Skocz do zawartości


Zdjęcie

Wyciskanie na" wąsko"


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

Generalissimus
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 90 postów
  • Pomógł: 0
2
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Wzrost [cm]:178
  • Biceps [cm] :38.6
  • Klatka piersiowa [cm]:101
  • Pas [cm]:bez komentarza
  • Udo [cm]:56
  • Waga [kg]:81

Napisano Ponad rok temu

Wyciskanie na" wąsko"
Witam! Przy wyciskaniu sztangi "na wasko" na trica lepiej lezec na plasko czy na skos? mile widziane odp z uzasadnieniem. pozdr
  • 0
Jeśli chcesz rozbawić Boga opowiedz mu o swoich planach na przyszlość.

Roman87
  • Użytkownik
  • Pip
  • 45 postów
  • Pomógł: 0
4
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Staż [miesiące]:12
  • Wzrost [cm]:185
  • Biceps [cm] :39+ (nie po treningu)
  • Wyciskanie [kg]:105+
  • Waga [kg]:80,5

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyciskanie na" wąsko"
Triceps na sztandze ćwiczy się na płaskiej ławeczce w wąskim chwycie :P

WYCISKANIE W LEŻENIU NA ŁAWCE POZIOMEJ WĄSKIM UCHWYTEM:

-główne mięśnie zaangażowane w ćwiczeniu-wszystkie głowy mięśni trójgłowych ramion, mięśnie klatki piersiowej

-wykonanie-(gif 12.)Technika decyduje o tym, że ćwiczenie to ma angażować bardziej mięśnie trójgłowe ramion, a dopiero w drugim rzędzie mięśnie klatki piersiowej. Decyduje o tym nasze nastawienie psychiczne i koncentracja na zaangażowaniu tricepsów, oraz niewielkie (w stosunku do wyciskania wąsko na klatkę)różnice w ułożeniu łokci podczas ćwiczenia. Otóż nie poruszają się one, jak w treningu klatki na boki(prostopadle do tułowia), ale nieco do środka(pod kątem ok.35-45 stopni do tułowia).Reszta techniki podobna, jak w treningu klatki. Uchwyt na szerokość barków(lub nieco węższy).Do ćwiczenia można użyć sztangi z łamanym gryfem-zmniejszy napięcia w nadgarstkach. Pozwala na lepszą koncentrację na pracy samych tricepsów. Nie prostujemy ramion do końca, ale zatrzymujemy ruch przed zblokowaniem łokci. Polepsza to napięcie mięśni trójgłowych. Ćwiczenie to można wykonywać również sztangą o łamanym gryfie. Można użyć również maszyny Smitha


UWAGI: Zbyt wąski uchwyt przeciąża stawy łokciowe i nadgarstki. Ciężar dobieramy tak, by nie angażować mięśni klatki piersiowej.
  • 0

M_arcin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 129 postów
  • Pomógł: 0
8
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:Siatkówka zawsze na 1. miejscu
  • Staż [miesiące]:Z żelastwem od 2006 r.
  • Wzrost [cm]:188
  • Waga [kg]:92

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyciskanie na" wąsko"
Ja to widzę tak: głową w górę ruch przejmują barki, stąd ćwiczenie jest mniej efektywne. Na płaskiej ławce łatwiej jest skoncentrować się na pełnym, technicznym ruchu tricka, stąd tyle zwolenników. Jednak fajniejszą wersją tego ćwiczenia wydaje mi się wyciskanie, ale głową w dół. niestety nie mam jak tego przetestować, ale wydaje mi się, że wtedy tricek przejmie największą część ciężaru na siebie, a ćwiczenie upodobni się do ściągania drążka na wyciągu.
  • 1
Atlas ćwiczeń

Skała
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 800 postów
  • Pomógł: 0
32
Neutralna
  • Płeć:Mężczyzna
  • Zainteresowania:siłownia,sporty walk
  • Staż [miesiące]:3lata
  • Wzrost [cm]:182
  • Biceps [cm] :46
  • Klatka piersiowa [cm]:130
  • Pas [cm]:90
  • Wyciskanie [kg]:145
  • Waga [kg]:98

Napisano Ponad rok temu

Re: Wyciskanie na" wąsko"
Ja to ćwiczenie wolę wykonywać na płaskiej.Moje uzasadnienie przy waskim chwycie trodno to robić na skosie z dużym ciężarem.na skosie dobry jest wyciąg choć nie na karzdej siłce jest taka maszyna.
  • 0
Dołączona grafika



Podobne tematy Zwiń

  Temat Forum Autor Podsumowanie Ostatni post

Użytkownicy przeglądający ten temat: 1

0 użytkowników, 1 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024