Skocz do zawartości


Zdjęcie

kinesio tape - czy mozna sobie zaszkodzic?


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
64 odpowiedzi w tym temacie

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kinesio tape - czy mozna sobie zaszkodzic?

Przedstawiam swoją opinię jako osoby która temat ogarnia.

W ogóle mnie nie interesuje czy ty, czy kto inny będzie kinesio używał. (bo kolega laik z netu ma złą opinię)

Przeciwstawiam się tylko atakowi na dobry staff


Dodam też że ja nie dyskutuję z osobami o tematach gdzie ja jestem laikiem. Może stąd wynika moje lekkie zacietrzewienie

To chyba tyle

Szkoda, mógłbyś wykonać dobrą pedagogiczną robotę. No nic, wszystkiego dobrego życzę!
  • 0

budo_jakub
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 2280 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: kinesio tape - czy mozna sobie zaszkodzic?
tu chyba bardziej chodzi o to, ze na forum jest sporo osob zajmujacych sie roznymi sprawami w aspekcie akademickim/naukowym.
i w nauce takie podejscie nie przejdzie - aby cos zostalo uznane za metode musi zostac potwierdzone badaniami przy okreslonych zalozeniach i okreslonej hipotezie badawczej.
  • 0

budo_shabu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3242 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa

Napisano Ponad rok temu

Re: kinesio tape - czy mozna sobie zaszkodzic?

to, w jaki sposób odpowiadasz Ty czy nedohin, nie przekona do skorzystania z tej metody.

Sposób Krissa na pewno nie. Ale nedohin wg. mnie wypowiedział się bardzo rzeczowo, podając bardzo dobry przykłady zastosowania kinesiotape w trzech tylko pozornie takich samych sytuacjach, oraz dodał że potrzebna więcej badań klinicznych, żeby móc potwierdzić skuteczność tego ustrojstwa.

Ja osobiście miałem kilka razy (ze trzy tygodnie w sumie) kinesiotape na plecach w związku z pewnymi problemami, w które nie chce mi się teraz wnikać, i moje odczucie jest takie, że póki taśma jest przyklejona, to faktycznie pomaga, ale w momencie jej zdjęcia sytuacja momentalnie wraca do stanu uprzedniego. Tak więc zastosowanie widzę raczej w prewencji urazów (nowych lub kolejnych) podczas uprawiania sportu oraz w rehabilitacji/korekcji, ale nie w lecznictwie jako takim.

Ale przecież jestem dyletantem, więc co ja tam wiem.
  • 0

budo_nedohin
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 379 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Dąbrowa Górnicza

Napisano Ponad rok temu

Re: kinesio tape - czy mozna sobie zaszkodzic?

Szkoda, mógłbyś wykonać dobrą pedagogiczną robotę. No nic, wszystkiego dobrego życzę!


Sorry Mradu ale po co? Napisałem merytorycznego posta to nikt się do niego nie odniósł. Ogólnie na budo pisanie merytorycznych postów się nie opłaca bo tu nie dyskutuję się po to żeby coś z tego wynieść, tylko po to żeby udowodnić KTO ma rację.
  • 0

budo_mradu
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 3413 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:New Rembridge
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: kinesio tape - czy mozna sobie zaszkodzic?
Trochę to smutna konstatacja. Fajnie byłoby, gdyby było inaczej. Wchodząc do tego tematu chciałem sobie wyrobić opinię na podstawie rzetelnych wypowiedzi. Być może zbyt surowo oceniłem Twoje wcześniejsze posty, w rzeczywistości były bardziej merytoryczne, niż posty Krissa.
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024