Skocz do zawartości


Zdjęcie

Waga stoi


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Przybych
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Waga stoi

Witam. Od miesiąca zacząłem pracować nad swoją sylwetką. Na początku idzie spora redukcja, bo jednak się zaniedbałem i waga jest 'dużo za duża'. Mam 22 lata, 174cm wzrostu i zacząłem z wagą 103kg. Diete i plan treningowy zrobił mi mój znajomy, który jest kulturystą i siedzi w tym sporcie ponad 6 lat więc myślę że wie co robi. Problem w tym, że mimo stosowania się do diety, ćwiczeń (siłowych i aerobów) moja waga nie chce spadać. Wszedłem dzisiaj na wagę i ważę 101.2kg, na tym poziomie stoi od ponad 2 tygodni. Wiadomo, że czasami mam słabszy dzień i np. nie robię aerobów (startowałem od 40min 'szybkiego chodu' na bieżni [10min-1km]), czy też na weekend wyjdę ze znajomymi i wiadomo, wypiję, ale myślę że nie powinno to aż tak hamować spadania mojej wagi... Możecie mi powiedzieć w czym może być problem? Wg. kalkulatorów potrzebuję jakieś 3350 kalorii dziennie. Na diecie jem około 2300 (z tego co liczyłem). Nie jem nic smażonego, cały czas mięso/wątróbka wieprzowa+ryż/makaron ciemny i owsianka+jajka (no i wiadomo, do większości potraw warzywa). Z góry dzięki za odpowiedź.

 

@ps

muszę dodać, że sylwetka mi się na pewno trochę zmieniła, spadło lekko z rąk i brzucha, ale jednak ta waga mnie irytuje i demotywuje...


Użytkownik Przybych edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

komwuj
  • Użytkownik
  • 7 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Spróbuj trochę bardziej intensywnych aerobów ( byś miał miał tętno tlenowe ).  Oczywiście trening siłowy też jest wprowadzony ? Bo jeśli nie to go wprowadź i 20-30 minut aerobów bezpośrednio po treningu. 


  • 1

BadzioN
  • Użytkownik
  • Pip
  • 48 postów
  • Pomógł: 2
1
Neutralna
  • Lokalizacja:DGL
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Fury HH Sztanga
  • Staż [miesiące]:Nie odbyłem hrhr
  • Wzrost [cm]:179
  • Waga [kg]:75

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

po ile godzin spisz?


  • 1

"Nie ma na świecie lepszego uczucia, niż osiągnięcie wymarzonego celu !!!"


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Nie patrz na wagę, bo bardzo możliwe, że nastąpił u Ciebie przyrost mięśni połączony z jednoczesną redukcją tłuszczu, tzw. rekompozycja sylwetki.

Efekt ten zachodzi głównie u osób, które zaczynają ćwiczyć na siłowni lub u osób, które wracają po dłuższej przerwie.

 

Podsumowując - efekty oceniaj nie na podstawie tego ile ważysz tylko jakie masz obwody poszczególnych mięśni oraz obwód w pasie.

Dobrze jest też aby ktoś zrobił nam raz w tygodniu zdjęcia, najlepiej rano, na czczo, po wysraniu i wylaniu.

Ewentualnie raz w miesiącu można się wybrać na badanie fałdomierzem w celu określenie % Body fat w organiźmie.


  • 2
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Przybych
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Biegam bezpośrednio po treningu, tak jak pisałem teraz po 50minut. Tętno mam około 130-145. W tym czasie 'przebiegam' 5-5.2km. Co do spania, to myślę że spokojnie po 8h, nawet więcej.

 

Tak w sumie myślałem, że za wcześnie na jeszcze większe rezultaty, ale no pisałem również że faktycznie widzę różnice w sylwetce, więc może się sprawdzać to o czym piszesz RychuP. No nic, dzięki za odpowiedzi, zobaczymy za miesiąc :)


  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Narazie rób tak jak robisz jeśli chodzi o treningi, natomiast jak już będziesz w stanie biec ok. 30 - 40 minut w tempie conajmniej 12 - 13 km/h, to zamień aerobowe bieganie robione po treningu siłowym na INTERWAŁOWE bieganie 2x w tygodniu w dni wolne od treningu siłowego.

Interwały należy robić koniecznie po zjedzeniu minimum jednego pełnowartościowego posiłu lub więcej - NIGDY na czczo.

Wysokointensywny trening interwałowy ma wręcz piorunującą skuteczność w redukcji tłuszczu, ale do treningu interwałowego trzeba mieć dobrą kondycję.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Przybych
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Na razie nie ma mowy, nogi szczerze mówiąc mnie nie bolą i wytrzymałbym te 30min, nawet teraz, ale jednak brakuje mi tchu po minucie/dwoch biegu. Aktualnie ustawiam bieżnie na jakieś 6km/h (o ile 6.0 = 6km/h :P). Ile razy w tygodniu powinienem wykonywać aeroby? Ogólnie znajomy mówił mi, żebym 'biegał' codziennie, ale wydaje mi się, że mięśnie potrzebują jednak regeneracji. Poza tym - co jak co, ale jednak jeszcze się nie przyzwyczaiłem i na prawdę w dni wolne od siłowego treningu nie jest mi tak łatwo zabrać się za bieżnie (co nie znaczy, że tego nie robię, ale w tygodniu aktualnie w dni wolne (których jest 4) biegam jakieś 2 razy max.

 

@edit

przypomniało mi się, znajomy mówił mi żebym nie biegał, bo popalę mięśnie. Patrząc na jego sylwetkę i staż to powinien mieć rację, ale nie szkodzi zapytać :) (wiem, że aktualnie się do zawodów przygotowywuje i widziałem, że sam po 80minut na bieżni chodził podobnym tempem do mnie)


Użytkownik Przybych edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Odnośnie tego aby uważać na to by nie stracić masy mięśniowej w czasie aerobów o czym mówił Ci Twój znajomy, to jest w tym ziarno prawdy ALE ten problem dotyczy głównie długotrwałych aerobów.

Nie chcesz stracić masy mięśniowej ? Nigdy nie wykonuj aerobów dłuższych niż 60 minut, a najlepiej do maksymalnie 40 - 45 minut.

Zamiast zwiększać czas aerobów zwiększaj ich intensywność, a więc prędkość z jaką biegniesz.

 

Nie pierdol głupot, że jesteś w stanie biec tylko z prędkością 6 km/h, bo ja mimo, że nie mam jakiejś super kondycji to z większą prędkością jestem w stanie spacerować niż ty biegać.

 

Odnośnie aktywności aerobowych - od 2 do 3 razy w tygodni w dni wolne od siłowni.

 

Jeśli nie biegasz:

na znacznym deficycie kalorycznym i/lub przy niedostatecznej podaży białka (< 1.2 g na kilogram masy ciała),,
„na czczo”,
60-90 minut dziennie,
będąc odwodnionym i bez posiłków,

to:przy regularnie prowadzonym treningu – katabolizm białek w trakcie wysiłku (wg J. Górskiego) pochłania ledwie 1-3% całkowitej energii. Jeśli trenujesz „na czczo” rozpad mięśni wynosi 10% wydatku energetycznego w ciągu godziny np. jazdy na rowerze czy biegania.

Cytat:Istnieje badanie naukowe, prowadzone na wytrenowanych zawodnikach, w czasie biegu na 4500 km (to nie pomyłka w druku, słownie: cztery i pół tysiąca kilometrów!). Biegacze po tym gigantycznym dystansie stracili średnio 11 lb (5kg) tłuszczu i 2.5 lbs (1.1kg) mięśni. Należy wziąć pod uwagę, że byli to wyczynowcy – ale ... Cały biznes suplementacyjny bazuje na strachu konsumentów przez katabolizmem. Stąd „antykataboliki" (np. BCAA) sprzedają się znakomicie. Niestety, z praktycznego punktu widzenia strach przed katabolizmem i paleniem się mięśni nie ma żadnego racjonalnego uzasadnienia. Co gorsza, w badaniach naukowych większość sprzedawanych preparatów okazała się nie mieć deklarowanego działania „ochronnego" dla mięśni (np. HMB, glutamina).

Źródło: Boję się spalić mięsnie w trakcie biegania i treningu siłowego!

A o rzekomej „utracie masy mięśniowej” przekonują nas wcale nie umięśnieni, a wręcz zatłuszczeni osobnicy! Poziom tkanki tłuszczowej tych osób w pełni ujawnia się dopiero po zdjęciu odzieży – maskującej niedostatki sylwetkowe. Kolejna grupa „przestraszonych” to ważący po 50-70 kg młodzi adepci żelaznego sportu. Jest niezwykle zabawnym doświadczeniem dla 100-120 kg zawodników sportów walki, rugbystów czy bardziej ambitnych amatorskich kulturystów słuchać jak to „strasznie spada masa mięśniowa” gdy wprowadzimy trening aerobowy czy interwałowy.

Prawdą jest, że spadki masy mięśniowej w intensywnym treningu aerobowym / interwałowym są nieuchronne. Ale ten problem dotyczy głównie osób wykonujących 4-5 treningów aerobowych i interwałowych w tygodniu (długotrwałe aeroby, trwające więcej niż 45-60 minut), przy niedostatecznej diecie. Dla 90% ćwiczących na siłowni jest to złudne zagrożenie. Odpowiednia podaż węglowodanów, białek i tłuszczy skutecznie zabezpiecza nas przed katabolizmem. A utrata tłuszczu i poprawa kondycji są o wiele cenniejsze, dla każdego ćwiczącego siłowo. Dla jakiegokolwiek kulturysty – niski poziom tkanki tłuszczowej powinien być najważniejszym celem treningowym.

Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Przybych
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Chciałbym, żeby to moje 'pierdolenie' było prawdą. Palę szlugi od kilku lat (w sumie to ostatnim czasem coraz mniej, więcej jak wychodzę gdzieś ze znajomymi). Poza tym mieszkałem w Holandii, moje płuca nie tak szybko przystosują się do większego wysiłku. Niemniej jednak postaram się zwiększać intensywność.

 

@edit

poza tym, pisałem, że nie biegnę tylko szybko idę :)

@edit2

waga trochę ruszyła. 99.1 dzisiaj rano ;)


Użytkownik Przybych edytował ten post Ponad rok temu

  • 1

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Postaraj się rzucić jednak fajki, bo to spowoduje, że Twoje płuca będą miały o wiele lżej i to pod każdym względem, co więcej będziesz miał też lepszą potencję już po pewnym czasie.

Zanim jednak rzucisz, jak chcesz mieć dobrą wydolność płuc w trakcie wysiłku, to nie pal przed wysiłkiem.

 

Podeślę Ci na PW (prywatną wiadomość) ciekawe linki - na górze strony forum znajdziesz po prawej stronie taki czerwony punkcik, wejdź w niego i odczytaj wiadomość.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

korcjusz
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Nie martw się samą wagą, efekt będzie widoczny  z czasem. Trochę cierpliwości. Nikt nie zrzuca nadmiaru ciała w jednej chwili. Ten proces musi potrwać, jest to ważne dla zdrowia. Organizm musi się przyzwyczaić do nowego trybu życia.


  • 2

Profesjonalne, dla straży i nie tylko [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Przybych
  • Użytkownik
  • 6 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Waga stoi

Przestanę chyba w ogóle się ważyć. 2 dni temu 99.1, wczoraj 101.7, dzisiaj 101. Nie wiem o co tu chodzi... :P


  • 0



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024