Skocz do zawartości


Zdjęcie

Pomoc w ogarnieciu diety.


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Michalloo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:187

Napisano Ponad rok temu

Pomoc w ogarnieciu diety.

Witam , 

Mam 25lat , 187cm wzrostu i 80kg wagi. Moje zapotrzebowanie PPM 1933 , a CPM to 3800 (wzor Harrisa - Benedicta) chodzi o budowe masy miesniowej.

Hmm , cwicze od 2miesiecy praca na siłowni polegała głownie nad poprawa kondycji i rozruszaniu miesni (bieganie 30-40min , i pozniej delikatne ciezary na 'maszynach') , zobaczywszy postep w wydolnosci wziołem sie wkoncu za budowanie sylwetki. Odgapiłem trening FBW , dwa plany , 3x w tygodniu ABABAB... , no i w zycie zaczołem wprowadzac diete.
Wprowadziłem zdrowe produkty w zycie tylko ze 'dawkowanie' na oko.
Wyglada to mniej wiecej tak:

sniadanie :
owsianka na mleku(0,5%) do tego w zaleznosci od ochoty : rodzynki , miod , daktyle , owoce pokrojone w kostke , migdaly , pestki dyni.
Mniej wiecej po 2h zjadlem serek wiejski.

Obiad:
kurczak/tunczyk na oliwie z oliwek (rozne przyprawy) do tego makaron/ryz z jakias niewielka iloscia sosu dla smaku i jakies warzywko (szpinak , brokuły , marchewka , ogorek , pomidor )
i po 2h jakis owoc (jabłko , pomarancz)

kolacja:
twarog , mleko , wiadomo cos nisko weglowodanowego.

Przed treningiem bialko , w trakcie carbonic i po białko.
 Jest ktos w stanie ułozyc z tego diete ile gramow czego , cos poprawic , jakas rade dac , cos dokupic. I jeszcze jest jeden problem a mianowicie pracuje na kopalni (dalem duza aktywnosc we wzorze , bo ze tak powiem caly czas jestem w ruchu w pracy i do tgo jedze na rowerze (7km i jedna strone palac ok 200kcal) oraz pracuje na IVzmiany (od 6 , 12 , 18 , 0:00 ) jak zachowac diete w poszczegolnych zmianach , co zjesc po ostatniej zmianie wracajac o 8 rano i kladac sie spac ? czy to zadne roznica akualnie 'oszukuje organizm' wracajac o 8  pracy jem "kolacje" i klade sie spac , wstaje powiedzmy o 14stej i zaczynam od sniadania.

                                                                                    Z góry dziekuje.


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ogarnieciu diety.

PPM 1933 , a CPM to 3800 (wzor Harrisa - Benedicta)

 

Co to znaczy? Skad wziełeś takie liczby?


  • 0

TKWM


Michalloo
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:2
  • Wzrost [cm]:187

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ogarnieciu diety.

PPM-Podstawowa przemiana materii ,czyli najnizszy poziom przemiany energi do zachowania podstawowych funkcji zyciowych.
CPM-Całkowita przemiana materii ,czyli laczna wartosc przemian energi.
 
Jest to poprostu moje zapotrebowanie kaloryczne dzienne , wyliczone ze wzoru Harrisa.
PPM[kcal] = 66,47+(13,75xwaga(kg)) + (5xwzrost(cm)) - (6,75xwiek)
CPM=PPM x (od 1,4 do 2.2 )<-- tym okreslamy swoja akytwnosci ruchowa. 


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Pomoc w ogarnieciu diety.

Korzystamy na forum z podobnego wzoru do liczenia.

Domyślam się, że ten jadłospis co podałeś nie ma 3800 kcal

 

Poza tym trzeba ustalić makroskładniki:

 

- 2 g białka na 1kg wagi ciała

- 1g tłuszczu na 1kg wagi ciała

- reszta to węglowodany

 

1 gram białka ma 4 kcal, tak samo węglowodany 4 kcal, natomiast 1g tłuszczu to 8 kcal


  • 0

TKWM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024