Skocz do zawartości


Zdjęcie

Plan


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Turboxxx
  • Pytanie
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Plan

Mam pytanie jaki plan treningowy można ułożyć aby wyrzeźbić partie ciała(biceps,triceps,plecy.nogi,brzuch,barki),konkretnie jak to wszystko rozplanować i ile trzeba czasu na regeneracje??
I czy dało by się to zrobić w warunkach domowych. Mam 15 lat,187cm wzrostu,81kg wagi,brak doświadczenia treningowego.


  • 0

Xawder
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

Cześć,

Jeśli chodzi o rzeźbę, to pamiętaj, że za twój wygląd odpowiada głównie dieta, czyli odtłiszczone ciało. Co do treningu, jeśli jesteś początkującym to polecam FBW - full body workout. Czyli robisz każdą partię codziennie, ewentualnie jak to będzie ci za mało, możesz robić wszystkie mięśnie plus danego dnia robisz jedną partię troszkę cięższą. Dalej., wypisałeś chyba wszystkie partie, oprócz klatki, co mnie bardzo zdziwiło, bo uważam, że klatka jest bardzo ważna, tyb bardziej w wyglądzie. . Regeneracja - sam musisz określić jak szybko potrafi regenerować się twój organizm. Brzuch, łydki i przedramiona renegerują się od razu na następny dzień, a np. klatke będziesz czuł i dwa dni po treningu, ale skoro nie będzie to jakiś mocny trening z ogromnym obciążeniem, to nie ma co się przejmować ( chociaż zakwasy pewnie złapią). Lecimy dalej czyli warunki domowe - teoretycznie tak, praktycznie wygląda to trochę gorzej. W domu jak masz hantelki i sztange, to powinieneś sobie popatrzeć różne ćwiczenia do tego podciąganie się, przysiaadyy pompki itp, ale i tak sądzę, że to nie dorówna siłowni. Po jakimś miesiącu polecam przerzucić się na robienie parti raz w tygodniu . Sam mam to połoączone : klatka + tricek ( sporo osób uważa, że to złe połączenie, ale na klatke dopasowane mam takie ćwiczenia, że nie nadużywają tricka tak bardzo. Potem są plecy i bicek, a nastepnie plecy i barki. brzuch robię kiedy tylko mogę, od raza do sześciu razy w tygodniu.
Mam nadzieję, że choć trochę Ci pomogłem. Muszisz mieć świetne warunki mając taki wzrost i wage w tym wieku. Życzę Ci powodzenia i nigdy nie daj sobie wmówić, że nie dasz rady, bo wszystko jest osiągalne. Tak jeszcze dodam, że sam trening nie jest taki trudny, gorzej z utrzymaniem " diety " chociaż nie jest tak źle jak się może wydawać. Ja mniej więcej ją trzymam, ale nie mam rozpisanej, po prostu wiem ile czego mi potrzeba i tyle dostarczam organizmowi w ciągu dnia.

                          Pozdrawiam ;)


  • 0

Olosek
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 2749 postów
  • Pomógł: 76
233
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Dolnośląskie
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Piłka nożna, kolarstwo, dietetyka, technologia
  • Staż [miesiące]:od września 2013
  • Wzrost [cm]:185
  • Wyciskanie [kg]:130(zima 2014/15)
  • Martwy ciąg [kg]:195 (zima 2015/2016)
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Plan

Tutaj masz informacje na temat treningu w domu : TRENING DOMATORA  :) 


  • 0

ZAPRASZAM DO OBEJRZENIA: DZIENNIK TRENINGOWY OLOSEK 

 

W RAZIE PYTAŃ, PORAD ZAPRASZAM NA PRIV

 

POZDRAWIAM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024