Skocz do zawartości


Zdjęcie

Prosze o porade


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
1 odpowiedź w tym temacie

adamch
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Prosze o porade

Witam serdecznie

 

Prosze o porade

treningi ogolno rozwoje rozpoczalem od miesiaca, wczesniej, kilka lat temu (obecnie 27) machalem na silowni przez kilka miesiecy, potem doszla praca siedzaca wziela gore + ogolna dyskopatia kregoslupa, na chwile obenca jestem zdrowy i wrocilem na silownie.

 

Mam napisana diete od kilku tygodni, chcialbym powaznie zajac sie swoim cialem

 

 

aktualnie na 90kg wagi posiadam diete ktora sklada sie z:

 

B223 W363 T21 2767

 

przyznam ze ciezko mi ja wdrozyc w zycie, ale staram sie jak moge

otrzymalem takze plan treningowy w ktorym dietetyczka zaznaczyla zeby darowac sobie bieganie jako forma rozgzewki przed cwiczeniami ze wzgledu na utrate kalorii i mozliwosc katabolizmu miesni

Lubie biegac i forma jako rozgrzewka jest dla mnie najelpsza, czuje sie po tym po prostu lepiej - 20 minut biegu wystarcza mi na dobre rozgrzanie ciala i moje pytanie czy z takim bieganiem dodajac do tego BCAA jest mozliwe bym spalil tak duzo bialka?

 

 

Moim celem nie jest budowanie czystej kulturystycznej sylwetki na miare zawodow, a ogolne zrzucenie oponki i rozbudowanie tkanki miesniowej.

 

Wielu uzytkownikow pisze o tym ze masa vs rzezba to dwa odmienne stany ktorych nie da sie realziowac w tym samym czasie.

W internecie jest nostwo filmikow ludzi z kilku kg nadwaga ktorzy po swojej metamorfozie uwydatniaja swoj kaloryfer, miesnie i gubia zbedne kg.

 

Jaka jest na to rada? czy po kazdym treningu robic np jakie areoby? lub w dni nie treningowe biegac na silowni?

Prosze o rade.


  • 0

lezu
  • Ekspert
  • PipPipPipPip
  • 4945 postów
  • Pomógł: 65
381
Wyśmienita
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Motoryzacja
  • Wzrost [cm]:190
  • Pas [cm]:78
  • Martwy ciąg [kg]:4x170
  • Waga [kg]:91,5 1.06.14

Napisano Ponad rok temu

Re: Prosze o porade

Na początek to zmień dietetyka lub kompletnie zrezygnuj z ich usług, bo to co oni głoszą to śmiech na sali.
Spokojnie możesz się rozgrzewać przed każdym treningiem na bieżni - żaden katabolizm Cię nie dopadnie.


Skoro chcesz pozbyć się tkanki tłuszczowej to musisz mieć deficyt kaloryczny. Nie wiem ile wynosi Twoje zerowe zapotrzebowanie na kalorie, ale możesz na początek bazować na tej kaloryce i makroskładnikach, które rozpisał Ci dietetyk. Z drugiej strony masz bardzo mało tłuszczy w diecie. Zwiększyłbym je chociaż do 50g na dzień. 


Tak to prawda, nie da się jednocześnie budować masy mięśniowej i pozbywać się nadmiaru tłuszczu. To dwa przeciwstawne procesy.
Ci którzy po zrzuceniu sporej nadwagi od razu "są w formię" po prostu zawsze te mięśnie mieli tylko były przykryte tkanką tłuszczową - stąd nie było ich widać.

Na początek możesz wrzucić sobie 2 sesje tygodniowo aerobów po treningu siłowym zaczynają od 15-20min. Z czasem stopniowo zwiększasz czas ich wykonywania.
Pamiętaj jednak, że aeroby to trening tlenowy, który możemy wykonać w przedziale tętna od 110 do 140 uderzeń na minute. Bieganie to już trening beztlenowy (anaerobowy), gdyż wykręcamy dużo większe tętno.
 


  • 0

Dołączona grafika
"Mogę zaakceptować swoją porażkę, ale nie zaakceptuje tego, że nie próbowałem"
~ Michael Jordan




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024