Skocz do zawartości


Zdjęcie

Dawkowanie białka


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

Piotrek2000
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Dawkowanie białka

Witam.

Kupiłem białko ( 2.3kg ) mam 15 lat wzrost 176 waże 63kg. Mam zamiar kupować jedno opakowanie białka (2.3kg ) na miesiąc ponieważ na więcej mnie najprosciej nie stać. Chciałbym się dowiedzieć jak to białko powinienem dawkować. Proszę o pomoc. Z góry dziękuję.


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie białka

Diete masz? Białko dawkuje się jako uzupełnienie diety. Musisz mieć dietę aby mieć co uzupełniać...


Mateusz Pawlak ;)


Piotrek2000
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie białka

Nie mam diety, lecz zdrowo sie odżywiam, nie spożywam fast foodów ani innych niezdrowych rzeczy. Postabnowienie noworoczne nie jeść przez cały rok czekolady : P  PS: narazie sie udaje : P Chciałbym mieć lepsze efekty jeśli chodzi o wielkość moich mięśni. Dziennie spożywam od 20 do 40 gram białka z produktów żywnościowych. Do dietetyka lub trenera który mi ułoży diete mam zamiar zapisac sie dopiero w czerwcu. Jeśli chodzi o dzienne dafkowanie białka myslałem o 140g produktu czyli 105gram białka. Jednak biorąc taką porcję nie starczy mi na cały miesiąć tego białka. Lepiej przez pewien czas brac 105g białka, a przez reszte miesiąca gdy białko skończy mi sie nic nie brac i czekac do nastepnego miesiąca aż bd mógł pozwolic sobie na nowe takie samo opakowanie białka czy podzielić sobie opakowanie białka ( 2.3kg ) na 31 dni ( miesiąc ) i dostarczać dziennie średnio 50g białka przez 31 dni ?


  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie białka

Zdrowe odżywianie nie gwarantuje tego że ilość kalorii jakiej organizm potrzebuje będzie dostarczana. Bo tu tkwi tajemnica nabierania masy. W dodatnim bilansie kalorycznym który trzeba znać i go pokrywać dietą.

 

Dietetycy zazwyczaj nie mogą pojąć że dieta kulturysty czyli kogos kto chce rozbudować sylwetkę to nie jest  po prostu zdrowa dieta dla Kowalskiego. Potem musimy ludziom te wypociny od dietetyków i tak na forum poprawiać :)


Mateusz Pawlak ;)


Piotrek2000
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie białka

Narazie nic innego ze swoim zywieniem nie zrobie z różnych powodów. Dziękuję za cenną informację propo dietetyków.  A jeśli chodzi o białko to która obcja bedzie lepsza ?

Wiem, że narazie nie jest to najlepsza droga do zostania kulturystą ale odczegoś musze zacząć : )


Użytkownik Piotrek2000 edytował ten post Ponad rok temu

  • 0

Grammatikk

Grammatikk
  • Zabanowany(a)
  • PipPipPipPip
  • 19491 postów
  • Pomógł: 223
  • Lokalizacja:Kraków
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:https://www.facebook.com/mateusz.pawlak.5473
  • Staż [miesiące]:Sam już nie wiem dłuuugi jest ;)
  • Wzrost [cm]:193
  • Pas [cm]:85
  • Wyciskanie [kg]:Na zerwanej klacie nie nawyciskam...
  • Martwy ciąg [kg]:Nie wykonuję tego ćwiczenia
  • Waga [kg]:98,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie białka

Białko dawkujemy według braków w diecie. Zdradzisz nam czemu nie możesz jeść tak aby białko choć w 3/4 pokrywać z jedzenia? Czemu nie możesz przyjmowac tylu kalorii aby rosnąć? Jak myślisz że od białka Ci mięśnie urosną na deficycie kalorycznym który pewnie masz to muszę wyprowadzić Cię z błędu.

 

Nie podam CI dawkowania białka bo nie wiem ile go spozywasz naturalnie z pokarmów. Gdybym podał pomimo braku tej wiedzy na Twój temat konkretną wartość w gramach wykazałbym sie totalnym nieprofesjonalizmem.


Mateusz Pawlak ;)


Piotrek2000
  • Użytkownik
  • 5 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie białka

Dzięki za fatyge. Przynajmniej wiem na czym stoję. Pozdrawiam : )


  • 0

23Viper23
  • Moderator
  • PipPipPipPip
  • 6950 postów
  • Pomógł: 206
443
Wyśmienita
  • Płeć:Mężczyzna

Napisano Ponad rok temu

Re: Dawkowanie białka

100 gram bialka to i tak tylko 400 kcal, gdzie zapotrzebowanie to od 2500- 4000 kcal

Wiec widac, ze to mała część zapotrzebowania. Czyms trzeba reszte zapełnić


  • 0

TKWM




Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024