Skocz do zawartości


Zdjęcie

Zwichnięta jedynka i powrót do gry


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

budo_kliczkok
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Zwichnięta jedynka i powrót do gry
Witam,

Moja przygoda ze SW zakończyła się lata temu. Powodem były urazy jakich doznałem poza salą treningową.

Jakieś 7-8 lat temu w ok. rocznych odstępach przytrafiło mi się dwa razy "częściowe zwichnięcie zęba". Czyli ząb nie wypadł, a można powiedzieć że "wisiał". Został wepchnięty na miejsce i opatrzony szyną. Dodam że nie miałem ochraniacza. Jedynka ma się teraz względnie dobrze, żyje ale sprawia wrażenie jak by luźniejszej (albo to moja schiza):/

Czy ktoś z was miał takie "przygody" i pomimo tego nadal trenuje? Chciałbym wrócić do treningów ale obawiam się że ochraniacz może tu nie wystarczyć :( może jakieś sugestie gdzie przebadać tego kła? Albo definitywnie sobie odpuścić jeśli chce mieć całą klawiaturę?
Dzięki.
  • 0

budo_jerz
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3372 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Luta Livre

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwichnięta jedynka i powrót do gry
Sam napisałeś że uraz był poza salą treningową.
Ochraniacz moim zdaniem zdecydowanie wystarczy aby nic z tym zębem złego się nie działo.
Konsultowałeś się z dentystą?
  • 0

budo_kliczkok
  • Użytkownik
  • 2 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Polska

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwichnięta jedynka i powrót do gry
Jutro robię rtg i ide do znajomego dentysty

Konsultowałem tylko po urazie, niewiele pamiętam bo było to bardzo dawno.

Coś mi się w głowie kolebie że chyba przypiłowali go lekko bo nie wepchneli go do końca (mam za dużą dolną szczene, oba łuki są w tej samej płaszczyźnie i nachodzą na siebie przez co wszystkie korzenie dostają wciąż "łomot") tyle pamiętam. Za dzieciaka miałem stały aparat, w czasach kiedy metody były "rzeźnicze" i coś wspominali że może przez to są osłabione.

To tylko moje dywagacje bo jak wspominałem było to lata temu...
  • 0

budo_fightline
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Zwichnięta jedynka i powrót do gry
Myślę ze w przypadku jaki opisujesz to spokojnie wystarczy dobry ochraniacz i nic złego nie powinno się stać. Uraz nie jest na szczęście poważny.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024