Skocz do zawartości


Zdjęcie

Problemy ze stawami


  • Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
11 odpowiedzi w tym temacie

budo_tw.dziki
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 364 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Problemy ze stawami
Historia krótka, ale dramatyczna:
Wyciągnąłem znajomego na trening MMA. Przy sparingu w parterze wyskoczył mu bark(ale potem zaraz wrócił na miejsce - nie wiem czy to też nazywa się wyskoczeniem, nie jestem fachowcem). Trenującym z nami lekarz po obejrzeniu jego stawów stwierdził, że to może nie być sport dla niego, ale przede wszystkim wysłał go do specjalisty.

I teraz pytania:
1. Czy rzeczywiście słabe stawy mogą kogoś kompletnie zdyskwalifikować jeśli chodzi o grappling?
2. Jaki jest dobry lekarz sportowy w Warszawie który oceni jego stan?
3. Co może robić we własnym zakresie by wzmocnić stawy?

Publiczny dział, więc ofiara w spoilerze:

I z góry dzięki za odpowiedź.
  • 0

budo_novocaine
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 5882 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:uk
  • Zainteresowania:MMA

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami
SiZ to nie knajpa, nie wklejamy tutaj cyckow.
  • 0

budo_mbetter95
  • Użytkownik
  • 1 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Combat

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami
Nikt już nie sprzeda normalnej książki, tylko musi być training z backgroundem ZSRR, albo w celu przetrwania w więzieniu, albo opracowany dla komandosów :P
  • 0

budo_jasmin.nowak123
  • Użytkownik
  • 3 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami
Słabe stawy mogą zdecydowanie wykluczać niektóre osoby z uprawiania wszelkich bardziej kontuzjogennych sportów. Mam znajomego, bardzo lubi grać w piłkę. Ma 24 lata i właśnie zerwał więzadło w lewej nodze (wcześniej stało się to samo, tylko, że z prawą nogą). Wcale nie został kopnięty - do zerwania doszło podczas normalnego biegu po piłkę.
Także reasumując - sport nie jest dla wszystkich.
  • 0

budo_cizzia
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 987 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami

2. Jaki jest dobry lekarz sportowy w Warszawie który oceni jego stan?

I z góry dzięki za odpowiedź.


w warszawce to chyba najlepszy Carolina Center ale nie jest tanio :( [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

polecam jeszcze instytut profesora Weissa w Konstancinie [link widoczny dla zalogowanych Użytkowników]

cizzia
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami
Ćwiczenia siłowe wzmacniają stawy. Musi bardzo ostrożnie dozowac sobie postępy, stawy się wolniej adaptują do obciążeń niż mięśnie-musi miec to na uwadze i nie pozwalac sobie pracowac na maksa, bo będą momenty gdzie mięśnie dadzą rade a stawy nie. Szczególnie jeśli tak jak piszesz ma słabe stawy.
Lekarz pewnie jeden powie że ma nie trenowac bo sie zabije a inny powie ze trening mu pomoże...
  • 0

budo_ciszewkm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami
Witam, zastanawiam się, czy są jakieś skuteczne suplementy diety wzmacniające stawy? oczywiście wiem, że cudów nie ma, jak ktoś ma bardzo słabe stawy to chyba rzeczywiście powinien sobie odpuścić sporty walki. Ale może jest jakiś suplement, który przyda się początkującym, tak na wszelki wypadek, aby wspomóc stawy, przygotować do większego obciążenia?
  • 0

budo_balofy
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 1592 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami

Ćwiczenia siłowe wzmacniają stawy.
Szczególnie jeśli tak jak piszesz ma słabe stawy.

W jaki sposob wzmacniaja stawy?
i co to znaczy miec slabe stawy?
  • 0

budo_fightline
  • Użytkownik
  • Pip
  • 27 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami
Ja także czym prędzej polecam udać się do lekarza sportowego,to dobry fachowiec który zbada Cię dokładnie i będzie w stanie stwierdzić co tak naprawdę dolega,w odróżnieniu od rodzinnego jego diagnozy są po prostu trafne. Daj znać na forum jak będziesz już po wizycie.
  • 0

budo_warhead
  • Użytkownik
  • PipPipPipPip
  • 4469 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Lokalizacja:Warszawa
  • Zainteresowania:Różne

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami

Witam, zastanawiam się, czy są jakieś skuteczne suplementy diety wzmacniające stawy? oczywiście wiem, że cudów nie ma, jak ktoś ma bardzo słabe stawy to chyba rzeczywiście powinien sobie odpuścić sporty walki. Ale może jest jakiś suplement, który przyda się początkującym, tak na wszelki wypadek, aby wspomóc stawy, przygotować do większego obciążenia?


Regenerujace stawy.

Animal Flex.
  • 0

budo_benny hill
  • Użytkownik
  • PipPipPip
  • 317 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna
  • Zainteresowania:Kyokushin

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami

Ćwiczenia siłowe wzmacniają stawy.
Szczególnie jeśli tak jak piszesz ma słabe stawy.

W jaki sposob wzmacniaja stawy?
i co to znaczy miec slabe stawy?



Dla mnie słaby staw=staw narażony na kontuzje ze względu na niestabilnośc, zaburzony bilans mięsniowy, osłabione tkanki budujące staw.
Ćwiczenia siłowe mogą wyrównac bilans mięsniowy, wzmocnic więzadła, poprawic kondycje mięśni sterujących stawami sąsiednimi co wpływa na stabilizacje, poprawic propriorecepcje.
Chyba że jest inna definicja słabych stawów, albo ktoś udowodnił że to co napisałem jest bzdurą.
  • 0

budo_ciszewkm
  • Użytkownik
  • Pip
  • 26 postów
  • Pomógł: 0
0
Neutralna

Napisano Ponad rok temu

Re: Problemy ze stawami
@Warhead - Dzięki! A Animal Flex jest w 100% bezpieczny, nie ma jakichś groźnych skutków ubocznych i może to stosować osoba, która nigdy wcześniej nie miała do czynienia z takimi specyfikami? Poszukałem trochę w necie i żadnych szczególnie negatywnych opinii nie znalazłem, wygląda na to, że nie ma słabych stron.
@Benny Hill - ja tak samo rozumiem pojęcie "słabych stawów" i jeżeli o mnie chodzi, to właśnie o wzmocnienie i ochronę takich stawów mi chodziło:)
  • 0


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Ikona FaceBook

10 następnych tematów

Plany treningowe i dietetyczne
 

Forum: 2002 : 2003 : 2004 : 2005 : 2006 : 2007 : 2008 : 2009 : 2010 : 2011 : 2012 : 2013 : 2014 : 2015 : 2016 : 2017 : 2018 : 2019 : 2020 : 2021 : 2022 : 2023 : 2024