Skocz do zawartości


Zdjęcie

Opis rezonansu kolana


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
32 odpowiedzi w tym temacie

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Opis rezonansu kolana
Hej,

Taka sprawa jest:
Dostałem opis rezonansu, w którym jest info, że mam zerwane ACL (reszta jest ok).
Mam płytkę z wynikiem rezonansu.
No ja specem nijak nie jestem ale widzę acl na zdjęciu, to raz.
Wypytywałem osoby, które miały zerwane, o objawy to też nijak nie pasi.
Kolano w ogóle mi nie lata.
Po 12 strzałach arthrylu mam lekką poprawę.

No i czy orientuje się ktoś czy można dać komuś płytkę żeby sporządził opis?
Jeśli tak to byłbym wdzięczny za polecenie kogoś.
Bo chciałbym upewnić się przed krojeniem a mam wątpliwości co do tego wszystkiego.
  • 0

budo_prorock
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2145 postów
  • Pomógł: 0
1
Neutralna
  • Lokalizacja:Dania

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana

Hej,

Taka sprawa jest:
Dostałem opis rezonansu, w którym jest info, że mam zerwane ACL (reszta jest ok).
Mam płytkę z wynikiem rezonansu.
No ja specem nijak nie jestem ale widzę acl na zdjęciu, to raz.
Wypytywałem osoby, które miały zerwane, o objawy to też nijak nie pasi.
Kolano w ogóle mi nie lata.
Po 12 strzałach arthrylu mam lekką poprawę.

No i czy orientuje się ktoś czy można dać komuś płytkę żeby sporządził opis?
Jeśli tak to byłbym wdzięczny za polecenie kogoś.
Bo chciałbym upewnić się przed krojeniem a mam wątpliwości co do tego wszystkiego.

Wrzuć te fotki na budo; od razu dostaniesz diagnozę wszystkich chorób związanych i niezwiązanych z kolanami i kilkadziesiąt różnych metod leczenia.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana

Wrzuć te fotki na budo; od razu dostaniesz diagnozę wszystkich chorób związanych i niezwiązanych z kolanami i kilkadziesiąt różnych metod leczenia.

płaczę ze śmiechu :roll:

ps.
pisząc

No i czy orientuje się ktoś czy można dać komuś płytkę żeby sporządził opis?

Mam na myśli jakieś rzetelne centrum diagnostyczne bądź lekarza specjalizującego się w tym.
Np. w okolicznej miejscowości np. jest jeden ośrodek znany z tego, że opisy robią chujowe.
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
we Wroclawiu ja bylem u fajnego lekarza przy AWF, to znaczy AWF miala swojego specjaliste dla studentow co przyjmowal tez pacjentow prywatnie no i on czego jak czego ale urazow sportowych sie naoogladal
kosztowalo to kolo 80 pln za wizyte
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Przy zerwanym ACL możesz nie odczuwać latania kolana jeśli masz dobrą stabilizację mięśniową (tak mi przynajmniej tłumaczyli).
Byłeś z tym u jakiegoś dobrego chirurga?
Chirurg na pewno oprócz przeczytania opisu obejrzy ten rezonans no i zbada ci to kolano.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Jutro ide do jednego lekarza ortpodedy, a później do chirurga.
Ktoś mi nagadał, że oni patrzą tylko w opis ale ten chirurg to wiem, że przede wszystkim chce zdjęcia obejrzeć.
No nic, mam 3 książki na które nie mam czasu to pewnie trochę czasu zwolni się..
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Napraw sobie kolano. Jak tego nie zrobisz, a ćwiczysz przecież sport, a nie tylko chodzisz, to po pewnym czasie degeneracja Twojego kolana będzie znacznie większa i na rekonstrukcji ACLa się nie skończy. Ja tak miałem - miałem zerwane wiązadło w dzikich, prehistorycznych czasach pod kątem chociażby diagnostyki i tak sobie przez wiele, wiele lat intensywnie ćwiczyłem. Skończyło się ostatnio na 2 operacjach i po 10 miesiącach przerwy mogę powiedzieć o kolanie tyle tylko, że jest i trochę działa. Pół roku przerwy w porównaniu do tego, że odzyskasz większość sprawności to stosunkowo niewielki koszt.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Nie no czekać nie zamierzam, ciesze się, że tylko 1 więzadło poszło, obecnie nie ćwiczę w ogóle dopóki nie naprawie.
  • 0

budo_jon snow
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 759 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Z połączenia chromosomów

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
To przesadzasz w drugą stronę. Na rekonstrukcję się czeka dość długo, więc ćwicz - siłownię spokojnie możesz robić, bjj też, tylko niektórych pozycji nie ćwicz / nie walcz. Umów się, że nie walczysz na skrętówki albo na nogę opaskę załóż i walcz bez jakichkolwiek dźwigni na nogę z opaską. Możliwości jest dużo. Pamiętaj, aby załatwić sobie rehabilitację, tak aby się zaczęła bezpośrednio po operacji. Standardowo z NFZ czeka się tyle na rehabilitację, że wiązadło i kolano nieźle się degeneruje przez ten czas.
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Będę kombinować tak żeby długo nie czekać ale dzięki za wskazówkę z rehabilitacją. W sumie nie brałem tego pod uwagę, że też mogą mieć kolejki (prywatnie).
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
moge sie mylic poniewaz nie wiem jak w naszym pieknym kraju (niemiszkam, ze sluzby zdrowi nie korzystam lol ) ale standartem jest ze ponawia sie rezonans po 2-3 miesiacach aby stwierdzic czy na pewno sie ACL zerwal poniewa czesto na pierwszym jest tak wszystko spuchniete i nakrwione ze go po prostu dobrze nie widac
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
a no widzisz, w naszym pięknym kraju 2-3 miesiące czeka sie CONAJMNIEJ zanim dojdzie do rezonansu.. :) problem solved :)
Kontuzja zaczęła się w listopadzie a rezonans był w tym tygodniu.
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
wiesz jak ja sobie rozwalilem kolano to mialem rezonans tego samego dnia robiony :lol: dlatego pisalem ze ponowny rezonans ;-)
tak w Twoim wypadku teraz powinnienes dac komus innemu do obejrzenia i zobaczyc co powiedza. a jak Tobie wychodzi manualny test na ACL ?
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Manualne testy ACL miałem robione przez 2 lekarzy i wg. nich wszystko ok.
Dzisiaj byłem u ortopedy ze zdjęciami to zauważył lekkie naruszenie chrząstki przy rzepce i trochę płynu w kolanie, czego w opisie nie było, no i powiedział, że więzadło jest całe, widać, że było naruszone ale jest całe i trzyma się kości. Degeneracji mięśnia uda brak.
Dostałem skierowanie na artroskopię żeby zobaczyć co tam sie dzieje z kolanem jeśli w najbliższych 3 miesiącach nie będzie stopniowej poprawy.
W środę ide ze zdjęciami do chirurga, obstawiam, że jak to chirurg, będzie chciał rozciąć i obejrzeć.
Może to i nie taki zły pomysł by był, zrobiłbym artroskopię i by było wiadomo ile te rezonanse i opisy warte.

Kurde miałby człowiek metalowe kolana, chodziłby raz na pół roku do mechanika na przesmarowanie, coś nie tak to by dokręcili śróbę i by było z bańki a to rezonanse, opisy, lekarze i nerwówka.. :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana

wiesz jak ja sobie rozwalilem kolano to mialem rezonans tego samego dnia robiony

Za darmo? ;-)

nie chce ci SoS radzic ale ja bym tego nie cial jak nie musisz, z chirurgami to jak z tym powiedzeniem, jak masz tylko mlotek w rece wszystko wyglada jak gwozdzie:)
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Czarny - za darmo jest pojeciem wzglednym - ubezpieczenie placi, Chinczyki na swoim socjalnym ubezpieczeniu tez maja tego samego dnia, nie musza czekac 3 miechy ;-)
  • 0

budo_sos
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5566 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:urban territory
  • Zainteresowania:BJJ

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Tja, artroskopia na październik :lol:

wiesz jak ja sobie rozwalilem kolano to mialem rezonans tego samego dnia robiony

Za darmo? ;-)

nie chce ci SoS radzic ale ja bym tego nie cial jak nie musisz, z chirurgami to jak z tym powiedzeniem, jak masz tylko mlotek w rece wszystko wyglada jak gwozdzie:)

:)
Artroskopia (diagnostyczna) raczej nie zaszkodzi, będzie wiadomo przynajmniej co jest w środku... chyba
Nie chcę po latach słyszeć tekstu "gdyby pan wtedy... to byśmy inaczej rozmawiali"
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
wiesz atroskopia to tez ciecie, tylko mniejsze - kolano puchnie, miesnie szaleja, wszystko jest ponaciagane i bolesne - to jest w koncu operacja, nie powinno jej sie robic od tak..
  • 0

budo_tomasz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Pekin

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
Czarny w chinskich szpitalach rezonans (maszyna) chodzi przez 16-18 godzin dziennie rowniez w weekendy, ja sam dostalem skierowanie w sobote rano a rezonans mialem tego samego dnia o 21:30
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Opis rezonansu kolana
moze musza dokupic 2 maszyne jak tyle chodzi:)
wiesz o czym mowie - w Polsce za darmo to cie nawet nei zakopia ale prywatne uslugi medyczne w porownaniu z np. UK - tu mam odniesienie - uwazam cena/jakosc sa naprawde tanie.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024