Skocz do zawartości


Zdjęcie

Od suchego do Przypakowanego


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Gainer
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Od suchego do Przypakowanego

Jak w temacie, jeśli dobrze sie znacie. Lekarz powiedział że mam szybką przemianę materii. Co i jak często jeść żeby przytyć, mówie tutaj góra o 2-3 składnikach posiłków, różnie sie słyszy np "wiecej makaronów!, chudego sera!, nie tłustego sera! a babcia poprostu kręci nosem i mówi że wszystkiego dużo to i dużym się bedzie ?


  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Od suchego do Przypakowanego

Dobrze babcia mówi.

http://forum-kultury...est-dla-ciebie/


  • 1

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Od suchego do Przypakowanego

Lakarz twierdzi, że masz szybką przemiane materii? Po czym to wywnioskował?

Możesz być endomorfiiem, rano więcej węgli, na noc po treningu tak samo. :)


  • 1

Gainer
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Od suchego do Przypakowanego

Lakarz twierdzi, że masz szybką przemiane materii? Po czym to wywnioskował?

Możesz być endomorfiiem, rano więcej węgli, na noc po treningu tak samo. :)

Po pierwsze to dzięki za link do diety i treningów już zapisane w ulubionych działam odrazu.

 

Wnioskował po tym co mu kiedyś babcia o mnie nagadała że mało je a dużo biega i skąd on tą energie bierze :) Tak nawiasem zaciekawiłeś mnie "endomoriiem" co to oznacza i czy moge być czymś innym ? 


  • 0

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Od suchego do Przypakowanego

Sorry, ektomorfikiem*

Będzie Ci ciężko przytyć.

Dietę musisz sobie przyrządzić sam pod siebie, gotowe diety nigdy nie działają. ;)


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Od suchego do Przypakowanego

Pocieszające dla Ciebie jest to autorze tematu, że z wiekiem metabolizm Ci trochę zwolni i będzie Ci o wiele łatwiej zbudować masę mięśniową.

Co do tego, czy faktycznie masz szybki metabolizm, to można to stwierdzić na kilka sposobów:

 

1. Określić typ budowy ciała na podstawie tego linka:

 

http://forum-kultury...e/#entry1396282

 

2. Zbadać sobie poziom pewnych hormonów, np. wszystkich związanych z tarczycą - to hormony tarczycy odpowiadają w głównej mierze za tempo przemiany materii.

 

Masz wtedy zasadniczo kilka wyjść:

 

1. Poczekać conajmniej do 19 lub 20 roku życia z treningiem siłowym.

2. Ułożyć sobie samemu wysokokaloryczną dietę typu węglowodanowego, w której będą odpowiednie ilości białka, węglowodanów i tłuszczów oraz ich odpowiednie proporcje (pomiędzy nimi) - takie proporcje aby zmaksymalizować przyrost tkanki mięśniowej i żeby przyrost tłuszczu był możliwie jak najmniejszy.

Jeśli sam nie jesteś w stanie ułożyć sobie porządnej diety, to zleć to jakiemuś specjaliście, najlepiej takiemu, który jest dietetykiem znającym się nie tylko na redukowaniu tłuszczu, ale też na układaniu diet pod kątem budowania masy mięśniowej.

3. Ewentualnie inne rozwiązanie - wejście na masową (ukierunkowaną na przyrost mięśni) dietę tłuszczową, np. Anabolic Diet.

Ale tutaj już aby ułożyć sobie taką dietę musisz mieć bardzo dużą wiedzę, względnie aby ktoś Ci taką ułożył, to aby się na tym znać sam musi być na takiej diecie i na takiej diecie budować mięśnie.

Masowa dieta tłuszczowa spowalnia metabolizm i dlatego osobom, które na niej są jest łatwiej zwiększyć masę.

Co więcej osoby te na skutek radykalnej poprawy wrażliwości insulinowej mają wyjątkowo niski poziom tkanki tłuszczowej w organiźmie w granicach 8 - 10 % (bez farmakologii) - niektórzy przez cały rok.

 

Jeśli zdecydujesz się na masową dietę WĘGLOWODANOWĄ (nie musisz mieć jakiejś ogromnej wiedzy, aby na takiej diecie być), to zainteresować Cię powinno to:

 

http://forum-kultury...o/#entry1398728

 

w szczególności zaś to:

 

http://forum-kultury...z/#entry1398601


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Gainer
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Od suchego do Przypakowanego

Dzięki za zainteresowanie i bardzo przydatne informacje, udało mi sie ustalić iż jestem drobnokościsty, z dietą zrobie tak jak doradzano i skonsultuje to z jakimś dietetykiem napewno będzie wiedział wiecej odemnie. Typ mojej pracy częściowo nie pozwala mi na dość regularne posiłki, wiem że błędem jest to iż najwiekszy posiłek dnia konsumuje przed snem. Chcę zacząć małymi krokami wiedząc np co ograniczyć na początek a czego dostarczać ogranizmowi w większej dawce. 

 

 Mam 23 lata i troche późno sie obudziłem jeśli chodzi o utrzymanie ciałą w formie, 178 cm wysokości a waga 59kg pozostawia wiele do rzeczenia.

 

Mam jeszcze tylko pytanie czy na tym etapie którym jestem warto przejawiać jakiekolwiek zainteresowanie, produktami typu "suple" czy to wchodzi w gre dopiero dużo później. I czy ktoś poleca jakiś konkretny serwis jeśli chodzi o diety czy pierwsze lepsze co znajde na internecie albo lokalnie powinno być ok ?

 

P.S jestem w trakcie zapoznania sie z tym materiałem http://forum-kultury...tyki-sportowej/    A RychuP widać weteran w tym temacie dzieki za info z góry. :P


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Od suchego do Przypakowanego

Na suplementy przyjdzie pora jak już będziesz miał MINIMUM 6 miesięcy ciągłego i nieprzerwanego stażu na siłowni.

 

Co do wiedzy, to wejdź w mój profil:

 

http://forum-kultury...r/71983-rychup/

 

i zjedź rollerem myszy w dół do czasu aż znajdziesz linki do stron z wiedzą (jest ich wiele).

 

Miłego czytania.


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024