Skocz do zawartości


Zdjęcie

Budowa ciała a wskazania składu:kości,mięśni,tłuszczu


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
2 odpowiedzi w tym temacie

budo_the_d
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 320 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Budowa ciała a wskazania składu:kości,mięśni,tłuszczu
Witam, mam taki oto problem. Dostałem wagę firmy: Beurer - bezprzewodowy wyświetlacz, możliwość podłączenia do kompa, pamięć pomiarów itd generalnie niby na wypasie, w sensie że droga ;)
I teraz chodzi mi o pomiary tkanki tłuszczowej, mięśni, wody, kości - wiem że wskazania te nie są dokładne i nie ma co się jakoś mocno nimi sugerować. Natomiast zastanowiła mnie jedna rzecz.
Według mojej wagi mam wynik np:waga 77kg, tłuszcz: 15%, woda: 61%, mięśnie: 43%, kości: 12 kg.
I niby wszystko fajnie, bo mieści sie w normach załączonych w instrukcji do wagi, ale na siłowni gdzie jest niby jeszcze bardziej wypasiona waga firmy: TANITA, a w zasadzie analizator ciała a nie waga który wskazuje mi:
waga: 77kg, tłuszcz: 16%, masa mięśni: 62 kg, masa kości: 3,3kg. I teraz żeby było śmieszniej zarówno według jednego i drugiego producenta np: masa kości 3,3 kg jest w normie jak i 12kg jest w normie. Mi się raczej wydaję że masa kości dla dorosłego faceta mieści się w jakimś przedziale.
Zajrzałem więc na google i znalazłem np: na wikipedii że waga kości to ok 12 kg dla faceta, w innym artykule znalazłem informację że dla mojego wieku (30lat) to ok 9,6-10,8 kg - czyli wartości zbliżone do tych podawanych przez moją wagę.
Na wikipedii znalazłem również info że waga układu mięśniowego mężczyzny to ok 40% czyli również wartość zbliżona do wskazań mojej wagi. Jednak spotkałem się z również innymi danymi które w ogóle się nie pokrywają z niczym.
Stąd moje pytanie, ma może ktoś jakąś książkę do biologii /anatomii gdzie można znaleźć takie wartości, ile szacunkowo powinno być w przeciętnym organizmie czego?

Pozdrawiam
  • 0

budo_cabelo
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 586 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Opole/Wrocław
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa ciała a wskazania składu:kości,mięśni,tłuszczu
Rozpiętość może być duża, wzrost, gęstość kości itd. Ale 3 kg kości u dorosłego faceta? Ni chuja. Poza tym nie sugeruj się za bardzo wynikami z takich wag, nawet super wypasionych, często wychodzą wyniki z kosmosu.
  • 0

budo_ry-you
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 688 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:miasto cudow i zlodzieji

Napisano Ponad rok temu

Re: Budowa ciała a wskazania składu:kości,mięśni,tłuszczu
pozatym na zdrowy rozsądek wskazanie z analizatora nie może być prawdą. Ważysz 77 kg a twoje mięśnie 62kg?
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024