Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zdefiniowac cwiczenie Budo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Najwidoczniej. A wydawało by się, że wystarczy dobre wychowanie i odrobina zdrowego rozsądku.

Jak juz napisalem, to tylko mile zlego poczatki :)
W rzeczywistosci cwiczac Budo rozwijasz caly system nowych wartosci czesto w ogole nieobecnych w dotychczasowym wychowaniu.
  • 0

budo_juhas
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 203 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Wawa/Kielce

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

W rzeczywistosci cwiczac Budo rozwijasz caly system nowych wartosci


jakie to wartości :?:
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

W rzeczywistosci cwiczac Budo rozwijasz caly system nowych wartosci


jakie to wartości :?:


Nie siadasz tylem do drzwi czy do okna, zawsze dajesz sprobowac jedzenie komu innemu zanim zjesz jesli sam go nie przygotowujesz, zawsze nosisz sprzet ze soba, nie upokarzasz publicznie ludzi, kazdy czlowiek dookola ciebie moze byc potencjalnym napastnikiem, gdziekolwiek bys nie byl wybierasz sposob zeby byc jak najmniej narazony na niespodzianki(szczegolnie z punktu widzenia bezpieczenstwa), idziesz z lewej strony senseia nieco z tylu ale nie za plecami, twoja wartosc jest oceniana z puntku widzenia twego wkladu do grupy a nie jako jednostki...takie tam :)
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

W rzeczywistosci cwiczac Budo rozwijasz caly system nowych wartosci


jakie to wartości :?:


Nie siadasz tylem do drzwi czy do okna, zawsze dajesz sprobowac jedzenie komu innemu zanim zjesz jesli sam go nie przygotowujesz, zawsze nosisz sprzet ze soba, nie upokarzasz publicznie ludzi, kazdy czlowiek dookola ciebie moze byc potencjalnym napastnikiem, gdziekolwiek bys nie byl wybierasz sposob zeby byc jak najmniej narazony na niespodzianki(szczegolnie z punktu widzenia bezpieczenstwa), idziesz z lewej strony senseia nieco z tylu ale nie za plecami, twoja wartosc jest oceniana z puntku widzenia twego wkladu do grupy a nie jako jednostki...takie tam :)


To z jedzeniem i chodzeniem z lewej strony senseia to chyba tylko jak jest się uchieshi. Bo w normalnym dojo raczej się wspólnie nie je a i sensei nie urządza sobie dłuższych wycieczek,żeby przy nim chodzić po lewej stronie. No chyba, że jakiś sensei po treningu zabiera swoich uczniów na obiad i cała droge ktoś idzie po jego lewej stronie. :P
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Szczepan , ćwiczenie "nie dania się zabić" = budo ?
  • 0

budo_szczepan
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 8153 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:dzika,śmiercionośna Północ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Szczepan , ćwiczenie "nie dania się zabić" = budo ?

noo...to tez...
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Tak ale w konfrontacji pokorny jest tylko ten co przegrywa. A ten co wygrywa często buduje sobie wtedy wielgachne ego. Pokaż mi pokornego mistrza świata w Bjj czy w Judo który staje na podium. ;)


To nawet nie jest błąd w myśleniu, to jest wielbłąd. Ale proszę, przykład konkretny:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Tak ale w konfrontacji pokorny jest tylko ten co przegrywa. A ten co wygrywa często buduje sobie wtedy wielgachne ego. Pokaż mi pokornego mistrza świata w Bjj czy w Judo który staje na podium. ;)


To nawet nie jest błąd w myśleniu, to jest wielbłąd. Ale proszę, przykład konkretny:

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


Wyjątki są zawsze ale co z tego? Oceniamy ogólną tendencję. :) Poza tym co do tego przykładu to nie byłbym taki pewien.
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Gadasz bzdury o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Nic tak nie rozwija pokory i szacunku dla drugiej osoby jak przeciuranie się po macie aż do krwi z dupy. Możesz się bawić w samuraja jeszcze długie lata, ale to z pewnością nie zrobi z ciebie wojownika.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Kristof ty się nie denerwuj, ja Ciebie proszę :nie: bo Ty sobie jeszcze tym krzywdę zrobisz :)
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Ja jestem wyluzowany jak kaczka po pekińsku. Na dowód załączam przyjacielskie zdjęcie Krystyny.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Gadasz bzdury o rzeczach, o których nie masz pojęcia. Nic tak nie rozwija pokory i szacunku dla drugiej osoby jak przeciuranie się po macie aż do krwi z dupy. Możesz się bawić w samuraja jeszcze długie lata, ale to z pewnością nie zrobi z ciebie wojownika.


Zależy dla kogo. Jedni potrzebują dostać od kogoś wpierdziel żeby zacząć go szanować a inni mogą to sobie odpuścić. To zależy co znaczy dla ciebie być wojownikiem. Ktoś kto szuka konfrontacji jest bardziej.... sam nie wiem... kimś kto szuka wrażeń, ale wojownikiem raczej nie za bardzo.

Praktykowanie sztuk walki po to żeby walczyć jest jak uczenie się pływać po to żeby wrzucać ludzi do wody.
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Jak grochem o ścianę... btw co żeś się tak tej walki czepił? Najpierw coś o sparringach nawijasz, gdy ja tylko zaproponowałem teoretyczno-praktyczny wykład, teraz o szukaniu konfrontacji, walce... kompleks jakiś?
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Jak grochem o ścianę... btw co żeś się tak tej walki czepił? Najpierw coś o sparringach nawijasz, gdy ja tylko zaproponowałem teoretyczno-praktyczny wykład, teraz o szukaniu konfrontacji, walce... kompleks jakiś?


Nie. :D To było nawiązanie do twoich słów o konfrontacji, która uczy pokory i o robieniu z siebie wojownika. :P
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Kristof, odpuść. Nie ma sensu.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
"Praktykowanie sztuk walki po to żeby walczyć jest jak uczenie się pływać po to żeby wrzucać ludzi do wody."


Wiekszej bzdury nie slyszalem ostatnio. Jak chcesz trenowac sztuke to idz na malarstwo, origami czy inne takie.


to sa sztuki WALKI.

To jest sztuka dawania w morde. Cale te zeny i inne takie nadeszly z era filmow z brucem lee.

Jak sportsport lub Tomasz zechce to opowie jak chinczycy trenuja kung fu :>. Mistycyzmu tam za duzo sie nie uswiadcza :>.
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

"Praktykowanie sztuk walki po to żeby walczyć jest jak uczenie się pływać po to żeby wrzucać ludzi do wody."


Wiekszej bzdury nie slyszalem ostatnio. Jak chcesz trenowac sztuke to idz na malarstwo, origami czy inne takie.


to sa sztuki WALKI.

To jest sztuka dawania w morde. Cale te zeny i inne takie nadeszly z era filmow z brucem lee.

Jak sportsport lub Tomasz zechce to opowie jak chinczycy trenuja kung fu :>. Mistycyzmu tam za duzo sie nie uswiadcza :>.


Zadnym Brucem Lee... to własnie on dawał w mordę a jego mistrz pod koniec życia odcinał się od niego przez jego postawę. Nie ma czegoś takiego jak sztuka dawania w mordę. W mordę może dać każdy, zabić też może każdy. Sztuką jest obronić się nie robiąc krzywdy napastnikowi. Poza tym nie mówimy o Chińczykach tylko o budo. Ja wiem, ze wielu osobom zależy na spłycaniu filozoficznej i duchowej strony sztuk walki, ale tak się nie da. Jedyną rzeczą która czyni sztukę ze sztuki walki jest własnie to czego się je obecnie tak chętnie pozbawia czyli filozofia i duchowość.
  • 0

budo_jersey
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2071 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Jersey
  • Zainteresowania:Karate

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Ja jestem wyluzowany jak kaczka po pekińsku. Na dowód załączam przyjacielskie zdjęcie Krystyny.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


-Czy... :oops: , czy ona istnieje w realu? :cool:
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

Na zdrowie :)
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Ja jestem wyluzowany jak kaczka po pekińsku. Na dowód załączam przyjacielskie zdjęcie Krystyny.

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]


-Czy... :oops: , czy ona istnieje w realu? :cool:


Tylko że jej oczy jeszcze bardziej przykuwają uwagę.
A budomistrza nic nie powinno dekoncentrować ( vide, przypowieść o odbiciu księżyca w stawie) :lol:
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024