Skocz do zawartości


Zdjęcie

Strefa początkującego wojownika..


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
27 odpowiedzi w tym temacie

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Strefa początkującego wojownika..
Witam. Od tygodnia zacząłem chodzić i trenować Mam dwa razy w tygodniu treningi submission fighting (partet bez kimon) oraz raz mma (głównie stójka jako dopełnienie). Czuję, że to bardzo dobry wybór. Takie uzupełnienie. A marzy mi się nie tylko kondycja fizyczna, ale i psychiczna .
Drugą sprawą jest dieta. Jaką polecacie dla totalnie "zielonego" gracza, by treningi były bardziej efektowne?
Da się jakoś trenować w domu, dajmy na to gdy jesteś sam..?
Czuję, że jestem dość słaby , nie mam wystarczająco siły Troszkę sobie poczytalem o Olimp Amok 30 tabsów. Może coś się wypowiecie?

Z góry dziekuje za odpowiedz wszystkich :)
  • 0

budo_czarny msciciel
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 858 postów
  • Pomógł: 1
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Chris to ty?
  • 0

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Nie, najwyraźniej pomyłka
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
gdyby tylko bylo forum poswiecone tym tematom...
  • 0

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Jeśli poruszyłem temat, który już parę razy się powtarzał, przepraszam.
Po prostu była lekka trudność ze znalezieniem podobnego i dalej jest..
Dlatego ciekawość mnie zżera, domaga się porad, wskazówek..

Byłoby mi bardzo miło
  • 0

budo_sheepman
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1419 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:BJJ/SF

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
http://budo.net.pl/v...2e8445643858153
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..

Amok - suplement z najnowszej lini dla sportowców sztuk walki dedykowany współczesnym wojownikom, pozwalający przechylić szalę zwycięztwa na Twoją stronę. Zaprojektowany specjalnie dla dyscyplin siłowo-wytrzymałościowych.
Zaprojektowany z myślą o współczesnych gladiatorach
Idealny podczas intensywnych treningów na macie i ringu
Doskonale poprawia wytrzymałość
Podnosi poziom energii i skupienia
Olimp Amok pozwala przechylić szalę zwycięstwa na Twoją stronę, jeśli uważasz, że walka to całe Twoje życie - OLIMP Live & FightŸ jest stworzona właśnie dla Ciebie! Teraz masz szansę zmiażdżyć wszystkich swoich przeciwników!Linia suplementów Olimp Live & FightŸ dedykowana jest współczesnym gladiatorom, wojownikom przesiąkniętym kultem każdej ze sztuk walki wręcz, doskonalących na poziomie zawodowym i amatorskim swe umiejętności, w codziennych katorżniczych treningach i sparingach.


O k-wa facepalm
  • 0

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
moze cos wiecej..?:D
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
jakby to powiedzieć... bardzo zabawny jest ten opis. :)
3x tyg to nie jest bardzo duży wysiłek. jedz dobrze i zdrowo (zapoznaj się z zapotrzebiwaniem w białko i energię sportowca), wysypiaj się, po treningu ładuj węglowodany (np napój izotoniczny+mikro/makro z koncentratu w proszku). Jeśli po dłuższym czasie okaże się masz problemy z bólami mięśni, tzn regeneracja potreningowa jest zbyt wolna, sięgnij po BCAA. I to wszystko, nie jedz żadnych Amoków, Massacr itp itd. I tak przy 3x tyg nie poczujesz różnicy.
  • 0

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
więc ile razy w tygodniu polecasz ćwiczyć ? mogę kupić sobie karnet "open" i chodzić codziennie
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Tak, możesz o ile wytrzymasz. Uprzedzając pytanie - suplementacja jak wyżej plus WPC przed treningiem. Nie pisz, że już jesteś w tym amoku "ZDOMINUJ GO, POWAL, ZDUŚ I ROZERWIJ NA STRZĘPY, NIEWAŻNE CZY TO RING CZY ULICA." :)
i żadne odżywki nic ci nie dadzą bez uregulowanego odżywiania i dużej ilości snu. to jest akurat podstawa przy codziennych treningach.
  • 0

budo_emkade
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 182 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Amok to ja słyszałem, że niektórzy przed baletami biorą i tańce do świtu potem są :)
  • 0

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
WPC to proteiny rozumiem..? Czyli mags uwazasz, ze 3 razy w tygodniu to malo i nie bedzie widac zadnych efektow? Troche sie teraz zdziwilem.. Czyli zadnych parowek np, kielbasek nie wolno? Troche przyejmnosci sobie odmowic

pozdrawiam
  • 0

budo_mags
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2359 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Mayaxatl

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
przepraszam, poddaję się w tak ujętych kwestiach żywieniowych. może ktoś bardziej ogarnięty ci wyjaśni.
WPC to koncentrat białka serwatkowego. jeśli nie masz uczulenia na laktozę to będzie najlepsze DODATKOWE źródło białka.
nigdzie nie pisałem że przy 3x tyg nic się nie nauczysz.
  • 0

budo_bielak91
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 420 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Bytom
  • Zainteresowania:Judo

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Powinieneś unikać mocno przetworzonego jedzenia, a parówki są bardzo mocno przetworzone ;) Kiełbasa jest OK jeśli masz ją z pewnego źródła i wiesz co w niej jest (Sklep to nie jest pewne źródło).
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Zaraz przeniosę do sportu i zdrowia.
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Ppankracy, w jakim celu chcesz stosować odpowiednią dietę? Dla zbudowania masy mięśniowej, czy po prostu zapewnienia odpowiedniej wydolności organizmu podczas treningów?

O diecie można generalnie pisac dużo, zależnie od tego, co chcesz osiągnac. Najważniejsze jednak, żebyś trzymał się podstawowych zasad zdrowego żywienia. Uprawiając sport wazne jest dostarczenie organizmowi nie tylko ilości odpowiedniej ilości węglowodanów, białka i tłuszczu, ale również witamin i składników mineralnych. Nie zapominaj więc o owocach i warzywach. Posiłek przedtreningowy, lekkostrawny, dostarczający odpowiednią ilość węglowodanów złożonych (uwalniajacych cukier do krwi w wolniejszym tempie niż proste), powinieneś spożywać ok 1,5h przed treningiem lub mały, lekkostrawny jakieś 0,5h przed treningiem. W ten sposób, na rozpoczęciu treningu, poziom cukru we krwi powinien akurat być na najwyższym poziomie (mogę Tobie podać źródło, jeśli chcesz). Po treningu warto natomiast spożyć posiłek bogaty w cukry proste, uzupełniające straty w glikogenie, oraz białko, hamujące w pewnym stopniu proces rozpadu białek mięśniowych. Dobre są tutaj np. koktajle mleczno-owocowe (np. maślanka, banan, truskawki). Kluczowa jest również kwestia odpowiedniego nawadniania organizmu. Podczas treningu nie możesz wypijac dużych ilości wody, należy za to popijac ją regularnie, małymi łykami. W ciągu dnia powinno się spożywać napoje w miarę regularnie, w normalnych ilościach, nawet jeśli nie czujesz dużego pragnienia. Wiele niedoświadczonych osób sięga po wodę dopiero, jak już poczują duże pragnienie w trakcie treningu, zapełniając nią żoładek, przez co potem może im być niedobrze. Czysta woda nie jest bowiem napojem izotonicznym.

Co do ilości treningów to myślę (aczkolwiek jest to moja subiektywna opinia) że w przypadku treningów amatorskich 3 w tygodniu to optymalna ilość na początku. Jak już polepszysz swoja kondycję i wytrzymałość, będziesz mógł stopniowo powiększac ich ilość. Jeśli zaś chodzi o trening stricte wytrzymalościowy, to było o nim sporo napisane w innym dziale na tym forum.

Pozdrawiam

P.S. Na tym forum są też zwolennicy diety Paleo, zakładającej chyba spożywanie węglowodanów głównie w postaci owoców, ale w tym już sie nie orientuję, musiałbyś poszukać i popytać sam.
  • 0

budo_ppankracy
  • Użytkownik
  • 9 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
rozumiem...generalnie chce fajnie wygladac i nabrac wytrzymalosci oraz troszke moze masy miesniowej?:)
  • 0

budo_jet
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2606 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..
Jeśli nie ćwiczyłeś nic wcześniej to zmiany w sylwetce będą na początku widoczne od samych treningów i prostych ćwiczeń z ciężarem własnego ciała, jakie możesz wykonywać w domu (również pod wytrzymalość): pompki, przysiady, brzuszki, podciągnięcia jeśli masz drążek. Istnieje mnóstwo wariantów powyższych ćwiczeń, ich opis znajdziesz z łatwością w necie. Do tego właściwe, regularne odżywianie, pełnowartościowe białko min. 3 razy dziennie. Na tym etapie nie potrzebujesz żadnych specjalistycznych zaleceń.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: Strefa początkującego wojownika..

P.S. Na tym forum są też zwolennicy diety Paleo, zakładającej chyba spożywanie węglowodanów głównie w postaci owoców, ale w tym już sie nie orientuję, musiałbyś poszukać i popytać sam.

Niezupełnie. Nie jest to jej jedyne założenie, ale dieta paleo zakłada niespożywanie zbóż i produktów zbożowych. Do tej klasyfikacji nie zaliczają się ryż oraz różnorakie bulwy, np. ziemniaki (przy czym poleca się sweet potatos, a nie takie nasze tradycyjne) czy yams. O innych założeniach nie będę sie tu rozpisywał, były już tematy o tym.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024