Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dieta - jak ją zacząć?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

Quality
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dieta - jak ją zacząć?

Wiek: 20

Waga: 95 kg

Wzrost: 195 cm

Doświadczenie treningowe: Zacząłem 3 lata temu - 9 miesięcy regularnie później parę miesięcy przerwy. I od tamtego momentu bardzo rzadko chodziłem na siłownię. W międzyczasie biegałem, jeździłem na rowerze, jakaś piłka coś. Ogólnie rzecz biorąc - ogólno-rozwojówka.

Chciałbym zacząć jakaś dietę, żebym był chudy i widział np. moje mięsnie brzucha (2 lata ćwiczyłem min. 3 razy w tygodniu brzuch), ale znowu mam 2 lata przerwy teraz. Aktualnie jestem kontuzjowany (skręcony staw skokowy), lecz w tym wolnym czasie chciałbym już sobie wszystko zaplanować. Treningi-rehabilitacja, dieta, ogólna przemiana swojego żywienia, ale nie wiem jak zacząć, co brać, czego unikać. Potrzebuję rad specjalistów.

Pozdrawiam


  • 0

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

Specjalistą nie jestem, ale wnioskuję że się troche zaniedbałeś.

Chcesz być chudy? Ja preferuję diete niskowęglowodanową. Jest nie bezpieczna, ale skuteczna. Jeżeli chodzi o ogólno rozwój, to przedewszystkim musisz zwiększyc teścia, biegaj, skacz, chodź po schodach, martwe ciągi, przysiady. Mooja rada? Pij zieloną herbate, pij kawę. Jeżeli potrzebujesz zakup lekki spalacz, wszystko zależy ile %bf.


  • 0

Quality
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

No BF solidny, więc nie ma co się nawet chwalić :D Głównie chciałbym informacje np. samego żywienia. Co daje największe efekty - i jest w miarę bezpieczne. W szczególności bez efektu jojo.


  • 0

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

Musisz być świaadomy tego, że bardzo łatwo jest wrócić do poprzedniej sylwetki. Jeszcze łatwiej, niż żbudować "taką" jaką oczekujesz. Powiem Ci tak jak każdemu, białko - mięśnie, ja aktualnie jem dużo białka, a bardzo, ale bardzo mało węglowodanów. Waga spada z dnia na dzień krytycznie, ale jestem świadomy też tego, że czuję się "źle". Kiedyś miałem 35%bf, czytałem cały czas na temat diety ketagonicznej, myślę, że możesz jej spróbować. Popatrz sobie na yt co i jak. :)


  • 1

Quality
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

35% bf? O kurde to troche duzo. Ja pewnie mam coś koło 22-24% kiedyś liczyłem, ale teraz mi sie nie chce bo skaw skokowy skręcony i miarka za daleko :D

A teraz aktualnie ile masz? 

 

Pytanko: Mam zamiar kupić sprzęt do ćwiczeń do 500 zł. Wiadomo bardziej kupię jakiś gotowy zestaw, ale mógłbyś coś polecić? Myślalem nad ławeczką, hantlami, 2 gryfy (prosty i skrzywiony). Pozniej dokupienie modlitewnika i wyciągu.


  • 0

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

Napisałem przed chwilą artykuł na temat diety. Sprawdź go. Ile bf teraz mam? Nie mam pojęcia, obliczę potem i CI powiem.

Chcesz wydać 500 zł? Chłopie, trzymaj hajsy. Kup skakankę (najlepiej z licznikiem) i pobijaj ciągle rekordy! Pieniądze wydaj na karnet na prawdziwą siłownię z trenerem. Tam będziesz miał dostęp do maszyn wszelkiego rodzaju oraz ograniczysz ryzyko ponownej kontuzji. Pamiętaj, że sylwetkę robi się w kuchni a nie na treningu. Pamiętaj o rozwoju nóg! Trening nóg podnosi teścia!


  • 1

Quality
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

No na nogi muszę uważać teraz z tą kontuzją. Kwestia taka, że te 500 zł wystarczy mi na parę miesięcy siłowni, a jak jeszcze do tego jakiś trener? Nie ma opcji. Wolałbym coś na poczekaniu załatwić do siebie do garażu. Jak to mówią najlepsi wychodzą z piwnic :D


  • 0

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

W galeriach teraz na wakacjach karnety kosztują po 85zł + jednorazowe wykupienie karty 30zł.

W dniach szkolnych karnet miesięczny kosztuje od 90 do 110zł.

Trener jest wliczony w tych pieniądzach, jest on od tego, abyś zapytał się go czy wykonujesz poprawnie ćwiczenie, lub aby podał Ci inne które możesz wykonać, nie jest to trener który Cię pilnuje lub pomaga.

No ale jeśli się uparłeś tak na tą piwnice...

Na pewno nie obejdzie się bez tej ławki, gryfu i hantli. No jak by nie patrzeć... Tutaj jest już 250 + 90 + 2x 35 = 410zł

Za 90 zł, nie kupisz obciążenia... Dlatego te 90 zł przeznaczysz sobie na... Dwa worki kleju.

Będziesz musiał wykombinować coś, aby zalać klejem coś proporcjalnego.

Wybacz, ale nie mam serca doradzać kupić Ci 2x 5kg i 2x2.5kg za te pieniądze... Chociaż nie jestem pewien czy i to by wystarczyło... Możesz poszukać też używanego sprzętu. Wtedy wyjdzie taniej.

Pamiętaj, że nikt Ci w piwnicy nie pomoże, nikt nie będzie asekurował, motywował ani nikt Ci nie powie czy robisz dobrze technicznie.


  • 1

Quality
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

Trochę siedziałem na siłowni, nauczyłem się tej podstawowej techniki i jakby ją czuję. Mam kuzyna, który od 3 lat jest licencjonowanym trenerem to jak coś to go się zapytam, aktualnie robi dietetykę, więc co nieco powienien wiedzieć nt. diety.

Mam ofertę: ławka, gryf prosty, 2 hantle, 60kg obciązenia za 480 zł. Chyba warto?


  • 0

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

Ławka spełnia warunki BHP? :D

Gryf prosty jaki? Ten 8kilowy?

A to obciążenie żeliwne?


  • 1

Quality
  • Użytkownik
  • 8 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

Normalna ławka - tak naprawdę to cały zestaw tylko w specjalnej cenie, wszystko nowe. 

A jaka różnica jest między obciążeniem żeliwnym, a np. bitumicznym? Gryf tak 8 kg.


  • 0

Krasnolud
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 51 postów
  • Pomógł: 2
8
Neutralna
  • Lokalizacja:Rzeszów
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :42
  • Klatka piersiowa [cm]:112
  • Pas [cm]:98
  • Udo [cm]:67
  • Przysiad [kg]:-
  • Wyciskanie [kg]:80
  • Martwy ciąg [kg]:-
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Dieta - jak ją zacząć?

Miałem na myśli obciążenie betonowe, otoczone plastkiem. A takie, że na hantlach nie miałbyś ciekawie gdyż są duże. :)

Ja i tak bym się zastanawiał jednak nad siłownią.

Jeżeli będziesz z tego zadowlony, to bierz.


  • 1



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024