Skocz do zawartości


Zdjęcie

BCAA dawkowanie.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
33 odpowiedzi w tym temacie

tofik11116
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.
RychuP i Joks dzięki wielkie, odpowiedzi mega...
Joks powiem szczerze że po przeczytaniu tego co napisałeś zwątpiłem w to co słyszałem wcześniej.. ja właśnie jadłem dużo białego ryżu a Ty napisałeś żeby lepiej go unikać, to samo tyczy się serków wiejskich, również go jadłem, aczkolwiek więcej twarogu ale chudego nie półtłustego jak napisałeś.. wagę posiadam w domu i czasami ważę produkty, ale z reguły jest to tak ze szykuje torebkę ryżu 150gr (niestety bialego) i do tego pierś z kurczaka(z reguły jeden filet na 2 lub 3 razy)..
Wiedziałem ze wybór suplementów nie będzie łatwy :)
Nie chce pakować w siebie niewiadomo czego i niewiadomo ile :)
Myślałem ze połączenie bcaa+kreatyna i dobra miska będzie w miarę przynosić efekty (mimo że nie szybko) a tu nagle taka ilość wiedzy i różnych suplementów :)
Za ktore oczywiście wam dziekuje :)
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.

dokladnie tak. ryz bialy ma bardzo duzy ig (indeks glikemiczny) i jest najbardziej przetworzonym ryżem. lepszym zamiennikiem bedzie ryz basmati ale wiadomo koszty. w diecie chodzi tez o urozmaicenia by nie jesc ciagle tego samego i dostarczac roznych witamin&mineralow z produktow dlatego wymienilem najpopularniejsze zrodla weglowodanow. czasem makaron, czasem ryz basmati, czasem ziemniaczki a czasem kasza ;) ad. twarozków to unikamy ich dlatego gdyz jest w nich smietana :/ dlatego najlepsze sa twarogi. z doswiadczenia polecam półtłusty 4%. chudy 0% jest tez zbyt przetworzony i pozbawiony smaku. zreszta nie popadajmy az tak w skrajność. jest wiele osob ktorych nie stac i tez jedza ryz bialy. wszystko zalezy od Twoich finansow. zawodowcami nie jestesmy wiec az tak ścisłych regol nie musimy sie trzymac wiec nie musisz wywracac swojego jadlospisu o 180%. ważne bys dorzucal do posilkow warzywa bo wiele osob o tym zapomina :/ oczywiscie najlepiej świeże tym bardziej puki jest sezon, dopiero po sezonie mozna kupowac mrożone ktore niestety sa gorsze.

 

ad. kreatyny to osobiscie zawsze polecam znajomym brac po dluzszej przygodzie z silownia. chociaz 8-12 miesiecy. na poczatku przyrosty sa tak piekne i postepy ze wielu nawet zapomina o diecie a maja mimo to postepy (taka reakcja miesni na wysilek). dopiero pozniej jest coraz ciezej cos zbudowac i wtedy mozna sobie dorzucic kreatynke. teraz na Twoim miejscu przeliczylbym sobie dietke i kupil np. bialko jesli masz jego braki. w sumie szczerze powiedziawszy to nawet bialko wychodzi cenowo lepiej niz aminokwasy. aminokwasy to nic innego niz strawione juz bialko wiec jak bedziesz je bral odpowiednio dlugo przed treningiem np 1,5h to osiagniesz ten sam efekt jak bys bral aminokwasy...a skoro cos daje takie same efekty to po co przepłacać  :chris: aminki polecam tylko osoba na redukcji gdy muszą je brac szybko przed sesja aerobowa by ochronic miesnie przed spadkami.w innych sytuacjach bialko sprawdza sie o wiele lepiej


Użytkownik Joks edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


tofik11116
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.
Fakt zawodowcem nie jestem :) i interesujące jest to co piszesz.. więc teraz się zastanawiam czy zainwestować w bcaa (bo kreatynę mam, ale stoi nie ruszana) czy lepiej w białko o którym pisałeś??
Co do diety to będę się starał wprowadzać urozmaicenia i opserwować swoje ciało jak zareaguje...
  • 0

tofik11116
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.
Nie cała Twoja wiadomość mi się wyświetliła (ach te smartfony ;) ) dlatego spytałem co lepiej kupić.. ale przeczytałem całą i wnioskuję ze polecasz białko.. tylko teraz nasuwa mi się pytanie czy samo białko?? :)
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.

Tutaj masz wymienione szczegółowo jakie produkty jeść.

 

http://forum-kultury...ć/#entry1396925

 

Do warzyw, które warto jeść wymienionych przez @Joks dodałbym jeszcze cebulę - może być cebula czerwona (jest delikatniejsza w smaku) lub biała - taka po której lecą łzy jak się ją kroi (jest ostrzejsza).

Wystarczy po zjedzeniu posiłku w którym była cebula umyć porządnie zęby i ewentualnie wypłukać płynem Listerine i już nic nie czuć, albo umyć, a potem tic-tac lub guma orbit.

 

Z odżywek - jeśli jesteś osobą typowo ektomorficzną, to albo gainer albo bulk + kreatyna + ALA.

Ewentualnie odżywka białkowa (koncentrat lub izolat) + kreatyna + ALA.

Tak naprawdę, to jeśli budujesz masę bardziej przyda Ci się odżywka białkowa lub węglowodanowo - białkowa, bo taka odżywka zawiera WSZYSTKIE potrzebne aminokwasy, a nie tylko bcaa (te też).


Użytkownik RychuP edytował ten post Ponad rok temu

  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.
Białko jak dostarczasz z diety to w prochu jest zbędne, węglowodany to samo.

Joks: z bcaa nie do końca się zgodzę, na redukcji jak ktoś ma słabą dietę to i aminokwasy nie zapobiegną spadką, a gdy dieta jest odpowiednia to czy z nimi czy bez spadki będą minimalne. Jak pisałem wcześniej ja na masie czuję różnice w regeneracji i kolejny bonus przy dużych dawkach nie ma mowy o zakwasach, doms'ach czy jak tam już kto zwie.
  • 0

Joks
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 6459 postów
  • Pomógł: 9
16
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.

tak. jesli dieta kuleje to wiadomo z pustego to i Salomon nie naleje ;) a co masz na mysli piszac duze dawki? 2g/10kg ? podpytuje bo zawsze spotykam się z dawkowaniem utartym aminokwasów 1g/10kg przed i po. a to jest jak dla mnie najniższa możliwa dawka xD i jesli sa fundusze to zawsze sam tez biore wieksze dawki. wtedy idzie odczuć różnice na treningu


  • 0

...:::-+=[efekt genetycznego daru, niedługo zabraknie dla mnie ciężaru  :P]=+-:::...


RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.

W większości zaleca się dawkowanie BCAA w ilości 1g/10 kg m.c. 30 minut przed i 1g/10 kg m.c. zaraz po treningu.

Już taka dawka jest skuteczna.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

tofik11116
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.
W sumie wyciągając wnioski z tego co piszecie, to chyba najlepiej na początek faktycznie kupić białko i ewentualnie zjeść tą kreatynę która mam (bo przecież nie wrzucę

Użytkownik tofik11116 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

tofik11116
  • Użytkownik
  • Pip
  • 16 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.
.....i obserwować postępy.. bo już powoli jak na początkującego zaczynam się w tym wszystkim motać
  • 0

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.

tak. jesli dieta kuleje to wiadomo z pustego to i Salomon nie naleje ;) a co masz na mysli piszac duze dawki? 2g/10kg ? podpytuje bo zawsze spotykam się z dawkowaniem utartym aminokwasów 1g/10kg przed i po. a to jest jak dla mnie najniższa możliwa dawka xD i jesli sa fundusze to zawsze sam tez biore wieksze dawki. wtedy idzie odczuć różnice na treningu

Raczej 4-5g/10kg. Tyle że już czuć poprawę przy 20-30g okołotreningowo. Mowa oczywiście o czystym bcaa, a nie jakiś mixach z glutaminą czy jeszcze czymś innym.
  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.

Raczej 4-5g/10kg. Tyle że już czuć poprawę przy 20-30g okołotreningowo. Mowa oczywiście o czystym bcaa, a nie jakiś mixach z glutaminą czy jeszcze czymś innym.

Jesteś pewien, że tak duże dawki są bezpieczne ? Przecież dla 100 kg gościa, to by oznaczało 40 - 50 g BCAA przed treningiem i 40 - 50 g po treningu.

Raz, że jest to nieekonomiczne (czyt. dużo kosztuje), to po drugie wcale dawkowanie w tak dużej ilości nie musi się przełożyć na lepsze efekty.

 

Na stronie Fabryka Siły jest artykuł na temat BCAA i tam podane jest dawkowanie 0,5 g/10 kg m.c. przed i 0,5 g/10 kg m.c. po.

 

Ja natomiast najczęściej spotykałem się z zaleceniem by dawkować 1 g/10 kg m.c. przed i 1 g/10 kg m.c. po - taka dawka nie tylko jest skuteczna, ale na pewno jest też bezpieczna.


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

faluś
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2260 postów
  • Pomógł: 138
362
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.
Chodzi mi o dawkę łączną, czyli jak chcesz przed i po treningu to 2x 20-25g. Tak czy inaczej nadal nie można powiedzieć, że to ekonomiczne dawkowanie.

Dawkowań bcaa jest na prawdę wiele, w sumie co osoba to inaczej. Dla mnie jak pisałem 20-30g okołotreningowo to minimum by były jakieś plusy suplementaacji.
  • 1

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: BCAA dawkowanie.

Dokładnie dawkowanie bcaa na 5-10g to strata pieniędzy i czasu. Taka suplementacja nie przynosi żadnych efektów. Dawki skuteczne zaczynają się od 20-30g w zależności od wagi. Tak jest to nieopłacalne dla większości bo koszty są ogromne.


Mateusz Pawlak ;)




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024