Skocz do zawartości


Zdjęcie

jaki wiek??


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
19 odpowiedzi w tym temacie

budo_cogito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

jaki wiek??
jaki wiek mieliscie jak zaczeliscie cwiczyc judo? ja mam 14 (czeriwec 15) i chcialbym teraz zaczac. wczesniej cwiczylem (w 1 klasie) 3 lata karate. oczywiscie nie chce tego cwiczyc zeby zdobywac mistrzostwa swiata bo juz zapozno... ;] co m,yliscie o tym? :-) :D
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Po pierwsze: jeszcze nie jest za późno na mistrzostwo, choć z tego co czytałem optymalny wiek to 10-12 lat, czyli może być ciężko.

Po drugie ludzie zaczynają dużo później, ja na przykład zacząłem mając 23 lata. Teraz mam przerwę, ale coś mnie ciągnie z powrotem.

Po trzecie nie rozważaj trenowania teoretycznie, tylko marsz szukać sekcji i na trening!
  • 0

budo_cogito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
zgadzam sie ;p trenowac dla siebie a nie dla medali.. wlasnie szukam jakie sekcji i chce sie zpaisac
:-)
  • 0

budo_cogito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
juz zrobilem posta gdzie trenoac ale moze znasz jakis klub gzies katowiece ruda slaka? ?
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??

trenowac dla siebie a nie dla medali.. wlasnie szukam jakie sekcji

Z tym bywa cieżko w naszym kraju. Dominuje nastawienie na zawody i wyniki (mrugam tutaj do pewnego użytkownika ;) ). A z Katowic i okolic kojarzę jedynie Spodek i Stadion Śląski, więc w tej kwestii nie pomogę.
  • 0

budo_cogito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
a to prwada ze w judo czesto zdaaja sie ciezkie kontuzje? nie mowie tu o potluczerniach? tlkyo naprawde jakis powaznych? czesto to w tym sporcie? 8O
  • 0

budo_boro
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 154 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:eNHa
  • Zainteresowania:Muay Thai

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??

wczesniej cwiczylem (w 1 klasie) 3 lata karate

Taa, moja pierwsza klasa to też były najlepsze 3 lata :)

Co do tematu to moim zdaniem bardzo dobry wiek żeby zacząć. O ile będziesz się przykładał do treningów to masz szanse wygrywać zawody. No chyba, że nie chcesz.
Ćwiczyłem ju-jitsu nie judo, ale wydaje mi się, że judo jest stosunkowo bezpiecznym stylem. Oczywiście kontuzje zdarzają się wszędzie.

Pozdro!
  • 0

budo_cogito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
A z Katowic i okolic kojarzę jedynie Spodek i Stadion Śląski, więc w tej kwestii nie pomogę.[/quote]

a cwiczy ktos z was w spodku?? :-)
  • 0

budo_cogito
  • Użytkownik
  • Pip
  • 17 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Mam prosbe jezeli ktos zna jkis numer, strone www, badz inne zrodla informacji o JUDO w katowicach (podobno jest cos w spodku) prosze zeby napisal!!!!!
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
:roll:

Znam te dwa obiekty bo odbywają się tam koncerty. Z judo mają tyle wspólnego, co piernik z wiatrakiem, jesli nie mniej. :lol:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]. Pierwszy link chociażby. Poczytaj i zacznij wreszcie dzwonić, jeśli myślisz o tym poważnie.

Przy czym możesz przestać nam tutaj głowę zawracać, bo gdyby ktoś miał dla ciebie gotową odpowiedź, to już by ją podał.
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Hejo!

Można tutaj użyć popularnego powiedzenia - "na naukę nigdy nie jest za późno". Np. na zachodzie Europy - w Niemczech, Francji - a więc krajach o dużej popularności judo - na zajęcia zapisują się ludzie grubo powyżej 40-tki nawet. Trenują rekreacyjnie - dla siebie. Judo świetnie się sprawdza jako forma rekreacji. Zresztą co tu dużo mówić - w naszej grupie trenuje pan Wojtek - 55 rocznik. Trenował judo na studiach - grubo ponad 30 lat temu, pozozstał mu sentyment i znowu zapragnął bliskich spotkań z matą (:
Co do kontuzji to zdaża się ich dużo dużo mniej niż np w sportach zespołowych typu piłka nożna, koszykówka, siatkówka itp. Dobry trener czy instruktor najpierw zadba o właściwe przygotowanie, naukę padów i ogólne wzmocnienie organizmu początkującego "judowca" zanim rzuci go do wyczynowej sportowej rywalizacji.

Pozdrowionka
p.s. Ja zaczynałem w wieku 25 lat.
  • 0

budo_nechrist
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2092 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:wro

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Langus7, jaki masz pas teraz?

btw, czy jest gdzies we Wroclawiu sekcja gdzie przyjmuja takich "oldboyow" jak ja?

pzdr
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Hejo!

Niebieski.

Pozdrowionka
  • 0

budo_macex
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 164 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Poznań

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
To ja dodam takie pytanko
Czy jest w Poznaniu klub judo z nastawieniem niesportowym, chodzi mi o to, że mam 27 lat i chciałbym zająć się judo ale wiem, że na sport już trochę za późno.
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Mnie denerwuje brak klubów "niesportowych" w Polsce gdzie można poćwiczyć rekreacyjnie. Chciałem sobie troche potrenować Judo i porzucać sie "for fun" a w całej Warszawie ponoć nie ma takiej sekcji..
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Już to pisałem, ale trochę ponad rok temu na UW była taka grupa - o 20:15 we wtorki i czwartki. Nie pamiętam w tej chwili nazwiska trenera, ale bardzo fajne treningi były właśnie dla pasjonatów, a nie wyczynowców. We wtorki była stójka, w czwartki zwykle parter. Pojdź na Karową w tych godzinach i popytaj.
  • 0

budo_bogumil
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1308 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??

To ja dodam takie pytanko
Czy jest w Poznaniu klub judo z nastawieniem niesportowym, chodzi mi o to, że mam 27 lat i chciałbym zająć się judo ale wiem, że na sport już trochę za późno.


A ..że tak spytam co cię skłaniła do chęci zapisania się ? 8)
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Hejo!

Mnie denerwuje brak klubów "niesportowych" w Polsce gdzie można poćwiczyć rekreacyjnie. Chciałem sobie troche potrenować Judo i porzucać sie "for fun" a w całej Warszawie ponoć nie ma takiej sekcji..


A szukałeś? Byłeś choć w jednym klubie spytać? Z czego Twoje "ponoć" się wzięło? Jak 5 lat temu jechałem do Warszawy na delegację wystarczyła mi strona PZ Judo i telefon, w sumie 5 minut czasu mi to zajęło i całe 2 tygodnie spędziłem na treningach w takiej właśnie sekcji. Nawet udział w zawodach wziałem (:
Takie "ponoć'ie" bardzo ograniczają.
Będąc w W-wie trenowałem [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
Wyglądam poza swój "koniec świata" czasami. I zawsze jak jadę na tydzień czy dwa to zachaczam się do jakieś sekcji w mieście do którego przybywam. Albo judo właśnie albo BJJ - nigdy poszukanie nie zajęło mi więcej niż 5 minut.

To ja dodam takie pytanko
Czy jest w Poznaniu klub judo z nastawieniem niesportowym, chodzi mi o to, że mam 27 lat i chciałbym zająć się judo ale wiem, że na sport już trochę za późno.


Ja zacząłem od samiutkich podstaw (po 5 latach nie robienia kompletnie nic sportowego) w wieku 25 lat. Nie, nie jest za późno. W sekcji mamy kolegę który zaczął w wieku 55 lat.

Pozdrowionka
  • 0

budo_szymon247
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 267 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??

A szukałeś? Byłeś choć w jednym klubie spytać? Z czego Twoje "ponoć" się wzięło? Jak 5 lat temu jechałem do Warszawy na delegację wystarczyła mi strona PZ Judo i telefon, w sumie 5 minut czasu mi to zajęło i całe 2 tygodnie spędziłem na treningach w takiej właśnie sekcji. Nawet udział w zawodach wziałem (:
Takie "ponoć'ie" bardzo ograniczają.


Pytałem ludzi którzy trenowali, słyszałem, że i sekcja politechniki i UW nastawione są na trening pod zawody i ostro katują trenujących a z moją kondycją niezbyt dobrze. Szczerze mowiąc zniechęciło mnie to, jako że chciałem tylko na spokojnie zobaczyc "z czym to sie je".
  • 0

budo_langus
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1155 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Sanok
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: jaki wiek??
Hejo!

Przejdź się - naprawdę. Mają kilka grup o róznym stopniu zaawansowania. Ja od początku trenuję rekreacyjnie - 2-3x w tygodniu. I dałem radę wtedy - chociaż dopiero zaczynałem praktycznie.

Pozdrowionka
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024