć, mogę robić tyle treningów ile trzeba, mogłoby być codziennie/co dwa dni, jeżeli chodzi o intensywność to mam zamiar wziąć się do roboty więc zdaje się na wasze rady :)

-tendencja do tycia

-łakomstwo i słabość do słodyczy, mięsa, makaronu ryżu i białego pieczywa

-zakupiłem na promocji 1kg GAIN BOLIC 6000 Olimp w decathlonie(przeczytałem, że jest uniwersalny, ma szybkie efekty i pomaga w rzeźbieniu), mam spalacz, zostawiłem go jakiś czas temu u znajomego, biały słoiczek 60 tabletek

-nie mam kontuzji ale raczej się o nie boję bo mam dosyć sztywny kręgosłup w odcinku lędźwiowym/guzikowym z powodu braku ruchu w ostatnim czasie, jestem słabo rozciągnięty ale mam raczej grube kości i ścięgna, nigdy nic nie naciągnąłem/złamałem w okresach trochę intensywniejszego wysiłku fizycznego.

 

Cel: Nie zależy mi na numerku na wadze a na sylwetce, mięśniach i zgubieniu brzuszka, chcę wyrzeźbić ciało i nabrać trochę siły. 

 

Dodam, że nie lubię za bardzo jeździź na rowerze, wolę bieganie lub sporty drużynowe.

 

Jak już pisałem chciałem dowiedzieć się jak zacząć, ogólnorozwojówka czy rzeźbienie, co zakupić(od razu proszę o jakieś podstawowe informacje odnośnie funkcji wartości odżywczych pod kątem kulturystycznym lub jakiś link), podstawowe wskazówki odnośnie diety i treningu i wszystkiego o czym nie wspomniałem i o czym chcielibyście się podzielić.

 

Mam nadzieję, że opis jest odpowiednio szczegółowy i nie za długi, od razu dziękuję za odpowiedzi i rady, nie obrażę się jeżeli w odpowiedzi na każdy temat który mnie interesuje podacie podstawowe wskazówki żebym resztę potrzebnych informacji znalazł sam :P .

Myślę, że najlepszym rozwiązaniem będzie Street Workout. 
Dobrze można zredukować . 


  • 0
Zapraszam do śledzenia kanału na YouTube
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Zapraszam na mój fanpage
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024