Skocz do zawartości


Zdjęcie

Jak zdefiniowac cwiczenie Budo


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
211 odpowiedzi w tym temacie

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Dziwisz się? Powtarzasz w kółko te same farmazony, piszesz o sprawach, o których jak wynika z Twoich wypowiedzi nie masz ani pojęcia, ani wystarczającej wiedzy czy doświadczenia i obycia (obicia ;-) ), więc ludzie zaczynają traktować ten temat z przymrużeniem oka ;-) Wklejasz filmiki z jakiegoś pseudodokumentu, z pokazu (brakuje jeszcze czegoś ala yellow bamboo), a trzeci to w ogóle nie wiadomo czym jest, twierdząc że to sparringi, co tylko potwierdza wcześniejsze. Jesteś młody, masz swoje ideały, pasje, swoje hobby i ok, ale jak któryś z kolegów już tu wspomniał, im wcześniej wyrobisz sobie taki "bullshit filter" tym lepiej, z korzyścią dla Ciebie ;-)

A jak inni mogą, to ja też wkleję sobie jakiś filmik :)


A tak poza tym, to...

[link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]
:)


Ehhh.... nie mogę udowodnić wam skuteczności aikido na macie wiec co mi pozostaje jak nie jałowa dyskusja? Ja nie podważam skuteczności żadnej sztuki czy sportu walki. To że komuś się nie mieści w głowie, że można być skutecznym aikidoką to już nie moja wina i chyba nic z tym nie zrobię.

A filmik jest znany. Koleś po 3 miesiącach treningu zauważy jakie tam są błędy. Aikidoka zaatakował pierwszy a to już przekreśla całą sprawę. Nie mam zamiaru teraz robić tego co wy bo nie mam klapek na oczach. Facet dostał wpierdziel bo jest głupi, ale pytanie co z tego? Ludzie cały czas szukają potwierdzenia na to co lepsze co gorsze, bo mogą się w ten sposób podbudować.

Liczy się człowiek nie styl. W ciągu całej tej dyskusji starałem się opierać na faktach i swoich własnych doświadczeniach, ale i tak na koniec znowu ktoś napisze, że to niemożliwe, że to idealistyczne i oderwane od realnej walki. Jeśli się nie ma o czymś pojęcia to się tego z góry nie neguje tylko dlatego, że się nigdy nie próbowało, albo próbowało i nie wyszło. Zawsze się znajdą ludzie, którzy po 3 latach treningu przepisali się na judo i mówią że aikido jest nieskuteczne. Jeśli ktoś zrezygnował bo po 3 latach nie był skuteczny to się nie dziwię. Bo to prawie niemożliwe. W aikido robi się postępy wolno i to odstrasza ludzi. Wszyscy chcieli by tylko jak najszybciej i jak najskuteczniej, ale to nie znaczy najlepiej. Ja nie krytykuje fighterów za to co robią, ale oni chyba wzięli sobie za punkt honoru mieszać z błotem wszystkich którzy nie podzielają ich niedojrzałego poglądu na sprawy walki. :)
  • 0

budo_kristof
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 427 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:copacabana
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Ehhh.... nie mogę udowodnić wam skuteczności aikido na macie wiec co mi pozostaje jak nie jałowa dyskusja?


Czemu nie możesz?
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Ehhh.... nie mogę udowodnić wam skuteczności aikido na macie wiec co mi pozostaje jak nie jałowa dyskusja?


Czemu nie możesz?


No nie wiem... może dlatego, że to jest forum i jest wielkie prawdopodobieństwo że dzieli nas kilkaset kilometrów ? :D
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Bo by nas pozabijał. :cry:

Nie wierzą co się stało z tym tematem. :twisted:

Kto wkleił Doppo ? :) Trzeba było wkleić Yujiro Hanma. :razz:
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Bo by nas pozabijał. :cry:

Nie wierzą co się stało z tym tematem. :twisted:

Kto wkleił Doppo ? :) Trzeba było wkleić Yujiro Hanma. :razz:


Pewnie że bym pozabijał. Kristof już się prawie przekręcił ze śmiechu podczas tej dyskusji.

No co racja to racja z tematu zboczyliśmy bo miało być o budo a my umawiamy się na sparing. :D
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Zatem wróćmy do tematu.
Czekam na opis codziennego uprawiania budo, przez osoby które się zadeklarowały.
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Zatem wróćmy do tematu.
Czekam na opis codziennego uprawiania budo, przez osoby które się zadeklarowały.


Dla mnie oznacza praktykowanie sztuki walki jako środka samodoskonalenia się w każdym aspekcie życia poprzez rozwijanie cech, którymi powinien odznaczać się budoka. Czyli dobroć, sprawiedliwość, uprzejmość, mądrość inteligencja,szczerość i uczciwość,lojalność, wierność i honor. To się też wiąże z symboliką hakamy.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
Fantastycznie.
Ale jak konkretnie to robisz ?
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Fantastycznie.
Ale jak konkretnie to robisz ?


Własnie tak jak napisałem. Staram się postępować tak żeby odznaczać się tymi cechami a trening pozwala kształtować charakter. :) Budo to nie jest czynność tego się nie robi konkretnie w jakimś określonym czasie.
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
A jak ci idzie z okazywaniem szacunku starszym ?
  • 0

budo_tokugawa
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 126 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

A jak ci idzie z okazywaniem szacunku starszym ?


Ty mi powiedz, Shouryu-senpai. :D
  • 0

budo_adam_gka
  • Użytkownik
  • PipPip
  • 91 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Aikido

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Co więcej - współczesne Daito ryu to nie jest to samo Daito ryu, którego uczył Takeda.

Konkretnie to co się stało - techniki się zmieniły? Kontrowersyjna teza, coś na poparcie?

Poza tym nie ma żadnych dowodów (poza słowami Sokaku Takedy), że Daito ryu było nauczane przed XIX


To nie jest argument. Kiedyś oglądałem film dokumentalny, skracajac - do dziś odnaleziono tylko jeden gwózdź z krzyża (mam na myśli niekoniecznie "ten"; krzyżowanie było powszechne w pewnym okresie; gwoździe były z nich wręcz pospolite - trzymano je "na szczęście" w domu). Czy to znaczy że gdyby nie znaleziono tego jednego - to ukrzyżowania nie istniały? Wiem że przykład odległy ale zastanów się nad taką argumentacją (dla mnie bez wartości). Wymagasz dowodów historycznych po setkach lat, to jest poziom "nie ma czegoś w google to nie istnieje".

Wracając do tematu wątku. Polecam jak ktoś nie oglądał film "Budo - The Art of Killing" (przy okazji - szukam polskich napisów).

  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo
adam_gka fatalny przykład z krzyżowaniem. Wymaganie dowodów po setkach lat, to jest poziom szanujących się badań naukowych.
A na razie bawisz się w "krypto-zoologię". Pozdrów saskłacza.
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Wymagasz dowodów historycznych po setkach lat, to jest poziom "nie ma czegoś w google to nie istnieje".

Zanshin niczego nie wymagał. Napisał coś, co w chwili obecnej jest faktem. Nie ma jakichkolwiek dowodów na to, że Daito-ryu jest starsze od Sokaku Takedy. Z drugiej strony, brak takich dowodów nie usprawiedliwia pisania bzdur na temat historii aikido.
W wielu książkach, napisanych przez ludzi uważanych za autorytet ( np Dynamiczne Aikido G. Shiody ), można przeczytać, że początki aikido sięgają księcia Teijun, szóstego syna cesarza Seiwa ( 858 - 876 )...itd. To właśnie te informacje nie są poparte jakimikolwiek dowodami. Jeżeli takowymi dysponujesz, chętnie się z nimi zapoznam.
Za to Stanley Pranin opisuje współczesny proceder świadomego fałszowania przez rodzinę M. Ueshiby najnowszej historii aikido.
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Zatem wróćmy do tematu.
Czekam na opis codziennego uprawiania budo, przez osoby które się zadeklarowały.


Dla mnie oznacza praktykowanie sztuki walki jako środka samodoskonalenia się w każdym aspekcie życia poprzez rozwijanie cech, którymi powinien odznaczać się budoka. Czyli dobroć, sprawiedliwość, uprzejmość, mądrość inteligencja,szczerość i uczciwość,lojalność, wierność i honor. To się też wiąże z symboliką hakamy.


A dla mnie, 99,9% adeptów różnych SW nie ma zielonego pojęcia co to jest budo. A nawet jak im się to o uszy obiło to mają to gdzieś. W czasach, kiedy obowiązywało coś takiego jak bushido, gdzie można było stracić głowę w każdej chwili to ludzie wymyślali różne teorie i wzorce zachowań, aby uzasadnić swoje postępowanie lub nadać tremu aurę mistycyzmu i tajemniczości. Tak było w wielu kulturach. Później, w czasach kiedy umiejętności skutecznego pozbawiania życia przeciwników zaczęły tracić na znaczeniu, zaczęto doszukiwać się innych, ponadczasowych i uniwersalnych wartości. A sztukę zaczęto uprawiać dla samej sztuki i podtrzymywania tradycji. Dzisiaj, tzw. budo to jest trening 2, 3x w tygodniu a dla bardziej ambitnych i mających w tym względzie zajawkę przeczytanie od czasu do czasu jakiegoś gazetowego artykułu lub książki dotyczącej konkretnej sztuki walki, sporadycznie zaś o kulturze Japonii.
A do rozwijania takich cech o jakich wspomniałeś nie jest potrzebna żadna sztuka walki. No tak, ale nie będzie to już budo, no bo wiadomo, co znaczy ,,bu".
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

W czasach, kiedy obowiązywało coś takiego jak bushido

Czy mozesz przypomnieć, kiedy i gdzie byly takie czasy?
  • 0

budo_zanshin
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 702 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Śląsk Dolny i Górny

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Co więcej - współczesne Daito ryu to nie jest to samo Daito ryu, którego uczył Takeda.

Konkretnie to co się stało - techniki się zmieniły? Kontrowersyjna teza, coś na poparcie?


Ta teza nie jest kontrowersyjna. Poczytaj wywiady z mistrzami Daito ryu (Tokimune Takeda, Kasuyuki Kondo, Takuma Hisa) - wiele grup technik zostało usystematyzowanych dopiero przez syna Sokaku. Do tego nawet mistrzowie optujący za tezą, że jakieś Daito ryu istniało przed Sokaku, przyznają, że grupa technik Goshin'yo no te została wymyslona dopiero przez Sokaku. A więc nie był to żaden styl przekazywany w niezmienionej formie od setek lat.

To nie jest argument. Kiedyś oglądałem film dokumentalny, skracajac - do dziś odnaleziono tylko jeden gwózdź z krzyża (mam na myśli niekoniecznie "ten"; krzyżowanie było powszechne w pewnym okresie; gwoździe były z nich wręcz pospolite - trzymano je "na szczęście" w domu). Czy to znaczy że gdyby nie znaleziono tego jednego - to ukrzyżowania nie istniały?


W zasadzie Akahige już odpowiedział. Pomijając argument z gwoździem (proponuję, żebyś jeszcze raz przeczytał, co napisałeś, bo jak dla mnie przeczysz sam sobie), to tak - jeśli mówimy o uprawianiu historii, a nie mitologii, to dowody są niezbędne. A ciężar udowodnienia tezy spoczywa na osobie, która ją głosi. Inaczej mógłbym powiedzieć, że Daito ryu wymyslili Tengu, albo kosmici i teraz proszę udowodnijcie mi, że tak nie było! :D :D:D
  • 0

budo_grzegorz toś
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 132 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:tarnobrzeg
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

W czasach, kiedy obowiązywało coś takiego jak bushido

Czy mozesz przypomnieć, kiedy i gdzie byly takie czasy?

Fakty powszechnie znane nie wymagają dowodu,
wyrok Sądu Najwyższego z dnia 10 lutego 2010 r., sygn. V CSK 269/09 w którym zasadnie wskazano, że „Źródła wiadomości o faktach notoryjnych mogą być różne (por. orzeczenie Sądu Najwyższego z dnia 9 stycznia 1951 r., C 436/50, OSN 1951, nr 3, poz. 80 oraz wyrok Sądu Najwyższego z dnia 12 maja 2000 r., II UKN 540/99). Często strony, jak również Sąd nie mają nawet świadomości, z jakiego źródła uzyskali informację o fakcie notoryjnym. Sąd, powołując się na fakt powszechnie znany także nie ma obowiązku wskazywania źródła wiedzy o tym fakcie, tak jak to uczynił Sąd Apelacyjny w uzasadnieniu wyroku zaskarżonego skargą kasacyjną, dlatego nie można podzielić stanowiska, że wysokość średniej ceny żyta z chwili orzekania była faktem powszechnie znanym, gdyż informacja o tym fakcie została zamieszczona w Internecie. Samo zamieszczenie w Internecie informacji o fakcie nie nadaje mu cechy faktu powszechnie znanego; o uznaniu określonego faktu za fakt powszechnie znany nie przesądza źródło wiedzy o tym fakcie, lecz rodzaj faktu, który charakteryzuje się tym, że wiadomość o nim powinien powziąć z różnych źródeł każdy rozsądny i mający doświadczenie życiowe mieszkaniec miejscowości, w której znajduje się siedziba sądu. Dotyczy to więc ogólnie znanych wydarzeń historycznych, politycznych, zjawisk ekonomicznych, przyrodniczych itp. Należy mieć przy tym na względzie, że w Internecie znajdują się informacje dotyczące niemal wszystkich dziedzin, jak również zdarzeń o zasięgu globalnym, krajowym i lokalnym. Konsekwentnie, przyjmując stanowisko Sądu Apelacyjnego, należałoby wszystkie te fakty uznać za notoryjne, choć niewątpliwie nimi nie są w rozumieniu art. 228 § 1 k.p.c." :)
  • 0

budo_shouryu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 997 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Lublin
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

W czasach, kiedy obowiązywało coś takiego jak bushido

Czy mozesz przypomnieć, kiedy i gdzie byly takie czasy?


Prorok dobrze wie, że nigdy i nigdzie. ;-)
  • 0

budo_akahige
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2407 postów
  • Pomógł: 1
5
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Jak zdefiniowac cwiczenie Budo

Fakty powszechnie znane nie wymagają dowodu,

Grzegorz daruj, ale jest to argument całkiem z...końcowego odcinka przewodu pokarmowego. Prorock nie prosił o żaden dowód, tylko spytał, kiedy obowiązywało coś takiego jak bushido? Pytanie jest podchwytliwe i przy próbie odpowiedzi na nie na bank się wyłożysz. Cytowanie wyroku sądu bez związku ze sprawą Cię nie uratuje. ;-)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024