Skocz do zawartości


Zdjęcie

Posiłek potreningowy


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

Resnet
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:Od sierpnia 2013
  • Wzrost [cm]:183
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:118
  • Udo [cm]:63
  • Przysiad [kg]:140x3
  • Wyciskanie [kg]:110
  • Martwy ciąg [kg]:160x3
  • Waga [kg]:89

Napisano Ponad rok temu

Posiłek potreningowy

Cześć! Jak to wiadomo, ludzie dużo mówią, co za tym idzie, słyszałem wiele wersji tego jak należy odżywiać się po treningu. Nie mam na myśli kilku godzin później, lecz co należy wrzucić na ząb chwilę po tym jak to wyszliśmy z siłowni. Opowiem krótko o tych teoriach:
1. Należy tuż po treningu dostarczyć białko i tylko wyłącznie białko w ciągu pół godziny aby nie wywołać katabolizmu.
2. Należy dostarczyć węglowodany od razu po treningu, bo to one są najważniejsze w regeneracji mięśnia.
3. Podczas treningu siłowego wytwarza się hormon wzrostu, który jest zabijany przez posiłek, przez co należy jeść przynajmniej po godzinie od zakończenia sesji.
4. Po treningu organizm jest "wyjałowiony", przez co słabo przyswaja białko i węglowodany złożone, więc niezbędne są węgle proste.
5. Należy jeść klasyczny posiłek tuż po treningu.

Jeśli chodzi o pierwszy punkt, wydaje się być sensowny, lecz ja na przykład po wypiciu shake'a mam wzdęcia, czuję się jak balon (czyżby się nie przyswoiło? - kiedy za dnia wypiję [sporadycznie], nie ma problemu).
Natomiast trzecia wersja WYDAJE MI SIĘ być bzdurą.

Co o tym sądzicie i co jecie po treningu?


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek potreningowy

Teorii jest wiele każdą ma zwolenników i przeciwników.

 

Bezpośrednio po treningu to sie trzeba umyć i przebrać a nie łapać za magiczny szejker. Wrzucasz białko + węgle proste bez tłuszczy a jak dojedziesz do domu jesz normalnie. Wy za bardzo sie rozdrabniacie na tym ile minut do tego posiłku mam mieć a ile do tamtego. Czy 2g węgli mnie zaleje bardziej czy mniej. 

 

Co do hormonu wzrostu który się wydziela podczas treningu to wysoki wyrzut insuliny faktycznie go tłumi więc naszprycowanie się weglami prostymi bezpośrednio po treningu w mojej opinii jest marnym rozwiązaniem ;)


Mateusz Pawlak ;)


Litwin81
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3380 postów
  • Pomógł: 40
146
Bardzo Dobra
  • Lokalizacja:Gdynia
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Różne
  • Staż [miesiące]:Długi
  • Wzrost [cm]:168
  • Biceps [cm] :40
  • Klatka piersiowa [cm]:105
  • Pas [cm]:82
  • Udo [cm]:65
  • Przysiad [kg]:170/15*120
  • Wyciskanie [kg]:140/19*100
  • Martwy ciąg [kg]:185/10*150
  • Waga [kg]:85

Napisano Ponad rok temu

Re: Posiłek potreningowy

Zależy od celów.Insulina jest potężniejsza(bardziej anaboliczna) od hormonu wzrostu.Gdy jesteś na redukcji długie utrzymywanie hgh wydaje się być zasadne,jednak na masie lepiej dać węgle do białka 3:1 a insulina spowoduje ze szybciej się zregenerujemy.Nad hgh możemy skupić się przed snem,jedząc posiłek białkowy,a nie węgle.


  • 0
"Lepiej umrzeć na stojaco niż żyć na kolanach."



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024