Skocz do zawartości


Zdjęcie

Suple do rozpisania


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Aser
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Suple do rozpisania

Witam.Zamierzam w poniedziałek kupić kilka supli i zapytam przy okazji wasze opinie na temat moich zamierzeń co do kupna ich.A więc :

 

 

 

FA GOLD WHEY PROTEIN

Kreatyna Multipower

UNS Mass Schock

BCAA XTRA ACTIVLAB


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suple do rozpisania

Co do pierwszej odżywki, to masz na myśli FA GOLD WHEY PROTEIN Isolate (Fitness Authority - Gold Whey Protein Isolate) ?

Jeśli tak, to jest to bardzo dobra odżywka - FA jest renomowaną firmą, a jej izolat jest jednym z najlepszych na rynku odżywek tego typu.

 

Co do Kreatyna Multipower (Multipower - Power Creatine - 500 g), to jedna z najlepszych kreatyn na rynku (obok kreatyny z takich firm jak Olimp, Universal, Trec, FA, Inkospor, etc), a kto wie, czy nie najlepsza - bierz śmiało.

 

UNS - Mass Shocker, to gainer - jeśli się na niego zdecydujesz, to bierz go tylko po treningu jbc, w dni nietreningowe nie musisz.

 

BCAA XTRA Activlab - na masie w zasadzie zbędne, no chyba, że masz sporo innych aktywności poza siłownią i chcesz poprawić regenerację.

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...0-kaps-2,p.html


  • 1
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.

Aser
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suple do rozpisania

Rychu leci + .Co jeszcze powiesz mi o BCAA Gforce i HighSpeed i Turbo Jet? Opłaca się kupić którąś z nich ?

 

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...eed-10-g,p.html


  • 0

RychuP
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 1075 postów
  • Pomógł: 81
307
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Suple do rozpisania

Ekspertem nie jestem, ale jak dla mnie to z takimi preparatami jak BCAA GForce z Treca, High Speed z Treca i Turbo Jet z Treca jest tak, że:

 

Albo faktycznie np. taki HighSpeed, czy Turbo Jet szybciej się wchłania i przyswaja po dostaniu się do żołądka i różnica pomiędzy tymi produktami co wymieniłeś, a jakimś tańszym BCAA jest analogiczna do tej jaka jest pomiędzy izolatem białka serwatkowego, a koncentratem białka serwatkowego (krótszy czas trawienia, szybciej dostaje się do krwioobiegu, etc) i dlatego cena jest wyższa

 

albo jest z tymi trzema preparatami tak jak z nowszymi formami kreatyny (kre-alkalyn, jabłczan, orotan, azotan, etc), że producenci tworzą mity na temat ich niezwykłej skuteczności, tzn. większej niż monohydrat kreatyny, a tak naprawdę w niezależnych badaniach okazało się, że monohydrat jest albo tak samo dobry jak nowe formy kreatyny, albo nawet lepszy, a ile razy tańszy.

Niejaki _Knife_ będący moderatorem na forum Body-Factory napisał kiedyś w starym artykule tak:

 

Jeśli już chcesz coś kupić:

KREATYNA MONO - dobra jakość, dobra cena (bez trudu kupisz za góra 50 zł - 500 g kreatyny - która wystarczy na bardzo długo - 100 porcji po 5 g). UWAGA: nie istnieje silniejsza i słabsza kreatyna. Nie opłaca się kupować jabłczanu, orotanu, chelatów, chlorowodorku kreatyny. Niestety, producenci suplementów posuwają się nawet do bezczelnego oszukiwania klientów, twierdząc, że porcja 0,75 g "nowej kreatyny HCL" (chlorowodorku) jest lepsza niż 5 g monohydratu kreatyny! Co ciekawe, wspomnianychlorowodorek kreatyny "Creatine HCl" jest sprzedawany w cenie 70 zł za 100 g kreatyny... a klasyczną, najskuteczniejszą formę kreatyny (MONOHYDRAT) można dostać za ... 10 zł za 100 g.

Chcesz się nabrać? Kupuj "wodorochlorek kreatyny", "orotan", "chelat" i inne "potężne" formy kreatyny.

Czy siedem razy droższy produkt jest siedmiokrotnie lepszy?

Niestety, nie ma na to żadnych dowodów naukowych.

Jeśli dopiero zaczynasz treningi, nie kupuj od razu dziesiątek odmian kreatyny, stacków, boosterów (no-shotgun, mesomorph, green magnitude, horse power, nitrobolon itd.) jeśli nie masz długiego stażu treningowego. I tak nie zauważysz różnicy. Zresztą ilość zakupionych suplementów nie przełoży się na efekty. Każdy swój cykl opieram o MONOHYDRAT kreatyny. On działa zawsze, jest tani i skuteczny. Badania naukowe potwierdzają jego efektywność i bezpieczeństwo dla zdrowia. Tego samego niestety nie można powiedzieć o najnowszych wynalazkach z USA (stackach) - kreatyna mono jest bardzo długo dostępna na rynku, przeprowadzono setki jej badań. Stacki dostępne są krótko, interakcje są nieznane, podobnie długofalowy wpływ na zdrowie człowieka.

ZASTRZEŻENIE: zanim sięgniesz po kreatynę - najlepiej mieć kilka miesięcy stażu na siłowni, przemyślaną dietę, trening itd.


Słyszałem, że jabłczan/ester/orotan/stack jest lepszy/silniejszy od monohydratu i że monohydrat "zalewa" w trakcie stosowania wodą?

Są to legendy sprzedawców - którzy mają wiele form kreatyny i oczywiście chcą sprzedać NAJDROŻSZE WERSJE (orotan, jabłczan itd). Porównaj cenę orotanu i monohydratu - znajdziesz odpowiedź dlaczego promuje się ten pierwszy...

MONOHYDRAT jest bardzo długo na rynku, jest bezsprzecznie bardzo skuteczną wersją kreatyny. Ciężko powiedzieć, że jakaś wersja kreatyny jest "silniejsza" od innej - a różnice cenowe są duże (silniejsze są co najwyżej poszczególne napoje alkoholowe - bo jedne zawierają 5% a drugie 40% alkoholu w opakowaniu; o kreatynie nie da się tego powiedzieć!) Nie myśl, że nowe wynalazki okażą się lepsze. Jeśli chodzi o stacki/pompery - to dodatki w nich zawarte poprawią jedynie komfort treningu, regenerację itd. Nie myśl nawet, że pieniądze zainwestowane w stacki będą proporcjonalne do efektów ich stosowania STACKI niestety nie są "silniejsze" np. od monohydratu kreatyny.

Co gorsza (dla sprzedawców mitów) w badaniach naukowych okazało się, że monohydrat jest wyjątkowo stabilną formą kreatyny i bardzo wolno ulega degradacji do nieaktywnej kreatyniny (tak więc reklamowe przekazy o rzekomej niezwykłej stabilności i wyższości KREALKALYNU w stosunku do mono można zignorować). POTRZEBA WIELU DNI, ABY MONOHYDRAT PRZESTAŁ BYĆ AKTYWNY I ZAMIENIŁ SIĘ W KREATYNINĘ. .

Jeśli chodzi o rzekome "zalewanie" po monohydracie to efekt w najgorszym razie jest nieznaczny, a w najlepszym nie występuje.

Tempo degradacji kreatyny do kreatyniny wzrasta w środowisku kwaśnym, jednakże by efekt tej degradacji był maksymalny pH musi być w granicy 3-4,15. Czas półtrwania odnośnie zamiany kreatyny na kreatyninę według danych opracowania jakiego autorami są(Persky AM, Brazeau GA, Hochhaus G) wynosił przy pH 1,4 ; 3,7 i 6,8 odpowiednio 55 ; 7,5 i 40,5 dni. Zgodnie z tym mniej niż 0,1 g z dawki 5 g może być stracone w ciągu 1 godziny. Z tego względu zamianę kreatyny do kreatyniny w układzie pokarmowym możemy określić na minimalną biorąc pod uwagę czas przebywania[14].

 

Wnioski: na Twoim miejscu na początek bym kupił np. BCAA XTRA Activlab i jeśli będziesz zadowolony z niego, to używałbym tylko tego produktu, a jeśli nie, to po zużyciu puchy BCAA XTRA Activlab możesz sobie wtedy kupić droższy preparat np. BCAA Turbo Jet, etc.

Moim zdaniem na początek nie ma co przepłacać.

 

Chodzi o ten produkt: http://www.fabrykasi...t-200g-2,p.html


  • 0
Jeśli Ci pomogłem swoją wypowiedzią (postem), to kliknij "strzałkę w górę na zielonym tle" przy mojej wypowiedzi, która okazała się pomocna.
Jeśli nie pomogłem bezpośrednio Tobie, ale uważasz, że moja wypowiedź może być pomocna dla innych użytkowników, to możesz postąpić podobnie.



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024